Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Sci-Fi

Recenze (16)

plakát

Scary Movie 5 (2013) odpad!

Tohle už fakt ne... Odporný nevtipný slepenec s nulovou invencí, který přehrává ftípky, které byly staré už v roce 1776. Z nějakého neznámého důvodu se ve filmu mihnou lidé, kteří snad kdysi něco znamenali a na konci svých scén vypadají, že jsou opravdu rádi, že už je konec. Zhruba po hodině to scénář zabalí a začne opakovat scény ze začátku filmu předlouhými flashbacky. To vše by se dalo přežít, kdyby ten film, byl sice stupidní, ale aspoň vtipný. Smát se tady, ale opravdu není čemu.

plakát

Detention of the Dead (2012) 

Breakfast Club of the Dead. Předvídatelná partička amerických středoškolských stereotypů po škole a navíc probíhá konec světa skze zombokalypsu. Maličký rozpočet, třetiřadí herci, z nichž známější jsou je Christa Allen (Revenge) a Justin Chon (Twilight, 21 & Over). Největší problém je ale, že je film široce rozkročený na několika žánry a nic z toho nedělá pořádně. Několik málo scén se zombíky, pak hned zase skočí k psychologickému dramatu středoškoláků, aby to prostřídal několika scénami z teen komedií. Původní divadelní hru jsem neviděl, hádám, že bude lepší.

plakát

Báječný svět shopaholiků (2009) 

Po Bride Wars další počin, kterému se snažte vyhnout. Pro mužské publikum je Confessions of a Shopaholic podobně kvalitní zážitek jako střevní chřipka. Jedna hvězdička za snaživou Islu Fisher a pěkně ztvárněné figuríny pokušitelky.

plakát

Seznam se bezpečně (2009) 

Slušně zpracovaný publicistický dokument, který vystihuje základní myšlenku. Pokud vás kontaktuje nějaký úchyl, je kretén on, nikoli vy a nebojte se to říct. Oceňuji, že se Seznam nesnížil k laciné propagandě svých služeb a případná sebereklama zůstává v mezích.

plakát

Válka nevěst (2009) 

CSFD říká Komedie / Romantický, což v řeči lidií znamená známé a ustálené slovní spojení - romantická komedie. Každý z filmů tohoto žánru má poměrně předvídatelný průběh a vzhledem k tomu, že bychom ho označili krásnou prvorepublikovou nálepkou Brak, když se dobrovolně rozhodnu takovýto film shlédnout, vím takříkajíc, do čeho jdu a nesmím být příliš kritický. Jednu hvězdu jsem rozhodně nedal filmu proto, že neoplývám romantickým střevem. Jednoduše, netrefil jsem se do cílovky. Romantické komedie obvykle sází to, že když se rozhodnu býti grant a vytáhnout přítelkyni do kina, pravděpodobně se jí nebude líbit, když na vstupence uvidí vytištěno "Samopaly a raketomety". Namísto toho vyberu něco, u čeho se nebudu až tak bavit, ale nebudu si chtít vystřelit mozek z hlavy jako třeba u Sexu ve městě. Druhou cílovou skupinou jsou Horáčkovi ve středních letech, kteří se na podobný film podívají ve středu večer na komeční televizi, protože v práci byl dneska blázinec a do víkendu je ještě daleko. V případě, že bych shlédl snímek v kině, dopadlo by to s některými částmi mého těla stejně jako v případě Sexu ve městě. Jednoduše... navzdory tomu, že mě má přítelkyně denodenně ubezpečuje o své nehynoucí lásce, o čem už se nezmiňuje je ten pro muže mystický a zapovězený svět "holčičích záležitostí". A já bych měl určitě chtít vědět, co se v něm děje. Popravdě řečeno, každý muž na tenhle prapodivný svět kašle, stejně tak, jako holky kašlou na nekonečný kolotoč piva, fotbalu a fórů o své staré. Muži nejsou ženy a ženy nejsou muži. Navzdory tomu, že existují jedinci jako např. bývalá ministrině Džamila, (a že si ještě hodně dlouho budeme odplivovat, když uslyšíme její jměno) muži a ženy se dokáží v ideálním případě skvěle doplňovat a vždy mají ten svůj holčičí/klučíčí svět do kterého partnera jednoduše nemůžou pustit. Tento film si tak mohou vychutnat pouze ti, kteří mají platnou vstupenku do holčičího světa. Když odhlédneme od tohoto faktu, herecké výkony jsou naprosto plytké, nedůvěryhodné a povrchní. Ačkoli se scénář skutečně snaží vzbudit iluzi dvou hnízdivých samic z New Jersey, které chtejí klofnout toho pravého od velmi raného věku, Anne Hathaway možná ještě uvěříme tu hodňoučkou učitelku Kate Hudson ale je všechno možné než ta právnická mrcha, která najednou objeví svoji citlivou stránku. Ani jedné však nevěříme ono dlouhodobé přítelství. Komediální stránka filmu sází na pár tomandjerryovských gagů, kterým chybí ale hodně hodně chybí k tomu, abyste se při nich alespoň lehce pousmáli. Celkem tedy 1 hvězda z lítosti nad kariérami obou hereček, která se dost možná blíží k hořkému konci.

plakát

Homeworld (2008) 

Nepříliš originální, leč stále zajímavý námět je ubitý mizernými hereckými výkony a nízkorozpočtovostí, ktrerá z filmu přímo tryská. Zkuste nebýt při sledování střízliví, třeba to zabere.

plakát

RocknRolla (2008) 

Když to zabralo jednou (Snatch), proč by to nemohlo zabrat znovu? Protože tentokrát nemáš vynikající obsazení, postrádáš humor a snažíš se to zaplácnout střílením. Ale Roden jede :)

plakát

Temný rytíř (2008) 

Ne a ne a ne. Původně mi byl Temný rytíř doporučen osobou, kterou považuji za schopného amatérského kritika. Pochvalné recenze mě navnadily na filmovou lahůdku roku. Očekávání se nanaplnila. Bale prostě není Bruce Wayne. Wayne má jednodušše řečeno hranatější ksicht, mnohem(!) nesmiřitelnější pohled ve tváři a full house duševně-emocionálních problémů. Bale vypadá jako zhrzený mladíček, kterému více než o záchranu Gothamu jde o nažehlené kvádro a elegantně rozchuchaný účes. Podobně kolovaly internetem výkřiky typu "Zapomeňte na Jacka Nicholsona". Heath Ledger sice hraje svou postavu skvěle, nicméně Nolan vytvořil něco, co prostě není Joker. Co si rozhodně zaslouží pochvalu je, že přibližně po hodině a půl začíná hrát typická instrmentální hudba, kterou jsme zvyklí slýchat v závěru filmu... a najednou prásk!... akce se rozjíždí nanovo. Že to režisér nakonec zbabral a půlhodinka rozhodně přebývala je věc druhá. Skvěle vyvedený je Two-face, jak kostymérsky, tak herecky. O Robina od odpadu :)

plakát

Miloš Zeman - nekrolog politika a oslava Vysočiny (2007) (TV film) 

Ke shlédnutí zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/30729535045-milos-zeman-nekrolog-politika-a-oslava-vysociny/ (budete potřebovat Windows Media Player Plugin nebo Real Media plugin do svého prohlížeče). Otřesně zpracovaný dokument, jehož režii Robert Sedláček naprosto nezvládá. Zeman je i přes svůj pokročilý věk šarmantní a ukazuje se v úplně jiném světle než v devadesátých letech, ze kterých si jej většina lidí pamatuje jako upoceného becherovkového křupana. Škoda, že Sedláček nedokázal vzít otěže pevněji do svých rukou a dovolil z dokumentárního pořadu udělat one-man-show.

plakát

Oběť: Lovec krve (2007) 

No nevím, jestli si Lucy Liu nepředstavovala svoji kariéru jinak, než že bude ve čtyřiceti pobíhat nahatá v béčkovém neakčním filmu. Upíry docela i můžu, ale něco takového jsem fakt už dlouho neviděl. Na zvětšené špičáky zapomeňte, tihle upíři mají na kuchání takový legrační pidinožík. Postav se mihne jenom pomálu, samotná Lucy hraje naprosto znuděně a přehrává i jako naivní a nevinná novinářka i jako krvelačná upírka prahnoucí po pomstě. Děj si to tak nějak líně šine kupředu a konec je de facto stejný jako začátek. Ze začátku je několik spíše otravných flashbacků, které děj nijak neosvětlují ani nepomáhají divákovi oblíbit si hlavní hrdinku. Nakonec jste rádi, že je po všem a pokud máte poličku na DVD s upíry, tak Rise zasunete někam třeba za nový Underworld.