Teror - Série 1 (2018) (série)

Seriál s velkým potenciálem, který kazí přítomnost stupidního nadpřirozeného medvěda, který žere lidské duše... 66%

Teror - Už nejsme (2018) (epizoda)

Jared Harris je vskutku skvělý a charismatický herec a jeho kapitán Crozier si celou show zaslouženě ukradl pro sebe. Ovšem Hickey zase tak moc nezaostává a v poslední epizodě je z něj parádní magor a konečně perfektní záporák. Líbí se mi i samotný závěr, který nechá kapitána žít, alespoň tedy jeden přeživší ze 130 členů posádky. Vše kolem Tuunbaqa je mi u zadku a budu dělat, že se to v seriálu nestalo. 75%

Teror - Moře, moře, širé moře (2018) (epizoda)

Takhle měl vypadat celý seriál - lidská dramata, kam až je člověk ochoten zajít, aby přežil, beznadějnost celé situace, smrt blízkých přítel a tak dále. Minimum stupidního scifi medvěda je taky velkým kladem. 80%

Teror - Rozdělení (2018) (epizoda)

Skvělý díl, jehož rozuzlení napadrť rozcupuje stupidní nadpřirozený medvěd. Opět a znovu si říkám, jaký tenhle seriál býval mohl být, kdyby hlavním záporákem byl jen a pouze Hickey, vždyť to v první půli této epizody tak krásně fungovalo. Bohužel tu máme i pár dalších skvrn na kráse, zejména ono zatčení Hickeyho a Tozera, které se odehraje mimo kameru, přitom mohlo jít o nejnapínavější scénu tohoto dílu. 60%

Teror - Hrozivá večeře (2018) (epizoda)

Tato epizoda krásně ilustruje, že se tenhle seriál mohl v pohodě obejít bez nějakých stupidních nadpřirozených monster. Hickey je fajn psychouš a jsem dost zvědav, co s ním chtějí udělat v dalších dílech, očividně mu jeblo a tak by bylo logické, kdyby ho posádka picla při první příležitosti, ale tak nějak se obávám, že z něj udělají "lovce", který bude pomalounku potichoučku vraždit jednotlivé členy expedice, ale rád se budu mýlit. 70%

Teror - Smilování (2018) (epizoda)

Epizodě dominuje karneval, který sice hezky vypadá, ale to je asi tak vše. Nic moc tu nedává smysl, ať už co se stanového městečka týče (posádka asi rozebrala půlku lodi, aby to všechno postavila, navíc to v seriálu vypadá, jak kdyby to všechno stihli dát dokupy tak za den, dva), nebo doktora, kterému zničehonic přeskočí a všechno to podpálí, včetně své maličkosti... Kladně nemohu hodnotit ani satanistický rituál eskymačky, která si při něm vyřízne jazyk, zatímco jí pozoruje velmi špatně animovaný bubu medvěd... 40%

Teror - Tratoliště (2018) (epizoda)

Je fajn, že se konečně začala řešit otrava jídlem, byť je to bohužel v rámci seriálu naprosto podružná záležitost, protože tu z nějakého záhadného důvodu musíme mít nadpřirozeného ledního medvěda, který všechny sežere, bububu! Alespoň ta akční scéna na palubě lodi byla koukatelná a měla fajn atmosféru. Hraniční 4 hvězdy a 70%

Rick a Morty - Noční rodina (2022) (epizoda)

Není to špatný díl a nápad, první půlka dílu je bez debat na plný počet, co mi však vadí je polovina druhá, zejména ona automobilová honička a její humor pramenící ze střídání bdělých a nočních postav - tenhle styl humoru mi zkrátka úplně tak nesednul a bohužel je pro celkové rozuzlení klíčový. 75%

Teror - Potrestán, jako chlapec (2018) (epizoda)

Stejně jako některým dalším lidem tady i mě přijde, jako by se děj nikam neposunul. Chápu, že tvůrcům nejspíš šlo o větší začlenění Hickeyho do hlavního děje a že tato epizoda asi připravuje půdu pro nějaký budoucí vývoj, to ale nic nemění na tom, že to působilo značně utahaně a mdle. Hlavní záporák v podobě mystického nadpřirozeného "medvěda" mi stále vadí a holt to budu muset těch dalších 6 epizod nějak zkousnout a kdo ví, třeba s tím tvůrci vymyslí i něco zajímavého a poutavého... Prozatím však 60%

Teror - Žebřík (2018) (epizoda)

Jednoznačně zklamání a velké obavy z toho, o čem bude zbytek epizod. Je to možná moje chyba, že jsem si o seriálu nezjistil nic předem, ale tak trochu jsem čekal, že se bude držet historických reálií a že ten hlavní konflikt bude pramenit z rozdílné povahy a přístupu k řešení krize mezi třemi kapitány a postupem času se nám začne štěpit i samotná posádka. Místo toho tu však máme nadpřirozené scifi monstrum, které zabije Sira Johna, ehm, what?!? Další wtf je pak člen posádky seroucí do postele svého milence, který mu dá kopačky... Epizodě bych dal i nižší hodnocení, ale to si schovávám pro nadcházející díly, kde očekávám další pád do scenáristických sraček. 50%