Rozen Maiden (2004) (seriál)

Velmi slabé anime, které nemá hlavu ani patu. Podivná story o neskutečně otravném chlapci Junovi a magických panenkách je nezajímavá a většina věcí se prostě děje bez pořádného vysvětlení a aniž by to vlastně mělo nějaký význam, neboť postavy se po celou dobu nijak nevyvíjejí a chovají se pořád stejně ( Jun jako sobecký fracek, který by si zasloužil pár facek, Shinku jako namyšlená princeznička a tak dále... ). Dvě * dávám za celkem vtipný díl, kdy v domě vypukne bitva na schodech mezi na jedné straně Junem a Hinou Ichigo a na druhé Suiseiseki za použití většinou dost nefér zbraní a pak za povedenou výtvarnou stránku. A na příběhy s detektivem Kun - Kunem, který panenky nadšeně sledují v televizi, bych se klidně podíval, určitě by to bylo zábavnější než celý Rozen Maiden. :-)

Scooby-Doo a Lochnesská příšera (2004)

Kvalit ostrova zombie sice lochneska nedosahuje, přesto se v rámci novodobých filmů se Scooby-Doo jedná o lepší průměř okořeněný několika povedenými vtipy trefujícími se do neustále se opakujících klišé pocházejících už z dob klasického seriálu.

Starsky & Hutch (2004)

Průměrná podívaná, která není ani vtipná, ani akční a už vůbec ne zábavná. Mně prostě ke štěstí nestačí, že film na mě pomrkává "hele, tady vypadáme jako z Bezstarostný jízdy" a dvě zcela schématické postavy se k tomu nevtipně poštěkávají, a to i kdyby je hráli lepší a vtipnější herci než Wilson se Stillerem. Instantní nuda, kterou Hollywood v poslední době chrlí jak na běžícím pásu.

Svět draků (2004) (TV film)

Absolutně průměrný film, ale představa, že lidstvo poznalo ohen díky "mlsným" drakům, kteří si opékali kořist pro lepší chut a stravitelnost masa, mě skutečně pobavila .

Šimocuma monogatari (2004)

Kam ty japonci na ty nápady chodí? Příběh o netradičním přátelství dvou dívek, z nichž jedna, Momoko, chodí v krajkových šatech a miluje rokoko, zatímco druhá, Ichiko, jezdí s motorkářským gangem a dokonce i plive!, je napěchován takovou spoustou krásných nápadů a neuvěřitelných vtipů, až to mozek pomalu není schopen pobrat. Nádhera, jaká se často nevidí, která je dle mého názoru o třídu zábavnější než zde často zmiňovaná Amélie.

Vysoká škola smíchu (2004)

Příjemný film o střetávání zapšklého cenzora, co se nikdy pořádně nezasmál, s autorem divadelních komedií. Výborné herecké výkony (zejména Kôji Yakusho v roli cenzora září) či hudba i celkově milá atmosféra pohladí na duši a tak člověk odpustí i předvídatelný děj a příliš patetický konec. Zasloužené 4*.

Ztraceni (2004) (seriál)

Počáteční nadšení postupně vyprchalo tak kolem 7.dílu a okolo 10 jsem se začal docela nudit...

20 Fingers (2004)

Ukřičené nimrání se v citech manželského páru natočené ve stylu domácího videa. V tom všem neustálém ječení, hašteření a vyčítání sice občas problesknou zajímavější témata dotýkající se obecnějších záležitostí v oblasti vztahů mezi muži a ženami, ale jinak mi po většinu filmu unikalo, proč bych jako divák měl být svědkem něčeho tak nicotného.

Absolon (2003) odpad!

Absolon v mých očích představuje tu nejhorší kombinaci ohraných klišé v obvyklém schématu "jedinec versus zlá korporace ovládající svět". Nachází se zde rodinným traumatem postižený hrdina, sexy pomáhající doktorka (evidentně málo koukám na vnady hereček, narozdíl od Jeremyho jsem v této roli nepoznal Kelly Brook), neskutečně neschopní zaměstnanci zlé nadnárodní korporace fungující ve spojení s Ministerstvem světové spravedlnosti (předpokládám, že tak blbý název použili autoři pouze z důvodu, že se zkratka krásně rýmuje s SS) a to vše má držet pohromadě scénář překypující banálními a tisíckrát viděnými situacemi (sestup mezí dříve neviděné vydědence společnosti, roztomilé děcko, útěky před zlými agenty v posledních sekundách...) a dialogy (inteligentní věta "Mám plán" pronesená v nejhorší možnou chvíli tu zazní několikrát), natočený v rádoby cool stylu. Nudná ohavnost.

Azumi (2003)

Občasný vizuálně zajímavý moment či povedeně bizardní postava nedokážou změnit můj odpor k podobně nezvládnutému filmu. Důvod pro podobně přestřelenou stopáž se mi ztrácí v mlze, zvlášť když příběh vykazuje potenciál na dílo zhruba o hodinu a nějaké drobné kratší. Postavy až na malé výjimky postrádají specifickou osobitost a zejména hlavní skupinka by se klidně mohla v průběhu děje proházet a nejspíš bych si toho ani nevšimnul. Navíc díky chybějícímu psychologickému pozadí nedává smysl jejich rozdělení v průběhu děje a následující chvilkové odlišné směřování se tam pak objevuje asi pouze z důvodu, aby se ukázalo znechucení hlavní hrdinky ze zabíjení, což ji automaticky kvalifikuje na nejsilnějšího zabijáka v okolí. Vrcholem všeho jsou příšerně natahované zpomalené záběry dovedené až za přijatelnou mez, které mě už ke konci iritovaly nehorázným způsobem. A vůbec, mnohem radši bych se koukal na dobrodružství šíleného sadisty Bijomari Mogamiho než na otravné směřování skupinky zabijáků za zpacifikováním Japonska...