Spása (2014)

Mads Mikkelsen je popiči aj keby hrá zošívačku, o tom žiadna. Nevadil mi ani jednoduchý z prsta vycucaný príbeh o pomste, ale čo ma fakt zabilo, že to nemá grády, vôbec žiadne. V strede mohla byť jedna dobrá mela, pri ktorej by zomrelo 30 komparzistov a koniec by som si viac vychutnal. Film, ktorý mi je tak nejak ukradnutý, aj napriek vysokým kvalitám.

Spider-Man (2002)

Keď som mal 13 a bol som na to v kine, slintaľ som bľahom. Teraz ked sa na to pozerám s odstupom času, je to len príjemný film, s výbornými hercami, elegantnými efektami a pár s skvelými vtipmi. Niekedy to stačí.

Spider-Man 2 (2004)

Jedno z mala pokračovaní, ktoré je väčšie a veľkolepejšie a samostatnému filmu to neškodí. Záporák je vymakanejší a súboje hravo natočené. Takto sa točia dvojky. Pritlačiť na slabších miestach a kvalitné nechať nedotknuté.

Spider-Man 3 (2007)

Pamätám si to ako by to bolo včera, ako sme s kamarátmi vychádzali zo špičkového Moraveckého kina a ja som si kládol len jedinú otázku. Prečo Raimi?! Po všetkých stránkach úpadok kvality, priemerný výsledok je hanbou pre túto sériu.

Spielberg o Spielbergovi (2007) (TV film)

Pekné zhrnutie toho, čo a ako Steven kedy natočil. Pre fan povinnosť.

Správci osudu (2011)

Vidieť v tejto dobe originálni film, je prakticky nereálne. Film nenudí, je originálni, má napätie, kvalitný scenár, rozumné dialógy, výborných hercov a romantická línia funguje skvelo... čo viac nám v rámci žánru treba?

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Jednoznačne najlepsia epizoda z novej trilógie. Nabúšená dobrou akciou a osudovosťou, ktorá tak moc chybala predchádzajúcim epizódam.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Viac menej tie iste pozitiva a negativa ako u Episode I. Ta digitalnost zraža film o úroveň nižšie. Aspoň, že sme dostali Yodu s mečom.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Jar Jar je príšerná postava, hrozne otravná až iritujúca. Vzhladovo moc umelé, príbehovo až moc jednoduché. Zvyšok celkom zábavný. Palec hore za Darth Maula a Jediov.