• Krátkometrážní

Nevědomí (2013)

Výborná až geniální první polovina kontra laciná a nedomyšlená polovina druhá, kterou bych, při vší úctě k tvůrcům, nazval scenáristickou šaškárnou, kterou od naprostého vyčpění zachraňuje jeden, pro tento případ ale absolutně podstatný, fakt. Celý film je jedno velké, hřejivé, intenzivní audiovizuální pohlazení každé tematicky zainteresované duše.

Projekt X (2012)

Jsem asociál. Na druhou stranu nejsem nerd, co ráno checkne changelog nový verze Red Hatu, nahodí PSPad a jde předělávat chybně implementované konstruktory nějakého z metajazyků. Ve správném složení kolektivu jsem schopen se "kulturně vyžít" jako každý jiný. Jsem v ideálním věku obklopen touto kokosovou kultůrou a říkám, že každý jsme nějakej a s počtem promile se rozdíly stírají. Co naopak vzrůstá, je neúcta k cizímu majetku, promiskuita, agresivita...ne, nenadávám, nemoralizuju - patří to k tématu a když se napijeme, připadá nám zábavné třeba strkat si rachejlte do prdele, whatever. To jen tak na okraj...protože až začnu tvrdit, jak fádní formu doprovází ještě fádnejší obsah. Jak repetetivní záběry střídají repetetivní záběry. Jak deset minut se nijak kecá o ničem, načež přijde další várka rádoby ubercool vizuálního shitu, tak by se mohl leckdo zeptat, co jsem to vlastně za člověka. Podívejte se, takový scénář by bez nadsázky napsal s trochou snahy každý druhý. Chybí jakákoliv přidaná hodnota. Záběry se po chvíli začnou opravdu nevhodně často opakovat. Film stavící na WTF crazy party momentech, které mu však zásadním způsobem chybí.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Po The Shield nejdelší seriál, který jsem sjel na jeden zátah. Paradoxně mi ho Breaking Bad v mnohém vzdáleně připomíná. Nic konkrétního, jen pocity a atmosféra. Občas se zkrátka brnká na stejnou strunu. Jestli jsem o The Shield prohlásil, že je pro mě, bez ohledu na žánr, stáří, kultovnost a recenze, nejlepším seriálem, který jsem kdy viděl, tak pro Breaking Bad toto přirovnání musí být přirozeně pochvala. A v tom, v čem The Shield nepřipomíná, si jede po svém a to neméně zajímavě. Bude se snad měnit místo v čele mého pomyslného žebříčku? Po závěrečných osmi dílech se ukázalo, že ne. Ukončení je pro mě takové čajíčkové, sentimentální. Určitě ne špatné, ale mohlo to být lepší.

Jurský park (1993)

Tak už konečně vím, proč jsem se jako malý místo bubáků a čertů bál Velociraptorů.

Nespoutaný Django (2012)

Asi nemá cenu pět tu ódy na dokonalost - o to se postarají jiní. Já jen podotknu, že první třetina byla geniální, druhá byla velmi velmi dobrá a třetí třetina byla (pouze) dobrá. Čekání na Mistrův majstrštyk, který se mi po dlouhé době zase na celých 100% strefí do noty, stále pokračuje. Snad se někdy dočkám...

Zátah: Vykoupení (2011)

Asi nejpůsobivější bitka 2v1, kterou jsem měl možnost kdy zhlédnout. Perfektní žánrovka.

S jistou pravidelností (2012) (amatérský film)

Rejža měl najít amatérskýho kameramana/fotografa, který by se na tom po vizuální stránce vyřádil - venku jich pobíhá spousta. Takhle je to průměr s podprůměrným zpracováním.

Atlas mraků (2012)

Na zprvu otravné skákání od jednoho k druhému si člověk překvapivě rychle zvykne. Logiku jsem přestal hledat po 20 minutách a nechal se unášet příběhy. Příběhy, jenž mají ve finále bezesporu mnoho co říct, ale které mi přece řekly velmi málo. Víte, nejsem nepozorný divák, ale občas (velmi často) jsem měl problém těch nepříliš herců ve svých nesčetných rolích poznat - což je v takovém filmu vlastně klíčové. Mnoho jsem toho určitě přehlédl, ale některé linie mi přišly v podstatě banální. Nicméně podané to je velmi pěkně, ať je to cokoliv. Další zhlédnutí nevyhnutelné.

Až vyjde měsíc (2012)

Převelice jsem se těšil. Bohužel, chápu kam autor mířil, minulo mě to však velkým obloukem. Po zhlédnutí traileru sem si představoval něco docela jiné. Dokážu ocenit maličkosti, ale jako celek mi to nepřišlo až tak výjimečné. Celý ten styl, ač příjemný, se okouká. Je to překvapivě málo vtipné - nebo lépe řečeno vtipné tím způsobem, který můžu dvakrát třikrát, ale rozhodně ne po celý film v jednom kuse. Hlavní chlapecká postava pro mě nevýrazná a necharizmatická, v porovnání s dívčí. Pro mě asi nejvetší zklámání letoška...