Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Sci-Fi
  • Animovaný
  • Drama

plakát

Rick a Morty - Analyze Piss (2022) (epizoda)

Jeden z nejslabších dílů seriálu. Rick byl vždycky nejlepší jako "I don't give a fuck" šulin a Morty jako vyplašený side-kick. V posledních řadách ale tvůrci dělají z Ricka čím dál většího dobráka, proboha proč?? To opravdu postavy v takhle bizarním seriálu potřebují nějaký komplexní vývoj a posun? Změnil se nějak výrazně Peter Griffin za těch já už ani nevím kolik řad Family Guye? Či Stewie? Co takový Cartman v South Parku, je z něj snad v třicáté či kolikáté řadě najednou dobrák, co má potřebu vykonávat dobré skutky?? Všechny tyhle postavy fungují nejlépe ve své původní podobě, díky níž si získaly oblibu fanoušků, takže dobrák Rick je prostě solidní úlet a cesta špatným směrem...

plakát

Rick a Morty - Full Meta Jackrick (2022) (epizoda)

Úvodní sekvence se znělkou byla TOP, ale pak už to šlo s každou další minutou víc a víc dolů, což nezachránil ani Story Lord s Ježíšem... Přímo ukázková epizoda co neurazí ani nenadchne.

plakát

Star Trek: Lower Decks - Season 3 (2022) (série)

Po slibné druhé půlce druhé sezóny jsem k té třetí upínal velké naděje, bohužel nyní po shlédnutí všech dílů mohu konstatovat, že nějaké markantní zlepšení se nekoná. Není to špatná podívaná a třetí řada je alespoň konzistentnější co se kvality jednotlivých epizod týče, ale je to pořád jen lehký nadprůměr. Hodně mi tu chyběla nějaká wow epizoda, která by vybočovala z řady, na většinu dílů třetí sezóny jsem už nyní prakticky zapomněl a nemám potřebu je vidět znovu, byť to nebyly úplné propadáky jako třeba prakticky celá Discovery. Nejvíc se mi asi líbila epizoda Reflections, nejméně pak Crisis Point II: Paradoxus, za zmínku také stojí většinou zdejších diváků velmi kladně přijatý DS9 díl, který považuju za druhý nejslabší v této řadě, zejména kvůli B plotu určenému asi pro 13 leté puberťáky. Onen early teen humor je ostatně největší slabinou celého seriálu, kdyby mi bylo oněch 13 let, tak velmi pravděpodobně pálím jedno 5 hvězdové hodnocení za druhým tak, jako to dělá jistý "Jákkob Killer", ale seriál je určen dospělému publiku, čili podobné gagy jsou prostě solidním krokem vedle a těžce sráží celkovou kvalitu. Za nejvtipnější moment nejen této řady, ale pravděpodobně celého seriálu pak považuji scénu z deváté epizody, kdy Mariner hystericky křičí na svoji matku, že nechce aby s ní jednala jako s 15 letou, přitom se ale přesně tak už 30 epizod chová, stejně jako zbytek hlavních postav... Nevím, jestli si tím tvůrci dělají srandu sami ze sebe, nebo si fakt neuvědomují, že jejich postavy jednají jako 13 letí fracci, dost se obávám té druhé možnosti. Hodnocení na základě průměru z epizod: 66%

plakát

Star Trek: Lower Decks - The Stars at Night (2022) (epizoda)

průměrné hodnocení epizody 97% (listopad 2022), jako vážně?? Neříkám, že to byl špatný díl, ale tohle je rozhodně těžce přestřelené, vážení... Je fajn, že se nám to vyřešilo několik "loose ends" z předešlých epizod, ale celkově je tohle nejslabší season finále z dosavadních třech řad. Už mě neskutečně irituje to cpaní nějaké té zlé a mocné AI do všech Kurtzman Treků, tady to naštěstí bylo vyřešené za jednu 28 minutovou epizodu a díkybohu za to, že z toho není zápletka na celou řadu. Děj je jinak plný plot holes typu Starbase má asi jen jednu zbraňovou platformu, jinak si nedovedu vysvětlit, že při útoku robolodí neopětoval palbu, tyto robolodě jsou pak asi vyrobené z "nezničitelnia", protože hravě dají na frak Sovvy, pak zvládnou přežít výbuch warp jádra v těsné blízkosti a skoro i následný útok snad 20 "Lower Decks" lodí.... hej admirálové, co takhle vzít tenhle geniální téměř "god mode" design a upgradovat celou svoji flotilu? Pak bude Federace doslova a do písmene nezničitelná a může jít hravě vykydlit Borgy do Delta kvadrantu... Alespoň tu nebylo moc trapného humoru pro 13 leté, ale na víc jak 70% to prostě není.

plakát

Star Trek: Lower Decks - Trusted Sources (2022) (epizoda)

Dobrá epizoda, byť celá ta zápletka kolem Mariner a toho co řekla/neřekla reportérce byla velmi předvídatelná. Líbí se mi návrat k jedné z hodně starých TNG epizod a co následovalo poté, co Enterprise odletěla, přijde mi, že to tento seriál zpracoval velmi dobře, takže bych nezlobil, kdyby se více dílů neslo v tomto duchu. Bitva s Breeny ucházející, představení nové lodi také, nejvíc jsem se u epizody nasmál když Mariner hystericky řve na kapitánku, že jí není 15 let, přitom se tak od první sezóny chová, naprosto ukázkový 15 letý puberťák, čili nevím, jestli to je nějaké pomrknutí od tvůrců na diváky mého typu, nebo si to neuvědomují a mysleli tuto repliku vážně, každopádně pobavilo... 75%

plakát

Star Trek: Lower Decks - Crisis Point II: Paradoxus (2022) (epizoda)

Nepovedené navázání na nepovedený holodeck díl z první řady. Místo vypsychlé Mariner je nyní protagonistou vypsychlý Boimler, který se snaží vyrovnat se smrtí svého klonu. Jako je fajn, že se tvůrci snaží o nějakou hloubku hlavních postav, ale tady se to prostě nepovedlo, je to celé plytké a o ničem, po 5 minutách po shlédnutí na tuhle epizodu zapomenu... Humor, který točil zejména kolem "hlavního děje" simulace, byl také hodně slabý, čili snad toto holodobrodružství skončí tímto druhým dílem a nebude z něj trilogie. 45%

plakát

Star Trek: Lower Decks - A Mathematically Perfect Redemption (2022) (epizoda)

Než jsem začal s třetí řadou, tak jsem věděl, že tenhle díl je tak trochu jiný od zbytku seriálu a z hodnocení jsem viděl, že ho zdejší diváci moc nepřijali, pak jsem ještě v Galerii viděl ony "ptakolidi" a říkal si co to bude za blbost, ale nyní po shlédnutí musím říct, že to nebylo vůbec špatné! Líbí se mi tahle odbočka od hlavních postav a průzkum toho co bylo po finále první řady z pohledu vedlejší postavy - celá úvodní sekvence ve vesmíru pro mě byla naprosto geniální. Následný děj na planetě ptakolidí pak nebyl vůbec zlý, ani románek mezi exokompem a ptakočlověkem mě nijak nepohoršoval, co však dle mého epizodu sráží je uspěchaný konec, kdy během snad minuty máme z dobročinné exokompky totální psychopatku a magora. Problém vidím ve stopáži, kdy prostě tvůrci chtěli odvyprávět příběh, ale potřebovali by na to 45 minut, které holt nemají, takže to celé rozuzlení působí až moc nahečmaně a uspěchaně... Ale i tak zajímavý díl a 75%

plakát

Star Trek: Lower Decks - Hear All, Trust Nothing (2022) (epizoda)

Místní nadšení z této epizody rozhodně nesdílím, jako bylo fajn se vrátit na DS9 a uvidět trochu naspeedovanou verzi Kiry a Quarka (protože Lower Decks prostě nedokáží mít klidné a rozvážné postavy, asi by to nebylo dost vtipné pro náctileté publikum) a i zápletka kolem Karemmanů celkem ušla, co však díl v mých očích těžce potápí je ona puberťácká seance o svíčkách Mariner a ostatních BFFs. Říkal jsem si, jestli se skutečně dívám na Star Trek či snad na nějaký díl seriálu pro 15 leté puberťačky, opravdu, kdo je cílovkou této show?? Na wikipedii stojí, že se jedná o tzv. "adult animated" seriál, čili bych měl být cílovou skupinou já, jakožto dospělý člověk, ale to si pak tvůrci vážně myslí, že mě osloví tahle dívčí párty?? Kolik že to má být Mariner let, 15, nebo 25?? Z mého hlediska zatím nejslabší epizoda 3. řady, 50%

plakát

Star Trek: Lower Decks - Reflections (2022) (epizoda)

Líbí se mi vzestupná tendence posledních několika epizod, pátý díl jde zase o něco výš než ten předchozí. Poodhalení Rutherfordovy minulosti bylo zpracované velmi dobře a budu teď netrpělivě čekat na dořešení oné záhady, možná i nějakého spiknutí (?) spojeného s jeho implantátem. Boimler s Mariner a jejich náborový stánek byly celkem vtipným ohlednutím se za různými podivnými kulturami z původních seriálů a jak už zmiňoval PKD, seriál ubral na ztřeštěnosti a dětinskosti a dost mu to prospívá, jen tak dál. 80%.

plakát

Star Trek: Lower Decks - Room for Growth (2022) (epizoda)

Celkem fajn dobrodružství hlavních postav mínus Rutherford, chemie mezi Boimlerem, Tendi a Mariner tu překvapivě funguje a nejsou tak otravní jako v některých dílech druhé a zejména pak první sezóny. Tohle jejich putování různými zákoutími Cerritosu jsem si užil, humor byl ucházející a tak jediné, čím epizoda trpí, je opět B plot - engineering tým s kapitánkou na relaxační lodi, tam dle mého humor vůbec nefungoval a celá tato část byla spíše dětinsky trapná, než cokoliv jiného. Z prvních 4 dílů mi ale tenhle přijde nejlepší, stále však čekám na nějakou wow epizodu, kterou jsme naposledy měli v minulé sezóně. 75%.

Ovládací panel
58. nej uživatel Velká Británie