Méďa (2012)

Po výbornom trailery a povesti MacFarlanea, som čakal určite viac. Je tu pár božích scén (Pohovor, striptérkyne hovno, Bitka Teda a Johna) a zvyšku fórov sa len jemne zasmejete a pri niektorých si hovoríte že znejú vtipne, ale vás nerozosmejú. Film je plný pop - kultúrnych odkazov na všetkých a všetko ako sme už u MacFarlanea zvyknutý. Ale to všetko sa stráca v prepísknutej stopáži, 90 minút by bolo optimálnych a tým by nenastali nudné stavy a film by bol svižnejší. Ted je vlastne hraný film Grifinovcov, len bez nich, nahradený Macíkom a pár, nie až tak výraznými postavami.

Méďa 2 (2015)

4 geniálne gagy, pár menej vydarených a zvyšok nuda a vata.

Michael Clayton (2007)

Herecký koncert, ktorému vládne Tilda Swinton, je perfektná. Okrem toho výborná atmosféra, už od začiatku, trochu spletitý príbeh, ktorý poslednú pól hodinu, dáva napätím zabrať viac ako dosť. Kvalitná žánrovka, ktorá poteší.

Michael Jackson: Pohřeb (2009) (pořad)

Prekvapuje ma že niekto aj môže hodnotiť pohreb, je to smutné ako pohreb samotný.

Millerovi na tripu (2013)

Super šialená komédia s originálnym nápadom, dobrým scenárom a perfektnou vedľajšou postavou Kennyho. Priam až neuveriteľne veľa fungujúcich vtipov a scén, pri ktorých som lapal po dychu. Preto je veľká škoda, že druhej polovici troška dôjde šťava a scenáristi si nedali pri písaní nejakého jointa, aby tomu predišli a sklzly do tradičného amerického klišé a patosu. Inak nemám výhrady.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Strašná pecka! Scenár prešpikovaný nápaditou akciou (celá Paríž je vynikajúca po všetkých strankach), ktorá stojí a padá na Cruisovy, ktorý je proste neuveritelný. Po vzoru Johna Wicka, sa zbytočne nestrihá a necháva sa vyniknúť praktické efekty pred CGI. Bezpochyby najlepší diel celej M:I série a udalosť roku 2018.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Poradové číslo 2. hneď za výbornou trojkou. Má to skoro všetko, skvelú akciu, charizmatického zaporáka, vtipného Pegga, sexi agentky a skvelé lokality a nadhľad. No má to predčasné finále, charizmatický záporák ma málo priestoru a po skončení som mal pocit neuspokojenia.

Mission: Impossible II (2000)

Toto nepatrí do série M:I, aspoň u mňa nie. Hudba ako z pornofilmu, každý druhý záber zpomalený, záporák nevýrazný a Ethan Hunt je tu za Supermana. Ďakujem neprosím.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Najlepšia M:I. Cruise je záruka kvality. McQuarrie je scenáristický boh. Je to inteligentné, zábavné, akcia perfektná, zvraty prekvapujúce. Plný počet si šetrím na šestku.