Asterix a Obelix (1999)

Moc hezký, ale díky Depardieu je oproti animákům je halní postavou Obelix a ne Asterix.

Jak ta je úžasná (1997)

V LA prostě žijou zvláštní lidi ;). Ale koukat se na to dá i když asi ne víckrát.

Purpurové řeky (2000)

Mohlo to být až pět hvězdiček, kdyby to tvůrci tak nezazdili naprosto ubohým, až stupidním koncem. Do té doby výborný thriler s úžasnou atmosférou. I dvojice hlavních hrdinů, která je samozřejmě naprosto odlišná, funguje lépe než v jakémkoliv jiném případě. A to i přes to, že se netradičně setká snad až v polovině filmu.

Chicago (2002)

Je to osvěžující film, kde opravdu jako v životě ten kdo má nejméně skrupulí vytěží nejvíce. Nejde o žádný hluboký příběh a každá "real" scéna je v podstatě jen nástup pro hudební číslo. A právě hudební čísla jsou v tomto musical výborná a to nejsen hudbou, ale i nápaditou choreografií. Po "Moulen Rouge" a "Chicago" nezbívá než se těšit na další musical.

Flákači (1995)

Pokud má někdo rád filmy Kevina Smithe tak jako já musí to prostě vidět. Je to zase skvělá komedie plná zvláštních a zvláštnějších lidiček.

25. hodina (2002)

Velmi dobrý film. Než jsem ho viděl lekdo tvril, že nestojí za to a je poměrně nepovedený apod. ALE KDE TO VZALI? Je báječná, nápaditá podívaná s výborným scénářem a ještě lepšími hereckými výkony. Asi nejsem objektivní, ale líbil se mi i s tím často kritizovaným koncem. Režie je velmi zajímavá, ale myslím, že k tomuto filmu místy poněkud nepatičná. Některé nápady se opakují na můj vkus zbytčně často (například opakované záběry kontaktu postav), ale chyby nejsou takové, že by zkazily dojem z celého filmu. Kdybych měl hodnotit v procentech dám spíš 95%, ale všech pět hvězdiček by mělo být přece jen výjimečných.

Bohové a monstra (1998)

Fantastický film. Všechno je na něm výborné, ale nejlepší jsou přece jen herecké výkony. Ian McKellen nepřekvapil a zahrál naprosto geniálním způsobem (jak je možné, že Oscara dostal Benigni?!), ale u McKellena si na špatný výkon ani nevzpomenu. Kdo však velmi překvapil je Brendan Fraser a to v dobrém slova smyslu. Scénář je tak dobrý až je člověku líto, že to tak opravdu nebylo, ale každopádně se budu na onoho klasického Frankensteina dívat trochu jinak než doposud.

Bohem zapomenuté děti (1986)

Nejsem zrovna na love stories, ale tenhle film mě upoutal. Možná taky tím, že není ani tak o lásce jako spíše o .... Vlastně ani nevím o čem přesně je, obsahuje toho tolik.

Bowling for Columbine (2002)

Málokdy souhlasím s výběrem academy jako v tomto případě. O američanech jsem měl vždy jen horší mínění, ale američan Mood mě dokázal ještě překvapit. Rozhodně to není jen o násilí a o zbraních, ale o celé kultůře. A má to spád!!!

Thelma a Louise (1991)

Velmi dobrá podívaná s překvapivě uvěřitelným příběhem i postavami.