Nekonečný příběh (1984)

Pohádka, která od dětství neklesla v mém žebříčku. ANi nedokážu spočítat kolikrát jsem ho už viděl. Nádherné fantasy prostředí podkreslené nezapomenutelnou hudbou, kterou si rád pustím i jen tak :)

Olověná vesta (1987)

Vietnam podle Kubricka. Skvělé vyvážená část v přípravném kempu s částí odehrávající se přímo ve Vietnamu

Osvícení (1980)

Od prvních záběrů mrazivé. Divák prožívá odzačátku s Jackem jeho proměnu. napětí se postupně stupňuje a nakonec graduje v opravdu hororovou podívanou s běsnícím Nicholsonem. All work and no play makes Jack a dull boy

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Nejlepší film od českého režiséra. Dokonalý výkon od Jacka Nicholsona, kterého skvěle doplňují Louise Fletcher, Danny de Vito, Vincent Schiavelli a další

Četa (1986)

Kdosi kdysi napsal: „Peklo je tam, kde rozum není možný.‘‘ Právě tak mi tohle místo připadá - jako peklo. Syrový film o válce ve Vietnamu

Fontána (2006)

Dokonalý po hudební a celkově audiovizuální stránce. Romantická pohádka o smyslu života

Requiem za sen (2000)

Mrazivý film o tom jak drogy můžou ovlivnit naše životy a úplně je obrátit vzhůru nohama. Celé podtrženo skvělým soundtrackem Clinta Mansella

Tenkrát na Západě (1968)

Svkělá kamera, skvělá režie, skvělá hudba, skvělí herci. Film mě provází už od dětství a z každým zhlednutím a postupujícím věkem jsem v něm objevil něco nového. Nejlepší scéna z celého filmu je finální duel a záběr na Claudii Cardinal,která čeká kdo souboj vyhrál.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

V mém žebříčku až druhý, ale to jen proto, že Nová naděje prostě bylo moje první setkání se Star wars a to prostě nejde vymazat. Impérium je určitě nejlepší z celé série a jedno z nejlepších sci-fi, Yoda a Dagobah, souboj Vader x Luke, planeta Hoth. Nechť vás provází síla.