Organizm (2008) (TV film)

Vypadá to, že hitem sezóny se stává nas*aná vraždící zelenina, což by venkoncem nemuselo znamenat průšvih. Tohle "dílo" je ovšem ještě mnohem stupidnější, než Shyamalanův Happening. Občas jsem se u toho dost nachechtal, ale jenom kvůli tomu, jak je to neskutečně uhozený.

Kaidan (2007)

Kaidan by si spíš než škatuli "duchařský horror" zasloužil nějaké velkohubější označení - něco jako "stará japonská legenda o lásce, nenávisti a prokletí". JE to totiž velkolepý film, který má blíž k Tygrovi a drakovi než k Ringu nebo Zmeškanému hovoru - baladická story s místy nádhernou kamerou a hudbou ve volném vyprávěcím tempu. Jeden z nejzajímavějších filmů, co jsem zatím letos viděl.

Rin Tin Tin (2007)

Čekal jsem sentimentální rodinnou s*ajdu s pejskem, ale tahle válečná groteska s humorem typu "jé von upad...jé, von prdí...jé, von mu načůral do hrnku..." veškerá moje očekávání daleko překonala. Zasmál jsem se až v momentě, kdy jsem si v oficiálním textu distributora přečetl, že to je "skutečný příběh o legendárním německém ovčákovi....". Milí přátelé i nepřátelé, takového psa bych skutečně chtěl poznat. Napovídá při kartách, elegantně salutuje vykloubenou tlapou a když je páníčkův život v nebezpečí, koulí se mu po čenichu slzy jak hrachy. Vskutku pozoruhodný kříženec nejhorších francouzských komedií ze 70. let, amerických řachand typu Policejní akademie a komunistických televizních přestávkových trháků "Hrající si koťata" a "Hrající si štěňata". Jedna hvězdička proto, že psi za to nemůžou.

Zbouchnutá (2007)

Nuda, nuda, nuda. Přihlouplej emerickej film o přihlouplejch emerickejch lidech a jejich fakt zničujících problémech. Realismus? Už vidím tu blonďatou televizní celebritu, která si v reálu nabrnkne stodvacetikilovýho tupouna ze squatu a hodlá s ním spojit svůj život. Pracně z palce vycucaná "vztahovka" - tedy víc jak dvě hodiny keců, prdů, beďarů ala "muži jsou z Marsu a ženy z Venuše" - okořeněná několika sprosťačinama. Přesně takhle si představuju totální ztrátu času. A komedie??? To se víc nachechtám u televizních novin.

Mrtvá zóna (2002) (seriál)

Série Michaela Pillera (mj. Star trek TNG a DS9) vystřižená podle postav z novely slavného multipsavce Stephena Kinga. Další skvělý kousek z nové vlny TV seriálů stokrát zajímavějších než běžná komerční filmová produkce - na téhle stránce opět trapně podhodnocený. Naštěstí stačí proklik na ikonu IMDb aby se člověku ulevilo, že svět se ještě úplně nezbláznil a "The Dead Zone" nevoní jen čecháčkům. Joj - pardon - pozerám, že bratom tiež. :oD

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

Zábavná ruská bylina! Naštěstí se v ní zpívá mnohem méně než v Mrazíkovi. Taky není moc pro děti - kvůli obsesivní oblibě autorů v sečných a bodných zbraních (hned v prvních minutách matka s kojencem jako ražniči), mohly by z toho dostat psotník. Zajímalo by mě, jak se v ruských lesích objevil ten skvěle vycvičený kaloň jedlý. Pravděpodobně uprchl z nějakého cirku.

Probuzení tmy (2007)

Ale no no. Přečetl jsem si všechny odsuzující komentáře na téhle stránce a přesto mi zvědavost nedala - a ejhle, viděl jsem příjemnou a jen mírně nablblou pohádku (k níž se jaksi nehodí žánrové škatule "Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy"), která mi docela zvedla náladu. Pokud taky pohádky rádi a Nekonečný příběh už jste párkrát viděli, myslím, že se nudit nebudete. Samozřejmě to není žádné veledílo, ale stokrát radši tohle, než mraky nadhodnocených rádobyinteligentních slátanin.

Vymítač ďábla 2: Kacíř (1977)

Názorný důkaz toho, že ani impozantní výplatní páska nezaručuje solidní výsledek. Tolik slavných hvězd se na tomhle paskvilu zúčastnilo a výsledek je žalostný - dokonce i slavný skladatel Ennio Morricone jako by tentokrát měl své dny. Richard Burton tu odvádí pravděpodobně nejhorší výkon svojí kariéry, Max von Sydow se objevuje jen symbolicky v několika záběrech z minulosti a ta holčička, co v prvním díle zvracela hrachovou kaši, je prostě příšerná - celou dobu jsem držel palce peklu. Ovšem na čtyřikrát - v jednom kuse se taková nuda prostě nedá....

Charlie Jade (2005) (seriál)

Na jihoafrický televizní sci-fi seriál rozhodně dobré. Vizuální stránka je hodně vymazlená, pokud si zvyknete na poněkud manýristickou kameru a do statického obrázku stopnuté konce záběrů, na všelijaké ty filtry a flashbacky, které jakoby vám vnucovaly dojem, že sledujete velké umění. Dialogy jsou občas trochu nablblé (nemluvě o místy znatelně odfláknutém dabingu pro AXN), scény z Alfaverze napovídají, že autoři možná příliš často koukali na legendárního Bladerunnera, ústy kladných hrdinů jakoby agitovali Greenpeace, ale celkově se to dá. Kolem 14. - 15. dílu všechno zakyslo tak, že jsem se už začínal ukrutně nudit, ale naštěstí se scénárista probral a svůj mrzký mamon si nakonec zasloužil. :o)

Lovci duchů (2005) (seriál)

Navzdory kočičkózním hlavním hrdinům, navzdory dějovým alogismům, navzdory tomu, že "táta lovec" se v celé první sérii chová jako totální amatér (podělá snad všechno, co může), kterej by neulovil ani veverku ve Stromovce, navzdory všudypřítomnejm vlezlejm rockovejm prasrajdám ze 70. let (holt sou teď trendy, tak to narvem, kam můžem), navzdory místy trochu naivním efektům, navzdory jánevímčemuještě...(nebo že by právě proto??? :o))...jeden z nejzábavnějších seriálů poslední doby. Kim Manners evidentně ví, jak chytit a nepustit.