Enderova hra (2013)

Sci-fi, na které jsem se těšil celý rok a upřimně, nezklamalo mne. Čekal jsem film nabitý akci a dostal ho. Je fakt, že film měl být tak o 30-60min delší, protože vše je oproti knize dost strohé a zkrácené a řekněme nenásilné, ale s PG-13 se toho moc dělat asi nedá. Ender je zahraný geniálně a šel mi z něho místy mráz po zádech. Procenta ubírám za uspěchaný konec a vynechání důležitých pasáží z knihy. [80%]

Po zániku Země (2013)

Na tento film jsem se celkem těšil a po shlédnutí v kině to zase takový průšvih nebyl. Děj je až moc jednoduchý a prostý, ale obě hlavní postavy jsou celkem věrohodné a dá se to přežít. Pár věcí v tomto sci-fi filmu ale prostě nedávám. Bojové kopí místo nějakého laseru nebo plazmy, loď, která uvnitř připomíná dům z The Flintstones, otevřené budovy, kde se každý dostane? Pro mě typická definice "3 hvězdy", film, který si pustíte o víkendu po obědě u kafe, protože tam není nic jiného. Nepotěší, ale vyloženě nezklame. [60%]

Pravdivé lži (1994)

Tuto akční komedii můžete vidět i desetkrát a pořád se smějete viz. scény s docházející baterií kamery, scéna v hotelu, padající zbraň ze schodů,která všechny sejme, racek na autě teroristů - prostě parádní jízda od začátku do konce. [90%]

Strážci - Watchmen (2009)

Podle mne nejlepší zfilmovaný komiks všech dob, na který nemají ani Avengers, kterým jsem dal 95%. Škoda jen, že je a může být jen jediný díl. Kamera, režie, scénář i hudba z hitů 60-tých let je prostě geniální. Hlavní postavy jsou všechny zahrány věrohodně a hlavně nezapomenutelný Rorschach. Snyder je pro mě jeden z nejlepších režisérů, což ostatně dokázal i ve filmech 300 nebo Man of Steel, a konečně dospěl. Doporučuji ke shlédnutí verzi Director´s cut s animovaným příběhem The curse of Crimson Corsair . Hodnocení jednoznačných [100%]