Afrika aneb Češi mezi lidožravci (2004) (divadelní záznam)

Pro mě bohužel zjevně nejslabší věc z Divadla Járy Cimrmana. Kromě geniálního "Jmelí" většinou pouze recyklace starších fórku (Jmelí se ve hře "zacyklí" podobným způsobem jako kdysi jevištní flashbacky v Němém Bobši) a překvapivé množství jednoduchých prvoplánových vtipů. Ale aby nedošlo k omylu. Pořád špička současného českého humoru, které většina ostatních nesahá ani po kotníky!

Akt (1997) (divadelní záznam)

Jedna ze stěžejních záležitostí Divadla Járy Cimrmana. Prvotina se povedla náramně. A jako bonbónek, pokud máte možnost poslechněte si původní verzi, kde byl Pepa ještě policista (pak to soudruzi zakázali a S&S to museli přepracovat).

Armageddon (1998)

Chvílemi zbytečně rozvleklé (zejména akce na asteroidu), ale jinak výborná letní podívaná. Konkurenční Drtivý dopad z produkce Stevena Spielberga Armageddonu nesahá ani po kotníky ...

Barvy moci (1998)

Jelikož jsem četl knižní předlohu, takže jsem se toho filmu trošku bál. Nicméně Travolta je skvělý.

Batman a Robin (1997)

Tak tohle byl opravdu průšvih. Z původního Batmana zbylo jen prázdné pozlátko, a tak jediný, kdo to trošku zachraňoval, byl Arnold. Ale ten konec???

Běžící muž (1987)

Běžícího muže si Arnold rozhodně za rámeček nedá. Podprůměrný scénář, velmi rutinní režie, nadměrná brutalita - s takovým Komandem nebo Predátorem se to rozhodně srovnat nedá. Přesto, vždycky když se na něj dívám, vždycky mě dostane. Něco na tom filmu je ...

Black Widow (2021)

Skvělá první třetina [80%], slabá druhá třetina [40%] a na závěr klasický digibordel [60%]. Takže ve finále lehký nadprůměr

Blaník (1997) (divadelní záznam)

Trochu vážnější, než jsme u Divadla Járy Cimrmana zvyklí, ale možná o to víc se mi líbí. Chvílemi trochu statické, dokonalý protipól rozjuchaného Záskoku, který autoři napsali těsně po něm. Na Blaníku se možná podepsalo i to, že vznikl těsně po roce 1989 a Smoljak se Svěrákem se v té době trochu hledali. Když to ale srovnám s tehdejším "hledáním se" jiných tvůrců, nutno říct, že S&S z toho vyšli s noblesou. A pamatujte: "Nikdy nebylo tak zle, aby nemohlo být ještě hůř!"