Tomb Raider (2018)

Tohle nebyla ani zdaleka kvalitní filmařina. Kostrbatý scénář a velice špatná práce s postavami tvoří přinejlepším nudný zážitek navzdory ohromnému mnozství akce, kterým se film vyznačuje, ale jenž je bez jakéhokoliv drama či napětí, protože víte, že nesmrtelná hrdinka stejně všechny zlomený kosti a propíchlý břicha přechodí jako nic. Hvězdička za občasné kvalitní a esteticky líbivé záběry a hvězdička za Aliciu, bez ní byl byl film prakticky nekoukatelný. ||30%||

Já, Tonya (2017)

Kvalitní film se skvělými hereckými výkony.||80%||

Lady Bird (2017)

Neuvěřitelně klidný, přirozený, prostý a (ne)výjimečně krásný film.||90%||

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

V některých ohledech lepší než Abrams, ve většině však naprostý propadák. Zacpáni třetiny stopáže nějakou hrdinně ledabylou leč naprosto nepotřebnou a nesmyslnou misí na další neoriginální neatraktivní planetu s gendrově vyváženou nicméně nesmírně iritující dvojičkou hlavních (vedlejších?) postav naprosto pohřbilo Finnovu dějovou linku. Film k závěru servíruje několik příběhových zvratů, které vedou k výsledku, se kterým jsem poměrně spokojen (ať jenom nekritizuju) a líbí se mi východisko pro další díly, stejně jako poměrně temnější amosféra a odvážnější přístup ke scénáři, ten však šlo vymyslet daleko DALEKO líp. Zkusím druhou projekci, třeba to bude lepší. ||20%||

Uteč (2017)

Prvky hororu by v tom jeden hledal značně dlouho, přesto film zaujme svým profesionálním zevnějškem, ačkoliv děj nenabízí žádné atraktivní kličky a téměř žádný prostor pro jakoukoliv evoluci postav, kterých je enormně moc. ||65%||

Duch ve stroji (2017)

Nepochybně jde o velice kvalitně zpracovaný film, otázkou je, jestli byl k popularitě originálu vůbec nutný. Nevím, jak moc se mu podobá, protože jsem ho neviděl (celý, plánuju to dokoukat!), je však jasné, že tenhle remake postrádá něco, čím by diváka vtáhl do děje. A možná je to tím, že v dnešní době už většina podnětů ve filmu nevyrazí člověku dech tak, jako mohl před 23 lety. ||60%||

Liga spravedlnosti (2017)

Nevím, jestli mám očekávání moc vysoko, ale tohle prostě nestačilo. Nejnudnější záporák, co se kdy v komiksovce objevil se částečně postaral o to, že je Justice League jeden z nejtuctovějších superhrdinských filmů vůbec. A všechno se to vrací zpátky k tomu, že i když scénář není žádný skvost, dobrý režisér z něj vytěží maximum a to pro mě prostě Zack Snyder není a neudělal. Nevím, kde by tenhle film byl, kdyby jej Jason Momoa nezachraňoval svým občasným elánem, protože zbytek týmu těžce trpí nedostatkem osobnosti, přiznávám ale, že to se může změnit s nadcházejícími pokračováními. Aspoň jsem si u toho netrhal vlasy z hlavy jako u Batman v Superman. ||50%||

The Cloverfield Paradox (2018)

Přestože film představuje nějaké zajímavé myšlenky a otázky, je šílené mdlý. Ani ne mdlý ve smyslu, že by se nic nedělo, ale právě naopak - furt se něco děje a těch příběhových zvratů je tolik, až se mi z toho trochu točí hlava. To nic nemění na tom, že herecké obsazení to prostě neutáhlo. Daniel Brühl klasicky na úrovni, zato ostatní zřetelně pokulhávají a to tvoří velice nekompletní a nevěryhodný zážitek. ||40%||

Thor: Ragnarok (2017)

Problém s novým Thorem je, že je až moc alternativní na to, jak hrozně seriózně se tvářil. Až mě překvapilo, jak daleko a jak často autoři dokážou sáhnout pro vtip, ať už je to 'haha' nebo haha. Point je, že když jsem si na to zvykl (což dobrých 40 minut trvalo), tak jsem se začal docela bavit. A není to jen proto, jak dobře film pracuje s postavami, ale také tím, jak prostě atypická marvelovka to byla (aspoň dle mého). Myslím, že mi ta celková odvázanost nakonec docela sedla. ||65%||