Fahrenheit

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 5.1.2018  21:50
    1890 (TV seriál) (2017)

Vtipné, výpravné, herecky nadprůměrné, obzvláště Koleník září. Kam se na to hrabou české retroseriály.

• 19.8.2015  15:17

Nejkrásnější vyznání lásky k filmu, jaké jsem kdy viděl. Truffautovi se povedlo nemožné: nezastírá směšnost svých postav, malichernost a dětinskost velkých hvězd i lidí z dalších profesí, a přece Americká noc vyznívá jako nejupřímnější a nejpokornější hold filmařskému světu.

• 26.12.2017  15:54
    Anděl Páně 2 (2016)

Superkýč neumětela Stracha.

• 27.8.2015  07:48
    Blade Runner (1982)

Výtvarně sugestivní, takže v divákovi asi navždy zanechá zvláštní vzpomínku - podobně jako u Vetřelce nebo v pokleslé podobě u Promethea. Ale implantovat do této sci-fi detektivky s jasnými slabinami ve scénáři hlubokomyslné významy a filozofické přesahy (jako by šlo málem o druhého Tarkovského), to je hodně mimo. Velkým trapasem bylo obsazení podprůměrného herce Harrisona Forda do hlavní role.

• 4.11.2017  09:30
    Cesta (studentský film) (2017)

Velká nafouklá nuda. Natočit film o všednosti a o obyčejném vztahu dvou lidí není snadné. Ale určitě to nejde tak, že kamera bude donekonečna zabírat hlavy, mluvící, usmívající se, líbající se... Skoky v čase působí zbytečně, nic nepřinášejí. Jedna hvězda za pár hezkých záběrů na Balt.

• 25.12.2017  06:32

Atmosféra léta krásná. Ale dál? Hodně rozpačité herecké výkony. Zmatený scénář. Otec, syn i americký host jsou bisexuálové? Dost nevěrohodné.

• 19.8.2015  15:14

Ačkoliv jsem nad současným českým filmem takřka zlomil hůl, čestné výjimky se najdou a debut Slávka Horáka k nim patří. Není to převratné veledílo, ale poctivě natočená trpká komedie na vážné téma boje se smrtelnou nemocí. Ze scénáře je cítit, že není vycucán z prstu a že nejde o svěrákovský kalkul s diváckými city, ale o poctivou snahu promluvit přitažlivými způsobem o životě průměrných lidí z moravského venkova. Za výjimečný považuji přínos představitelky hlavní role Aleny Mihulové, protože už dlouho jsem na plátně neviděl tak jímavý, ale neexhibující herecký výkon.

• 26.7.2017  07:08

Jeden z nejkrásnějších Kaurismakiho filmů. Vtipný, dojemný, zábavný. Zvlášť vhodný pro českou xenofobní společnost.

• 23.12.2015  10:59
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Tak to dopadá, když se česká národní klasika zasadí do moravského skanzenu a infikuje se ruským Mrazíkem.

• 25.8.2015  07:11

Třebaže 70. léta bývají označována za období normalizačního úpadku, je to hodně zjednodušený pohled. Překopáním nevalné literární předlohy Bohumila Říhova vznikl nádherný scénář, na jehož základě Vláčil natočil jeden ze svých nejkrásnějších filmů. Životní bilance stárnoucího osamělého muže v syrovém venkovském světě má v sobě jímavou melancholii podzimu, herci v čele s Rudolfem Hrušínským podávají niterné výkony. A ta Uldrichova kamera! A ta Liškova kongeniální hudba!

• 16.9.2015  08:07
    Gangster Ka (2015)

Nudné, sterilní, komerční.

• 10.8.2017  09:52
    Hadí vejce (1977)

Strhující obraz společnosti před velkým fašistickým výbuchem. Bergman výborně vyhmátl podstatu toho, co se v Německu 20. let odehrálo, a jak nebezpečné bylo, když jednotlivé státy Evropy žily v izolaci. David Carradine podal výtečný bergmanovský výkon.

• 10.8.2017  10:04
    Hanba (1968)

Prostřední, o něco méně povedená část ostrovní trilogie. Téma války a ohrožení vnáší do Bergmanova světa cosi zbytečně konkrétního, popisného.

• 8.8.2017  12:51
    Hodina vlků (1968)

Proč tady někdo blouzní cosi o hororu a je pak zklamaný, že se nedočkal žádného mlčení vetřelců ani vymítače jehňátek? Mistrovské existenciální dílo génia světové kinematografie.

• 23.8.2016  08:12
    Humpday (2009)

Vtipné, zábavné, neotřelé, některé situace a dialogy jdou až na dřeň ve své spontánnosti a nenucenosti. Tak trochu ozvěna české nové vlny 60. let.

• 16.6.2016  12:38
    Jelena (2011)

Chcete se dozvědět, jaké je současné Rusko? Podívejte se na tento film a bude vám to jasné: smutné, morálně zaostalé, odcizené, buranské.

• 31.7.2017  11:03
    Jiná země (1984)

Strhující příběh z prostředí zatuchlé anglické školy, nádherná kamera, herecké výkony Ruperts Everetta a Colina Firtha, snad nejlepší, jaké kdy ve filmu předvedli.

• 26.2.2019  17:38
    Kafarnaum (2018)

Když čtu předešlé komentáře, nestačím se divit. Tak zarážející necitlivost, neúcta, absence minimální dávky lidského citu. A otázky typu, zda se po zhlédnutí filmu dám na dobročinnost jsou stejně stupidní, jako bych se ptal, jestli po zhlédnutí westernu vezmu do ruky pušku a půjdu střílet bandity. Vždyť je to dokonalý obraz života těch nejubožejších z ubohých, natočený bez podbizivosti a bez sentimentu, zato s naprosto přesným viděním jádra problémů. Nechybí ani humor, což je obzvlášť cenné. Herecký výkon malého klučiny je naprosto odzbrojující. A samozřejmě ano, je to i obžaloba všech xenofobních chudáků, kteří odmítají pomoc dětem ze zemí třetího světa zasažených válkou. Pro mě film roku 2018.

• 27.8.2015  19:54
    Kalamita (1980)

Jeden z nejlepších českých filmů 80. let, naprosto trefná moralita přerůstající nenápadně až do alegorického obrazu celé společnosti. Věra Chytilová byla výsostná filmařka, nesmlouvavá, nepříjemná, nervní, ale vždy originální. Ohromná škoda, že v popřevratových časech nedostala takový prostor a tvůrčí podmínky, jaké by si za svůj celoživotní boj a vzdor zasloužila.

• 19.8.2015  15:19
    Kdyby... (1968)

Absolutní filmový klenot 60. let, znepokojivý, prosáklý dobovou atmosférou vzdoru mladé generace vůči (ne)otřesitelným autoritám. Na vysoké estetické kvalitě má velký podíl vytříbená Ondříčkova kamera, nečekaně střídající barevné a černobílé pasáže. Silnou zbraní jsou herecké výkony v čele s Malcomem McDowellem. Vzhledem k době vzniku je odvážné i ztvárnění homosexuálního vztahu dvou studentů z britské koleje.

• 19.8.2015  15:22
    Kill Bill (2003)

Odpad zůstane odpadem, i kdyby se tisíckrát tvářil zábavně. Adorace násilí je zhoubná.

• 13.3.2019  23:11
    Klér (2018)

Kdy už konečně svět pochopí, že víra a církev spolu nemají nic společného? Zrušte katolickou církev!

• 4.11.2016  07:48
    Kocour (2016)

První polovina filmu zachycující soužití dvou mužů středního věku je krásná, natočena živě a citlivě včetně intimních scén. Pak ale dochází k nepochopitelnému zlomu, jeden z mužů bůhvíproč (omylem či záměrně???) zabije jejich nádherného domácího mazla, mourovatého kocoura. A nastává podivné, zdlouhavé psycho, aniž by se divák dozvěděl, proč k celé vyšinuté situaci došlo.

• 25.12.2015  21:29
    Kolja (1996)

Velký český filmový TRAPAS.

• 25.12.2015  21:24
    Korunní princ (TV film) (2015)

Patrik Děrgel je velký objev českého divadla a teď i filmu. Především díky jeho bezprostřednosti a sympatickému zjevu v hlavní roli prince Jana se dá přehlédnout nedotaženost scénáře. Rozhodně je to nejlepší Janákův film, místy velmi vtipný, s hezky volenými exteriéry, herecky vyrovnaný, vedle Patrika Děrgela příjemně překvapil Hádek, ale i matadoři Abrhám, Mrkvička, Adamovská či Štěpánek. Jediný Hanzlík mezi nimi působí unaveně, ba toporně. Jo, a taky pohádkový drak se moc povedl.

• 15.12.2015  10:17
    Křik (1963)

Filmy české nové vlny mám moc rád, většina patří k tomu nej, co u nás bylo natočeno. Křik k nim bohužel nepatří. naprosto mu chybí vnitřní zaujetí, každý nápad (použití fotografií, skoky v čase, poetické záběry města a lidí) působí odvozeně, nepůvodně. Josef Abrhám se na ústřední roli opraváře televizí ukrutně nehodí.

• 1.9.2015  03:49
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Nejzoufalejší ze současných českých pseudorežisérů pokračuje ve své ďábelské jízdě! Čím méně talentu, tím více příležitostí, tak to v České televizi a filmu dnes chodí. Trapný scénář kopírující americká schémata mysteriózních thrillerů ve spojení s absolutní neschopností vést herce k aspoň trochu uvěřitelným výkonům dávají vzniknout neuvěřitelně zbytečnému sedmidílnému (!!!) projektu. To má být zábava? Mimochodem Strachovi se podařilo nemožné, i tak kvalitní herci, jako jsou Jana Štěpánková, Stanislav Majer nebo Radek Holub působí pod jeho taktovkou jako nejhorší šmíra. Nechápu herce, že jsou ochotni se na takovém paskvilu podílet.

• 27.8.2015  19:40
    Leviatan (2014)

Syrový obraz dnešního Ruska se vší jeho hrubostí a bezvýchodností. Výtvarně uhrančivé!

• 19.11.2015  17:09
    London Spy (TV seriál) (2015)

Po zhlédnutí prvních dvou dílů jsem měl pocit, že je to skvělý příběh v kulisách studeného, nepřívětivého Londýna, že se tvůrcům podařilo propojit gay-linii s napínavou zápletkou. No a Ben Whishaw že je skutečně špičkový herec. Jenže ouha, postupně tvůrci začali vršit čím dál krkolomnější zápletky, no a poslední díl s rozuzlením, to už je jen jedna velká křeč.

• 8.11.2016  08:18

Dokonalé dílo jednoho z největších mistrů světové kinematografie. Precizní práce s každým výtvarným detailem, s hudbou, a atmosférou, ale především strhující drama senzitivního panovníka, který marně toužil po tom, aby svět byl lepší, kultivovanější, upřímnější. Hluboká sonda do citového světa muže, krále, který nemohl přiznat svou sexuální orientaci. A samozřejmě charismatický Helmut Berger v titulní roli...

<< předchozí 1 2 3