Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Pravda je, že praví hrdinové tu jsou všichni kromě hlavních postav. Čím menší role, tím větší poklad. ||80%||

Ledová archa (2013)

Překvapivě pozitivní výsledek. Film místy předvádí geniální vyprávění s napínavými a hodně nečekanými prvky, chvílemi však sklouzává k béčkovým filmům a zamotává se do vlastní logiky, či snad vypadá, jako že mu dochází fantasie. Evans trochu pozaostává, jeho zarostlá tvář však propůjčuje revoltě výraznější look&feel, ostatní postavy skvělé a konečné otevřené rozuzlení působí jako příjemný závěr poněkud agresivního dobrodružství. ||80%||

Borg/McEnroe (2017)

Ačkoliv film dobrý a důstojný, který si bezpochyby najde místo v množící se skupině sportovních filmů, nevyzařovala z něj energie, jako např. Pawn Sacrifice, spíš jsem se cítil jako u sledování dokumentu než hraného filmu. Kupodivu i výsledný dojem z postav byl takový.. neosobní, nicméně Gudnason i LaBeouf dobří. ||70%||

Děsivé dědictví (2018)

Hereditary byl velice (ne)příjemný zážitek. Nesází na laciné lekací bubáky, místo toho vytváří stísněnou atmosféru po celé dvě hodiny, která dokonale připne diváka do sedadla. Největší díl práce odvádí ústřední herci, kolem jejichž výkonů se hororová šťáva točí (Toni Collette vynikající) a příběh jako by byl prezentován ze dvou pohledů - jednoho postupně šílící matky a druhého, ze strany zbytku rodiny. Konec mírné zklamání. ||80%||

Padesát odstínů temnoty (2017)

To, co fungovalo v jedničce jako guilty pleasure a úsměvně hloupoučké dialogy, jsou zde jen bezduché scény, mrtvé na emoce a dějovou bohatost. ||10%||

Hastrman (2018)

Nerozumím. Možná jsem od filmu očekával něco jiného, než pro co byl určen, ale těžko se mi hledají pozitiva. Atmosféru, která je prvními minutami nastavena vkusně vybranými lokacemi a impozantní kamerou negraduje moderní slovník v dialozích a přehnaně nucené herecké výkony snad všech postav, s výjimkou perly Jiřího Lábuse (jehož postava mi však do děje vůbec nezapadá) a perfektně odporného Norberta Lichého. Film sám sobě háže klacky pod nohy zmateným vyprávěním a nevýraznou zápletkou spletenou a splácanou dohromady nudnými scénami, jejichž význam mi převážně unikal - podobně, jako chování ústředních postav. ||15%||

7 životů (2017)

What Happened to Monday mělo obrovský potenciál, který tupě pohřbilo do neobyčejně nudné akce. Samotný nápad si přitom žádá minimálně strhující thriller, ve kterém se Úterý-Neděle vrhají do neznáma ve snaze najít svou pohřešovanou sestru, místo toho však protlačuje dopředu vír málo přehledných přestřelek a výbuchů, a na závěr servíruje záchranu celého světa, jako kdyby se jednalo o další hollywoodskou tuctovku. Částečně to je určitě tím, že Noomi Rapace prostě neutáhne všechno sama a její postavy jsou jedna jak druhá nevěrohodné, nesympatické a mdlé. Tolik promrhaných šancí; velké zklamání, přirovnal bych k Morgan (2016), ale ta si držela úroveň alespoň do poloviny filmu. ||20%||

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Ready Player One je geekovská jízda se spoustou referencí a narážek, dávkou sci-fi, perfektním zpracováním, výtečnými postavami, průměrnými herci a příšerně chytlavým příběhem. Líbí se mi, jak se v rámci děje lehce dotýká nějakých nedostatků, které virtuální svět skýtá už v dnešní době, na byť přehnaných, přesto efektivních příkladech. Pod Spielbergovým dohledem vše působí uceleně a pevně a já jsem byl mile překvapen. ||80%||

Anihilace (2018)

Já nevím, co si o tomhle filmu myslet. Alex Garland netvoří prázdné filmy a rád bych si myslel, že i ty scény, u kterých jsem se vysloveně nudil, mají nějaký význam a že nějak zapadají do tohohle kolotoče. Ale bylo jich moc. Z celého filmu mi utkvěly v paměti všehovšudy dva momenty, které plně chytily moji pozornost, a prokousat se doslova 80 minutami filmu, abych se k nim dostal, je prostě moc. Nemohlo tomu ani to, že snad nikdo, kromě Natalie Portman, mi nepřišel sympatický; soundtrack však skvělý. Snad někdy u druhé projekce. ||40%||