Naive

Naive

Česko

<< předchozí 1 2
    • 24.12.2020  21:42
    Gangy z Birminghamu (TV seriál) (2013)

O tomto gangsterským nářezu můžu napsat jen samé superlativy, od hereckého obsazení (charismatický Tommy Shelby, geniální Alfie Solomons, všichni záporáci a všechny nejen Shelbyovic ženy), vykreslení atmosféry, kostýmy a celkově styling, gradace děje a nakonec perfektní hudba, která všechno umocňuje. Toto dílko se nemůže nelíbit. Dávám plný počet po zatím čtyřech sériích

• 12.10.2020  14:37
    Narcos (TV seriál) (2015)

Je to neskutečná jízda! Wagner Moura jako zabijácký křupan exceluje a hodně se povedlo i herecké obsazení "klaďáků" - agenti DEA, Carillo, prezident, ministr Lara. Tím, že seriál vychází ze skutečnosti (všechny ty atentáty, vraždy, korupce) se skoro nechce věřit tomu, co všechno bylo možné. Hodnocení po 2. sérii 5*

• 4.6.2020  12:40
    Psychiatr (TV seriál) (2018)

Výborná dobovka, výběr hecrů, kostýmy, výprava, už se těším na 2. sérii. Daniel Brühl v hlavní roli je perfektní, je neskutečně dobrý zatím ve všem, co jsem s ním viděla.

• 12.3.2019  11:11
    Babylon Berlín (TV seriál) (2017)

Absolutně skvělé - děj, výprava, herci, hudba, atmosféra. Ve zpracování je vidět velkorysý rozpočet. Jeden pro mě mínusový bod je český dabing Bruna Woltera - když slyším Otu Jiráka, představím si kohokoliv, jenom ne vrchního kriminálního komisaře, navíc zápornou postavu. Doplňuji hodnocení po 3.sérii: zklamání, v mém případě ovlivněné tím, že mám přečtené všechny knižní předlohy. Navíc se nepovedl výběr herců, vypadá to jako casting na nejnesympatičtější a nejošklivější herce z celého Německa

• 30.9.2018  11:33

I přes humorné prostřihy je to velice tragické. Hudební podkres od Erica Claptona nemá chybu.

• 5.9.2018  14:30

Absolutně zbytečný film, ztráta času, scénář (=pokus o scénář) 100%předvídatelný, vlastně ztráta času je i psaní tohoto komentáře...

• 13.8.2018  16:53
    Mamon (TV seriál) (2015)

Tak skvělý krimi seriál jsem neviděla od Případů 1. oddělení. Chytlo mě to tak moc, že jsem poslední 4 díly sjela tahem. Sice pomalejší tempo, ale tím lépe se v ději dalo zorientovat. Herci v mnoha případech neokoukaní a výborní.

• 13.8.2018  16:50
    Hypnotizér (2012)

Knížka Hypnotizér skvělá, film zklamání

• 15.5.2018  19:59

Příběh se ve skutečnosti odehrál jinak, to by tak nevadilo. Vadilo mi jednání postav bez logiky, vztahy mezi hlavními hrdiny nemastné neslané, hudba hrozná (obzvlášť hrozně vyzněla při popravě hlavního hrdiny). Krásné byly záběry skal a přírody a dost mě překvapil sympaťák V.Hradílek.

• 30.12.2017  20:27
    Smrtihlav (2017)

Velké zklamání. Jednu * dávám za Linu, protože tato jediná postava byla jakžtakž vykreslena co se charakteru týče. Pohnutky konání u ostatních postav absolutně chyběly. K historickým nepřesnostem se nebudu vyjadřovat bylo jich tam dost, bohužel díky tomu vyzněl československý odboj a hrdinství stovek bezejmenných čechoslováků úplně naprázdno. k Sequensově Atentátu a nově zpracovaném Anthropoidu se toto dílko ani nepřiblížilo.

• 26.8.2017  17:42
    Dunkerk (2017)

Skvělý válečný velkofilm, od začátku do konce mě nenechal vydechnout a doslova přibil k sedačce. Geniální hudba - jak jinak, Hans Zimmer nezklame nikdy..

• 30.5.2017  21:02
    Monstrum (TV film) (2017)

zajímavé téma, výprava (líbil se mi interiér bytu sochaře, krásné retro) a vynikající J. Novotný coby hl. hrdina, podle mě jeden z nejzajímavějších současných herců a bohužel není moc obsazovaný).

• 16.1.2017  18:06
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Hodnotím zatím průměrně po prvním dílu, ale těším se na pokračování, určitě chci vidět celý seriál. Velké očekávání a pocit z prvního dílu na mě působí bez emocí, atmosféra nemastná neslaná, bohužel k tomuto pocitu přispěla hudba, která je jak přes kopírák z Českého století (také ji dělal stejný hudební skladatel). filmové klasice typu Slunečnice nebo Jen pro ten dnešní den prostě nesluší aranžmá jako z politického dokumentu. Výkon V. Javorského a M. dlouhého je vynikající. Doplňuji po celé sérii: je to skvělý počin, trochu mi vadilo viz výše a také fakt, že u některých herců vznikaly podivné kompilace charakterů a skutečných postav jako u hlavní hrdinky Liliy Krallové, mimochodem ten její herecký bezkrevný výkon mi vadil asi nejvíc. Výborný J. Plesl jako M. Havel, byl to v jeho podání opravdu mazel

• 6.11.2016  18:34

zajímavé, ale... to si opravdu máme myslet, že např. ve věznici HK-17 na Sibiři mají trestanci na celách v oknech pověšené záclony? spíše mi to chvílemi připadalo jako potěmkinova vesnice pro Američany. V černém delfínu, kde jsou nejhorší zločinci, odsouzení na doživotí, kanibalové, brutální vrazi, jsou před kamerami předváděni v nažehlených mundůrech s puky a novými beranicemi, celé komedii pak dává korunu hláška komentátora, že nikdo z trestanců si při dotazu, jak je s nimi zacházeno, na nic nestěžuje.

• 2.10.2016  11:00
    Anthropoid (2016)

Seqvensův Atentát beru jako jeden z nejlepších filmů o odboji, a Anthropoid je jeho opravdu skvělým nástupcem. Atmosféra jak samotného atentátu, tak závěrečné scény nemá chybu, všechno umocňuje výborná hudba. Skvělé, pro mě strašně silný zážitek.

• 30.8.2016  07:22

Krásný, v poklidu odvyprávěný příběh, nádherné kostýmy a ještě krásnější Versailleské zahrady. Co mě ale trochu "šokovalo" byl fakt, že K.Winslet už je dabována padesátnicí Z.Slavíkovou, no letí to :-)

• 30.8.2016  07:17
    Rapl - Nástřel (S01E01) (epizoda) (2016)

Skvělá atmosféra typu severských detektivek, skvělé titulky, líbí se mi výběr herců a jejich styling, jenom by to chtělo trošku více napětí, protože způsob, jak v první epizodě přišli na potenciálního vraha, úplně zapadl. Těším se na další díly a hodnotím vysoko.

• 22.6.2016  07:46

Naprosto skvělá C.Blanchet a divní herci kolem ní, nechápu ten bizarní casting

• 20.5.2016  08:45
    Hlas pro římského krále (TV film) (2016)

Strašně moc jsem se na film těšila, ukázky úžasné, výsledek průměrný. Ve srovnání s poctou Janu Husovi je to slabší, film by si asi s ohledem na fakt, že jde skutečně o našeho nejvýznamnějšího velikána - Otce vlasti - zasloužil více dílů, jako tomu bylo právě v případě J.Husa. Ale i tak jsem ráda za tento počin.

• 26.2.2016  07:36

Hodně dobré, opravdu válečné drama, skvělý B.Cooper, jeho podání amerického válečného hrdiny je naprosto uvěřitelné. Pro mě 2 nejsilnější scény filmu: scéna v Iráku vrtačka - řezník - dítě a pak konec, resp. pohřeb, umocněný skladbou "The Funeral" od E.Morriconeho.

• 20.2.2016  11:25
    Pianistka (2001)

Nesdílím všeobecné nadšení z tohoto filmu, ale uznávám, že herecký výkon I.Huppert je skvělý. Nicméně už dlouho jsem nezažívala takové pocity trapnosti jako u tohoto filmu (a to naprosto nejsem puritán co se týče sexuálních scén). Chování hl.hrdinky mi absolutně nedává smysl, i když chápu, že u psychopatů se s logickým nebo smysluplným uvažováním dá těžko počítat, ale toto bylo opravdu totálně mimo. 2* dávám vlastně jen za mého oblíbeného Benoita Magiemla a I. Huppert.

• 17.2.2016  20:00

Vykreslení atmosféry se myslím podařilo, lidé nemohli věřit ani vlastní rodině, natož kolegům a přátelům, hodnota života člověka ve stalinském Rusku rovnala se nule. To, že současná ruská vláda se proti filmu ohradila a nedoporučila jej distribuovat do kin v Rusku, protože zkresluje historii, mluví za vše.

• 22.12.2015  08:07
    Boxer (1997)

Plné emocí, bezvýchodnosti, fanatismu, krásně zobrazený vztah mezi D.Day Lewisem a E.Watson. Strašně moc se mi film líbil, D.Day Lewis skvělý.

• 21.12.2015  19:58

naprosto zbytečný film

• 8.11.2015  16:22
    Válečná generace (TV seriál) (2013)

Pod vlivem mistrovského Bratrstva neohrožených jsem byla velice zvědavá na německé pojetí války zobrazené do konkrétních lidských osudů. I přes několik dějových výhrad - jako např. náhodné potkávání se na frontě nebo židovskou lékařku, která místo na popravišti skončila nějakým záhadným způsobem jako důstojník Rudé armády a jako z udělání má možnost si vyřídit účty s Charlottou, která ji na smrt poslala - musím uznat, že je to tak dobře natočené, že jsem se neubránila sympatiím k některým hrdinům, zejména bratrů Wilhelma a Friedhelma a k vývoji jejich osobnosti pod tíhou válečných zkušeností. Tom Schilling/Friedhelm mě naprosto dostal. 4*

• 1.9.2015  14:46
    Hranaři (2011)

Thriller po česku... ani nevím,proč jsem filmuj dala 1*, asi proto, že tam hrálo dost mých oblíbených herců nebo co ...

• 19.8.2015  07:53
    Nepolepšitelný (TV film) (2009)

Je to moc zajímavý příběh, s překvapivým koncem, i když mi bylo celou dobu jasné, že to s hlavním hrdinou nedopadne dobře, ale toto jsem nečekala. Atmosféra, emoce i herci (kupodivu i vč. Markéty Hrubešové :-) všechno ladilo, snad jen J.Hanzlík mě tak nějak zklamal, na herce jeho formátu bych čekala větší "položení" do role...

• 23.6.2015  14:12

Výborný dokument, neuvěřitelný lidský osud. Dokument mě inspiroval k přečtení stejnojmenné knihy a jestli si někdo zaslouží být oslavován jako hrdina, pak to byl Josef Bryks.

• 17.5.2015  20:14

Skvělé (příběh, herci )...... .až na tu hudbu, díky které film chvílemi působil jako parodie, bohužel.

• 7.4.2015  13:50
    Tři králové (TV seriál) (1998)

Téma, které by si zasloužilo pořádný film, nejen jako seriál. Dost se mi líbí, dívám se na něho často a ještě mě nenudil, a to kvůli tématu (mimochodem dost opomíjenému) a hereckým výkonům. Jediné, co mi fakt vadilo, byla zpěvandule v podání A.Mihulové, protože ta absolutně není šansonový typ (ale zase chápu, že to byla manželka režiséra).

<< předchozí 1 2