Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Sci-Fi
  • Drama

plakát

Star Trek: Lower Decks - Season 2 (2021) (série)

Musím říct, že druhá řada, zejména její druhá půlka, mne velmi pozitivně překvapila. Seriál jako by nabral nový dech, ubral na kulometné palbě jednoho trapného gagu za druhým, psychické lability hlavních postav, co se v mnoha dílech první řady a první půlky té druhé chovali jak smyslů zbavení magoři a voilá, ono to funguje... Nevím, jestli se obměnili scenáristi, či tvůrci sami uznali, že tudy asi cesta nevede, každopádně za tento posun jsem rád a Lower Decks je nyní suverénně nejlepším "NuTrekem". Víc než 3 hvězdy ale dát nemohu, jednak mi je spočetlo čsfd na základě hodnocení jednotlivých epizod, dal bych je ale i tak, kvalita dílů je jak už jsem nastínil výše dosti nevyrovnaná, navíc stále vidím prostor pro to, aby hlavní postavy ještě trochu více dospěly a nechovaly se v určitých momentech jak 15 letí puberťáci (Mariner a její "ugh, mami, ty jsi tak trapnáááá" apod.). Na třetí řadu se ale budu těšit, našlápnuto mají tvůrci víc než dobře. 60%

plakát

Star Trek: Lower Decks - First First Contact (2021) (epizoda)

Solidní zakončení druhé sezóny s parádním cliffhangerem, jen mi trochu vadila přímočarost děje, kdy prostě tvůrci potřebují nějak vyřadit Archiméda a zároveň ho oddělit od Cerritosu, tak si vymyslí (téměř) neprostupnou bariéru, která by dávala smysl v 2D prostoru, nikoliv však v 3D vesmíru, obdobně pak je posádka Archiméda totálně indisponovaná jen aby je mohl Cerritos zachránit, co takhle starý dobrý trik aka "decompress the main shuttle bay, the explosive reaction may kick us out of the way", který zachránil Enterprise v podobné šlamastyce?;) Celkové vyznění dílu je však nadmíru dobré.

plakát

Star Trek: Lower Decks - wej Duj (2021) (epizoda)

Nejstartrekovější epizoda od konce ENT, Klingoni vypadají a chovají se jako Klingoni, Vulkánci vypadají a chovají se jako Vulkánci, ten nápad ukázat Lower Decks i jiných ras je brilantní a ba co víc skvěle zpracovaný, vůbec by mi nevadilo, kdyby se na Cerritos přesunula nejen ta Vulkánka, ale i onen klingonský kápo, humor fungoval, zejména onen R&R na Cerritosu, zasloužených 5 hvězd.

plakát

Star Trek: Lower Decks - I, Excretus (2021) (epizoda)

Celkem zajímavá zápletka kolem hodnocení výkonnosti a schopností posádky, avšak s poněkud pokulhávajícím provedením, vím, že to má být komediální seriál, ale i tak byly určité momenty až moc přitažené za vlasy. Humor celkem ušel, nejlepší momenty epizody se točily kolem Boimlera zachraňujícího čím dál více borgských dětí, celkové vyznění dílu však sráží až moc komiksový závěr, který se vrací k šílenostem úvodních epizod, viz jen tak na pohodu si zaletět ke Crystalline Entity či k černé díře, jakoby se nechumelilo... I přes kritiku se však jedná o lepší díl než většina první řady, čili v podstatě spokojenost.

plakát

Star Trek: Lower Decks - Where Pleasant Fountains Lie (2021) (epizoda)

Téhle epizodě nemůžu skoro nic vytknout, takhle to má vypadat - obě zápletky mají hlavu a patu, výrazně ubylo trapnosti, postavy konečně jednají jako celkem uvěřitelní lidé a ne vyšinutí psychopati, dokonce jsem se u několika scén i zasmál, potěšilo také voice cameo Jeffrey Combse, zkrátka nechci to zakřiknout, ale vidím tu posledních pár epizod vzestupný trend, který se snad podaří udržet. Oceňuji také prostý fakt, že jsme dostali celkem originální backstory vedlejší postavy, která doposud působila jako obyčejný generický pablb sidekick, Discovery se má zkrátka hodně co učit od svého animovaného mladšího bratříčka s poloviční stopáží...

plakát

Rick a Morty - Série 5 (2021) (série)

Na první tři série to nemá ani zdaleka, je tu hrstka dobrých dílů s kvalitním humorem, zbytek je však při nejlepším průměrný. Zejména ten humor začíná čím dál víc chybět, tvůrci mohou přijít s libovolně geniální zápletkou o Evil Mortym, Rickově minulosti apod., ale pokud budou chybět pořádné gagy a hlášky, tak se tato show nad 3 hvězdy už nikdy nedostane.

plakát

Star Trek: Lower Decks - The Spy Humongous (2021) (epizoda)

V podstatě jako minule - dá se na to koukat a linka kolem Boimlera je alespoň trochu zajímavá a nabízí jakž takž nějaký vývoj postav(y), zbytek však celkem nudná vata. Alespoň oceňuji rozšíření loru o domovský svět a "fungování" společnosti retardovaných Pakledů, zkrátka jakmile je upozaděna neuvěřitelně otravná Mariner, tak jde úroveň show rázem nahoru.

plakát

Star Trek: Lower Decks - An Embarrassment of Dooplers (2021) (epizoda)

Stravitelná a doposud nejlepší epizoda druhé série, nejvíce oceňuji alespoň nějaký vývoj vztahu Boimlera a Mariner, kdy si relativně v poklidu vyříkali pár věcí z předchozích epizod a člověk má konečně jednou pocit, že sleduje lidské bytosti a ne nějaké psychopaty z vesmírných Bohnic... děj kolem duplikujícího se velvyslance byl v podstatě jen bezvýznamnou kulisou a zápletka Tendi s Rutherfordem už pak totální vata, takže víc jak 50% tomu bohužel dát nemohu.

plakát

Rick a Morty - Rickmurai Jack (2021) (epizoda)

Citadel, "evil" Morty, Mr Poopybutthole, propojení spousty předchozích dějových linek, tak má vypadat season finale!

plakát

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Obecně nejsem fanda Indyho filmů, ale tohle je prostě bez všech pochyb skvělý a velmi povedený dobrodružně-akční film, kde snad není jediného hluchého místa, vše funguje skvěle, od postav, soundtracku, pacingu... Určitě v TOP 5 Spielbergových filmů.

Ovládací panel