Skyfall (2012)

Takže,.. nový Q uhří farma, úchvatná atmosféra, bondovská ale úžasně ponurá. Konec velké eMy a aby toho nebylo málo Lord Voldemort jako její nástupce. Bond se dostává na další level. Vřele doporučuji!!!

Resident Evil: Odveta (2012)

Resident Evil je přesně tam, kde bych ho chtěl mít. Je to pro mě kultovní záležitost od 90. let kdy jsem začínal pronikat do jeho světa pomocí tehdejších našlapaných herních mašin a dodnes se snažím držet krok. Netvrdím, že příběh tohoto konkrétního filmu je silný, ale každý film, případně hru, je podle mého názoru nutno vnímat jako střípek skládačky, která dotváří celkový obraz apokalyptického světa. Ten komu pak jednotlivé střípky chybí, a to nemluvím jen o filmech, pak snímek hodnotí jako samostatný celek a to je samozřejmě špatně. Lidé potom netuší co že si to Michelle Rodrigez na konci šlehla a proč jí to potom tak pěkně kopalo :). Proto, pro každého hráče a fanouška RE světa je tento film nutnost! Pokud na to chcete jít jako na něco co uvidíte poprvé, připravte se na přímočarou 3D akci, kde Vám může unikat, o co vlastně všem hlavním postavám jde. Za mě ale SUPER!

Helena a její chlapci (1992) (seriál)

Tohle nejde hodnotit jinak, než z pohledu hormóny přetékajícího tenagera. Takže všichni zavřeme oči, představíme si, že nám je 15 a díváme se na seriál o mladých hezkých holkách (pro dámy, lidech), a nějakou tu hvězdičku tam najdeme. Jinak se na to opravdu reálně koukat nedá :)

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

viz: kOCOUR - Já Krobot. Je to koncert. Miroslav Krobot je úžasný herec. Pepika Hnátka dokreslil přesně tak, jak jsem si ho představoval. Postava Ondry Vetchého je ještě o maličko blbější, než v původním seriálu a vše šlape tak jak má. Jen ta Škodovka mi tam vadí. Jo a správná odpověď zní: "Jasně, chci!" a né "já nevím". :)

Přátelé (1994) (seriál)

Kdo nechtěl být jako někdo z nich. Seriál který mě provázel dospíváním a říkal jsem si, až já budu v jejich věku. Teď jsem a pořád mě to baví. Seriál který lze spolknout a vychutnat opravdu snadno. Velké plus, díly kde hostují hvězdy :). Pobavíte se.

Matrix (1999)

Klasika a jeden z nejlepších Sci-fi filmů. Už ve své době na mě působil mysticky a nutil mě přemýšlet o tehdejší realitě. Dnes už naštěstí díky němu vím, že kuře chutná jako jahody.

Dva nosáči a video (1985)

Ony se těžko hodnotí filmy z 80. let dnešním pohledem. Jasně že je to o ničem, ale kdo z nás na to tehdy nekoukal a to dokonce několikrát. Já tedy ano, a kdo to viděl vícekrát byl ve škole za krále. Navíc to opět užasně oživovalo tehdejší filmotéku která u nás byla k dispozici. Z pohledu roku 90, tedy dávám 4h, dnes se zdržuji hlasování :)

Policejní akademie 7: Moskevská mise (1994)

Jak se může z něčeho tak dobrého, stát něco tak nedobrého :). Policejní akademii doporučuji 1, 2 a 3 ale rozhodně ne toto. Bohužel pro mě kult, který se mění v odpad.

Kurýr (2002)

Mám rád francouzské filmy. Jejich akční pojetí je v záplavě amerických snímků jiné, ale rozhodně ne horší. Je to takové osvěžení. Navíc ta sedmička :)... super.

Expendables: Postradatelní (2010)

Po zhlédnutí druhého dílu jsem se odhodlal ke komentáři jedničky. Jsem rád, že Silvestr se rozhodnul nezestárnout a bude nás, děti osmdesátých let stále odměňovat stejným bonbónkem. A proč ne, jsme na něj zvyklý a stále nám chutná. Jednička je návrat ke staré dobré skladbě akčních filmů a já doufám, že když už máme dvojku, trojka nás nemine. Doporučuji!