dafne68

dafne68

okres Košice

1 bod

• 1.6.2016  22:30

Taký neprehľadný dej som tuším ešte nikdy nevidela. Ved ja som si niektoré časti pretočila aj trikrát a aj tak mi nebolo jasné kto, kde, prečo, ako, s kým, o čo šlo. Nechce sa mi veriť, že sa nájde divák, ktorý s prehľadom stíhal registrovať všetky udalosti, a ak predsa len áno, tak klame. Mimo toho sa však na film pozerá celkom fajn, bolo tam veľa parádnych scén. Avšak nemôžem dať viac ako tri hviezdičky kvôli tej neprehľadnosti, pretože nič neznášam viac ako keď niečomu vo filme nerozumiem, a pravda je, že počas tohto filmu som hodinu a pol len tápala, tápala a tápala. Poslednú hodinu som už na všetko kašľala a zameriavala sa iba na vizuál :-)

• 25.4.2016  22:55
    Památkáři (2014)

Pre pána jána, mňa ten film skoro unudil k smrti. Ani môj pozitívny vzťah k umeniu to nezachránil.

• 24.1.2015  22:46
    Slídil (2014)

Gyllenhaal bol naprosto dokonalý.

• 4.1.2015  22:42
    Čertova díra (amatérský film) (2014)

Keby neexistovalo posledných 10 minút, dala by som 5 hviezdičiek. Bohužiaľ, existuje...

• 30.11.2014  16:50

Po prezretí si filmu musím skonštatovať to, že naprd nebola len kniha ale aj jej filmové spracovanie. Bleeeeee... Milovníkov Švantnerových diel považujem za, po 1. bláznov, 2. extrémne lyricky založené duše, teda bláznov. :-)

• 29.11.2014  23:50
    Lucy (2014)

Oceňujem nápad a Scarletine plné ...... pery. A to je asi tak všetko. Túto konšpiračnú teóriu by určite vysmial aj človek so 100 percentným využitím mozgovej kapacity. A to teatrálne padnutie Číňana na stále točiacu sa stoličku... Strašnééééééé.

• 5.9.2014  21:33
    Vyměněné životy (TV seriál) (2011)

Seriál je to príšerný, ako všetky z tejto krajiny. Videla som asi 10 častí a musím skonštatovať, že aký je Emir krásavec, taký je príšerný herec. Myslím, že ešte aj Ferihe to ide lepšie. Hviezdičku dávam len kvôli Ferihinej mame, tie jej úžasné poučné a ironické hlášky... Len vďaka nim som zvládla tých pár častí. Keď počujem jej mamu, to ako keby som počula tú svoju :-D

• 25.7.2014  19:21
    Bílé maso (2008)

Film bol naozaj dobrý. Ešte lepší by bol bez zvuku. Tie dialógy. To bolo niečo príšernéééééééé. Hotová paródia. Ale nechcem sa hrať na múdru, možno to tak malo byť :)

• 18.7.2014  22:25

Jeho kvality ma, zdá sa, obišli míľovými krokmi.

• 5.6.2014  22:09

Vizuálne nádherná (100 %) a obsahovo veľmi pekná (80 %).

• 18.5.2014  22:01
    Dogani (2011)

NEUVERITEĽNÉ!

• 18.5.2014  20:25

Páčil sa mi. Od hororu to malo ďaleko, no aj tak mi nebolo v istých chvíľach všetko jedno. Nestáva sa mi často, že by som dala vysoké hodnotenie filmu, ktorý som vôbec nepochopila, ale tentokrát urobím výnimku. Napätia tam bolo až až.

• 18.5.2014  00:33

Hmmmm. Nudilo ma to. Pri prasáckych scénach ani nie, ale tých tam nebolo až tak veľa, čiže som sa nudila v podstate počas celého filmu. A ani herci za veľa nestáli (ten neustály šokovaný pohľad Sarajevčanky ma dosť štval). Ale celkovo ten film nebol až taký hrozný. Bol priemerný, ale priemerné hodnotenie nedám, pretože nemám rada skutočné príbehy a absenciu dialógov či monológov.

• 19.4.2014  16:03
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Nedokážem pochopiť, čo je na tomto seriáli také skvelé. Nevtipný, nevtipný a ešte raz nevtipný, pseudointelektuálny seriál, v ktorom Cuoco vôbec neoplýva takou krásou, aká sa jej prisudzuje.

• 17.4.2014  22:54
    Vdova (TV seriál) (2014)

Strašnéééééééééééé. Neverím žiadnej z postáv ani nos medzi očami. Čobejová tam hrá neurotickú, nepríjemnú ženskú, ktorej postava si to až tak nevyžaduje (a ten botox okolo pier!!!!! - NECHUTNÉ) . Vo filme sa vôbec nič nedeje a keď už, tak bez akejkoľvek logiky a rýchlo šup šup šup (človek sa ani nenazdá a už je 10 postáv mŕtvych). Slovenské seriály nestoja za nič, ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že tie na markíze sú o malililililililililililililinky kúsok lepšie. Dávam jednu hviezdičku za to, že nás týmto seriálom netýrajú častejšie ako raz do týždňa.

• 17.4.2014  21:31
    Lore (2012)

Hmmm. Mňa to nejako nezaujalo. Páčil sa mi začiatok filmu, teda scény kde ešte vystupovali Lorini rodičia. Tam to ešte malo nejaké grády (dokonca sa aj rozprávalo). Ale potom to išlo dole kopcom. Zdĺhavé scény, príliš dlhé ticho a ja som len čakala kedy sa niečo stane. Nestalo sa ale nič. Ani koniec ma neprekvapil. Film vo mne jednoducho nevyvolal žiadnu silnú emóciu (jednu predsa len áno - Loru by som najradšej prefliaskala) a to by teda mal.

• 15.4.2014  23:32
    Croodsovi (2013)

Milá rozprávka ale neohúrila ma. Neviem, možno mi len chýbal záchytný bod, ten príbeh bol taký nemastný, neslaný. Zasmiala som sa pri dvoch scénach. Priznávam, že chyba je možno vo mne, predsa už len nemám 10 rokov a detské vnímanie už mám dávno za sebou. Čo sa týka postáv, tie ma veľmi nebrali, dokonca ani babka, hoci mám pocit, že tá tam bola zakomponovaná s cieľom vyvolať najvtipnejšie momenty. Oceňujem ale krásne prostredie, ktoré sa tvorcom naozaj vydarilo. Ako už v komentároch niekto spomenul, je tam jasná podobnosť s Avatarom. Videla som ho v origináli a musím povedať, že Nicolasovi Cageovi to sekne...

• 15.4.2014  23:31
    Ti druzí (2001)

Horory nie sú môj "šálok kávy" ale na tento dopustiť nedám. 5 hviezdičiek mu dávam aj napriek tomu, že som asi štvrtinu filmu nevidela (zakryté oči rukami), čo jasne naznačuje že som našla obrovské kvality vo zvyšných troch štvrtinách. Nicole je úžasná herečka, tu ešte nie je príliš nabotoxovaná, takže si môžeme okrem strašidelných scén užiť aj jej mimiku tváre, čo diváci určite ocenia. Film je prešpikovaný hororovou atmosférou, ktorú nadobúda prostredníctvom prostredia, obdobia, v ktorom sa príbeh odohráva a samotnou Nicole, ktorej bledá pokožka len dotvára pocit reálnosti. Tuším neprešla minúta, čo som sa nebála. Určite pozrieť!

• 15.4.2014  23:31
    Cizinec v nás (2013)

To bolo čo? Rýchly prechod z jednej scény do druhej, bez akejkoľvek emócie. Nazdávam sa, že rovnako by natočil film prvák Filmovej a televíznej fakulty VŠMU. V tomto roku je to ten najhorší film, čo som videla. Aj napriek tomu, že je len apríl, obávam sa, že veľa konkurentov mať nebude. Nepozerať!

• 15.4.2014  23:30
    Kytice (2000)

Môj najobľúbenejší film. Kráááááása. Je to jeden z mála filmov, ktoré prevyšujú knižnú predlohu. Teda aspoň pre mňa. Umelecky precítené dielo, ktoré je okorenené úžasnou hudbou, prostredím, hercami... Najkrajšie spracované sú: Zlatý kolovrát, Svatební košile a Vodník. Ostatné zaostávajú možno o 5 mm.