Juno (2007)

Úplně obyčejný úsměvný film (komedie sotva) o úplně obyčejné adolescentce v jináči, která má nakonec přece jenom trochu víc fištrónu, než její vrstevnice. Tváří se jako ze života, ale přitom mu z fasády trčí konstrukce. Celkem nuda.

Devítky (2007)

Nás devítky to teda zas tak moc nevzalo, ale koaly sou z toho prej dost vodvařený a pár sedmiček asi taky. Ryan Reynolds naprosto boží.

Control (2007)

Síla. Sice nevím, jak bych reagoval, kdybych nevěděl, do čeho jdu - ovšem neznat Joy Division snad může jen naprostej kulturní barbar. Anton Corbijn tímhle filmem postavil pomník nejen jim, ale i sobě. Některé obrazy už v životě nedostanu z hlavy a zůstanou ve mně vysochané napořád - stejně jako spousta výborných desek, dotažených jeho fotkami a grafikou k naprosté dokonalosti.

Gabriel - Anděl pomsty (2007)

Celé to na mě působí jako děsně dlouhý videoklip k nějaké rockové srajdě. Rádoby hlubokomyslné dialogy a pompézní kecy, které jsou ovšem úplně prázdné, stupidní děj na úrovni počítačové hry o vyvražďování andělů pro mladší dorostence. To, že tu všichni nosí barevné čočky, nepůsobí efektně, ale komicky. Jedna hvězdička za potetovanýho šulínka Gabriela, kterej přežije i "akční" situaci, ve který skončí jako ražniči. Nechtěná komedie.

Já, legenda (2007)

Mizerné triky, špatný Will Smith, všechno vysoce nepravděpodobné a předvídatelné - nuda, kterou zachraňuje fena Samantha.

Dračí války (2007)

Kdyby někdo domyslel scénář, líp to zrežíroval a hlavně kompletně přeobsadil, možná by to šlo. Ta unylá umašťená rocková mánička se na roli spasitele hodí asi jako Werich do Matrixu. Všiml jsem si jen jedné herecké polohy - výrazu "bolí mě hlava" nebo spíš "mám chronickou zácpu". A ta slečna, co po ní pasou všichni plazi světa, je na tom velmi podobně. Godzilla je proti D-War oduševnělé umělecké dílo. Jedna hvězda za občas celkem srandovní akce a některá zviřátka, páč sou to fakt sympoši.

Hvězdný prach (2007)

Z Neila Gaimana se stal jeden z největších současných vypravěčů a Stardust je pro mě jedna z nejhezčích pohádek, co existujou. Neskutečná pohoda! :o)

Hadí stisk (2001) odpad!

Jestli to byla sranda, taxem to nepochopil. Totálně nesmyslný odvar filmů na téma zničující epidemie. První její oběť bydlí co by kamenem dohodil od vládního výzkumného zařízení, vyhozeného do vzduchu před 10ti lety (asi tam byly levné parcely). Doktoři se při styku s infekcí chovají jak banda hotentotů a nedodržují ani základní hygienická pravidla. Když si Treat Williams zamyšleně pohrával s gumovým pískátkem, které na sobě mělo teoreticky smečky smrtelných virů, vypnul jsem to. Co je moc, je příliš.

Komplic (2007)

Ráno jsem se probudil, umyl jsem se mýdlem - na rozdíl od hlavního hrdiny tekutým - a pak jsem se 98 minut díval na úplně zbytečný film o úplně zbytečných lidech. Ztráta času. Světlušky ani výborný Jeff Daniels z toho Americkou krásu neudělají ani kdyby se pan režisér rozkrájel a Joseph Gordon Levitt je bohužel asi tak dobrý herec, jako je Avril Lavigne dobrá zpěvačka.

Zabij, nebo budeš zabit (2007)

Zvrhlý svět stále stupidnější západní "kultury", reprezentovaný jednou z jeho "reality shows" dotaženou ad absurdum. Krev, násilí a smrt jsou pravé a na všem bohatne zástupce druhu, který se stále víc rozlézá. Homo morbidicus z počátku 21. století je ochoten pro moc a peníze nejen zabíjet, ale ve svojí pokročilejší formě klidně i rozřezat vlastní matku a rozprodat její orgány, pokud z toho bude dostatečnej vejvar. Důležitý je pro něj především zisk a jeho sestra moc. Sám před sebou si všechny svoje činy obhájí - stejně jako hlavní ego z tohohle prostinkého příběhu. Přece to "nedělá pro prachy", připadá mu to jako "dobrá show". Koukají se na to milióny, tak to nemůže být špatné. On jen baví lidí tím, o co je největší zájem. Je vlastně takový anděl, který plní přání mlčící většiny. Depresivní blízká budoucnost nebo už to je všude kolem nás? Přikláním se k možnosti číslo dvě, a to nejen proto, že veškeré změny v trendech masové zábavy směřují poslední dobou jedině k horšímu. Čím větši stupidita, tím větší kasamač - jen víc a houšť, ať peoplemetry prasknou a účet otěhotní dalšíma nulama. Samotný film je bohužel průměrný, i když závěrečné zúčtování je moc hezké. Nebylo by špatné vypustit ty dva, co vydrželi nejvíc, do několika masmediálních molochů - aspoň by se trochu pročistil vzduch. V dalším podobném filmu už by třeba nebyl ten přecukrovaný konec s nezbytnou EMOtivní písní. I když příběh obsahuje jednoznačné morální poselství a námět je výborný, zpracování vázne (podobně jako u Idiocracy) a pro vaší fantazii nenechá ani píď prostoru. Jasně - musí se to prodat, tak to podáme hezky polopaticky, aby si i debil užil. Condemned bohužel většina dnešních diváků pochopí jen jako "cool slasher s hustejma rvačkama". Ale možná to někomu i dojde a bude se snažit něco změnit.