Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Sci-Fi
  • Animovaný
  • Drama

plakát

Vládcové nebes - Část šestá (2024) (epizoda)

Kdepak, tohle není povedená epizoda, a to především z důvodu chaotického skákání mezi jednotlivými liniemi, které navíc mají zcela odlišný tón - v jedné minutě sledujeme tak trochu nemotorného Crosbyho v Oxfordu, najednou střih a Egana mlátí rozzuřený dav fašounů ve vybombardovaném fašounském městě, další střih a s Rosiem rozjímáme po luxusním dovolenkovém sídle... Ony příběhové odbočky Crosbyho a Rosenthala jsou pak zcela zbytečné a o ničem, seriál by absolutně o nic nepřišel, kdybychom jejich lelkování v Anglii neviděli a místo toho se plně soustředili na Eganovu cestu do Stalag Luft III. Seriál má pouze 9 epizod a bohužel v něm máme ne zrovna málo zbytečného filleru, který má asi prohloubit divákův vztah k jednotlivým postavám, ale to se nekoná, zeptejte se sami sebe, jestli máte po 6 epizodách stejný vztah ke Crosbymu, Eganovi a Clevenovi jako třeba k Malarkeymu, Guarnerovi, nebo nedejbože Wintersovi... Co na této epizodě vítám je alespoň ukázání Russelsheimského masakru, který se skutečně udál, byť v něm nefiguroval Egan, jinak je ale poměrně věrně ukázán a jsem za to neskonale vděčný, bohužel spousta režisérů, novinářů atd. rádo lidem cpe, jak za druhou světovou a její zvěrstva může Hitler, Goebbles a pár těhle pohlavárů, možná ještě tak Gestapo, ale tím to hasne. Ani hovno, za druhou světovou a všechna její zvěrstva může především německý lid, který to všechno nejenže dopustil, ale do poslední chvíle podporoval! Budiž nám alespoň útěchou, že ve 45. roce několik z těch russelsheimských civilů, kteří zabili ony POW, dostali trest smrti, tak to má být. Na závěr i celkem povedené shledání Egana s Clevenem, byť mi moc nesedí Clevenovo "what took you so long?", jako by byl snad šťastný, že jeho kámoše taky sestřelili... (víc by mi dávala smysl nějaká nasraná reakce typu "fuck, they got you too?") 65%

plakát

Vládcové nebes - Část pátá (2024) (epizoda)

Návrat do kvalit třetího dílu, tak to má být. Bohužel mi děj této epizody tak trochu vyspoileroval thumbnail jakéhosi videa na youtube, který ukazoval Royal Flush jakožto jediný přeživší bombardér, takže jakmile jsem uslyšel jeho jméno v této epizodě, bylo mi jasné, co naše hrdiny čeká. Nálet na Münster byl skutečně solidní řež, ať už v reálu, nebo v rámci tohoto seriálu, přičemž jsem nyní vzhledem k všem těm ztrátám hodně zvědav, jestli bude zbytek epizod ze zajateckých táborů Stalag Luft + Tuskegee Airmen, nebo ještě uvidíme nějaké ty bombardovací mise. O to víc mě sere to, že nám tvůrci neukázali onen nálet na Brémy, opět se tu o něm jen krátce zmíní na začátku epizody a víc nic... Každopádně pátý díl je za mě rozhodně na plný počet a 90%

plakát

Vládcové nebes - Část čtvrtá (2024) (epizoda)

Po předchozí fantastické epizodě přichází zcela hluchý díl, který lze označit za ukázkový filler. To byla ostatně velká výhoda Bratrstva neohrožených, že tam hluchých míst prostě nebylo a co díl, to velkolepá podívaná. Čtvrtá epizoda Masters of the Air tak hodně připomíná třetí díl Pacifiku, který také po dechberoucí a akcí nabíté druhé epizodě zpomalil a vzal nás s vojáky na poměrně zbytečnou "tour de Australia", tady zase sledujeme romantické pletky Egana s nějakou Polkou v Londýně místo toho, aby nám byl třeba ukázán onen nálet na Brémy, při kterém asi sestřelili Clevena... Bohužel ani jakž takž zajímavá cesta sestřelených letců z Belgie do Španělska tenhle díl nezachrání, zkrátka snad je tahle epizoda pouze jedním hluchých místem v rámci jinak skvělého seriálu a příště to už zase budou ti staří dobří Masters of the Air (a nikoliv "Masters of Banging Polish Widows in London")... 50%

plakát

Vládcové nebes - Část třetí (2024) (epizoda)

Naprostá pecka a zatím nejlepší díl tohoto seriálu, byť jsme přišli o Curta, který začínal být mojí nejoblíbenější postavou... naproti tomu Austinu Butlerovi toho děsnýho drsoně nevěřím ani za mák, ale holt takhle jsou rozdány karty a třeba se mé dojmy z této postavy v následujících epizodách ještě zlepší. Další skvrnkou na kráse je co tu už zmiňoval uživatel Axis - vypadá to, jako by střelci v B-17kách kosili jednoho Messerschmitta za druhým, avšak realita byla bohužel trochu někde jinde. Ale i tak perfektní díl od záčatku do konce, resp. od vzletu po přistání, bez jediného hluchého místa, už aby byla venku další epizoda! 90%

plakát

Vládcové nebes - Část druhá (2024) (epizoda)

Hraniční 4 hvězdy, tempo tohoto dílu je snad ještě pomalejší, než v tom prvním, přitom není čas ztrácet čas, série má pouze 9 epizod a tak bych fakt klidně oželel dlouhé dialogy v hospodě či pěstní souboje mezi americkými a britskými letci atp... Mise do Norska byla bez debat vrcholem této epizody a já jen nechápu, jak onen hlavní navigátor prošel výcvikem, když v jednom kuse blije a nebo si není tak úplně jist, kudy že to mají letět apod. Ale alespoň jsem si zapamatoval zase o něco víc postav a zatím mi nejvíc sedí onen pilot, co v tomto díle musel nouzově přistát ve Skotsku, tak snad se tento můj "černý kůň" dožije konce války:) 70%

plakát

Vládcové nebes - Část první (2024) (epizoda)

Parádní úvodní díl, nejvíc si na něm cením toho, že se nesnaží danou tématiku zjednodušit obyčejnému popcorn žeroucímu americkému divákovi, máme tu dlouhé záběry na komplexní obsluhu létajících pevností včetně dobového žargonu a všeho kolem toho, tak to má být! V postavách mám krom Bucka a Buckyho solidní bordel, takže časem budou potřeba další projekce, které mohou ovlivnit moje zdejší hodnocení. Prozatím velice dobrých 80%.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Velmi povedený snímek, sice lze hodně polemizovat nad tím, kolik se toho z příběhu Hugh Glasse skutečně stalo, ale jako film to prostě funguje po všech stránkách - skvělí herci, netradiční prostředí, zajímavá zápletka (pomsta bude diváka vždy bavit, tak to bylo, je a bude). 80%

Až na krev (2007)

Genialita tohoto filmu, o níž všichni dlouhá léta mluví, mě teda zcela minula. Neupírám skvělý herecký výkon D. Day-Lewise, dost možná nejlepší z celé jeho kariéry, ale to samo o sobě na vyšší hodnocení nestačí. Děj a často i kryptický styl jeho vyprávění diváka mého ražení prostě nenadchnou a nevytrhnou z lhostejnosti k osudům jednoho ropného magnáta, který se kvůli úspěchu nebál jít přes mrtvoly... aneb fakt nic nového pod sluncem. Třeba časem objevím onu genialitu a mistrovství tohoto snímku, ale do té doby tomu nemohu dát víc než 65%.

plakát

Rick a Morty - Série 7 (2023) (série)

S přehledem nejslabší řada Ricka a Mortyho, sem tam se ještě objeví nějaký ten záblesk zašlé slávy (kupříkladu díly jako Unmortricken či Mort: Ragnarick), ale zbytek je na hození ručníku do pomyslného seriálového ringu. Největší dno pak seriál (čili nejen tato řada) našel v epizodě Rise of the Numbericons, což byl těžký cringe od začátku do konce. Někde jsem zaslechl, že tvůrci chtějí dát 10 sezón, pokud by se však poslední tři řady měly nést v duchu té sedmé, tak bych fakt prosil, ať přestanou dokud má seriál ještě sem tam nějaký ten světlý moment a uměle to nenatahují jako třeba svého času HIMYM apod. Hodnocení řady na základě průměru jednotlivých epizod: 45%

plakát

Rick a Morty - Fear No Mort (2023) (epizoda)

Jako obyč díl Ricka a Mortyho ok, ale jako season finale? Dost slabota. Jak už to tu zmínil CheeseFigure, nejvíc mě mrzí nevyužitý potenciál postavy Diane, doufal jsem, že bude hrát ústřední roli v této epizodě a dozvíme se něco převratného ať už o ní, Rickovi, či jejich vztahu, ale kdepak, jak se rychle objevila, tak zase zmizela a pointa je čistě o vztahu Ricka a Mortyho, což vím, je ústřední duo téhle show, ale ono rozuzlení fakt nic nového či překvapivého nepřineslo. Alespoň tedy humor byl na ucházející úrovni, byť to nebyla kdo ví jaká sláva. 60%

Ovládací panel
49. nej uživatel Velká Británie