Poslední útěk do Brooklynu (1989)

Nedávno som čítala aj Selbyho knihu a začiatok filmu sa jej držal dosť dobre, resp. atmosféra bola veľmi podobná. No veľmi ma sklamal záver a hlavne Tralala - teraz nemyslím ten grupáč, ale to ako si zrazu očividne "niečo uvedomila" a objímala chlapca a vyzývala ho aby neplakal, bolo to nelogické, celý film nebola taká. Kniha končila v jej prípade úplne inak a viac k veci. Pripadalo mi celé ako nejaký zhovievavý záver (aj tí roboši, vracajúci sa do továrne), akoby sa tam umelo vytváral dojem, že je vlastne všetko fajn.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Spracovanie super, herci super, prostredie boží, príbeh brilantný, ale... na môj vkus až príliš všetko do seba zapadalo, pripomínalo mi to rozprávku. A nayvše ma trochu s*al ten prístup, že veď aj "vrah je len človek", veď aha, akí super chlapci to vlastne sú, obzvlášť Morgan. Nepáčilo sa mi, že som sa mala stotožniť s vrahmi a že všetci tí "spravodliví muži" boli sadistické beštie. Inak Andy sa mi páčil, bol to šikovný chlap :) 3 a pol.

Nelítostný souboj (1995)

NAJDOKONALEJŠÍ AKČŇÁK, aký som kedy videla. Počnúc dokonalým scénami, vykreslením charakterov a mrazivým napätím končiac. Prvýkrat som tento film zhliadla ešte ako decko a už vtedy som bola nadšená, teraz po rokoch ma snímok nesklamal, naopak, ocenila som veci, ktoré som vtedy nechápala. Drsní chlapi, výborné herecké výkony, úchvatný hudobný doprovod. Radosť pozerať. Plný počet bodov! :)

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Dobrá úchýlarna! A vizuálne super :) Myslím to aspiruje na kultovku (ak to už kultovkou nie je a ja som zaspala dobu :)).

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Pre mňa posledný dej sklamanie a nepochopenie režisérovho zámeru, ktorý (keď už má očividne pátos rád - nič proti) mohol z jednej z hlavných myšlienok knihy vytvoriť naozaj emočný a pekný záver. Zrejme však toto stroskotalo na úkor trikov a zbesilého striedania scén a dialógov bez ladu a skladu. Plus nemiestny humor na naozaj pofidérnych miestach. Hermiona s Ronom sa celý diel iba tvárili vydesene a najviac ma mrzí sprznená postava Nevilla, z ktorého režisér napriek prvému dielu (odvážny Neville vynadá v školskom vlaku Smrťožrútom do zbabelcov, alebo tak nejak) zase raz urobí debila, len aby sa ľudia v kine smiali. Holt škoda. 1. hviezdička z nostalgie a 2. za Snapeove spomienky. Ešte to ale nechávam otvorené - potrebujem to vidieť bez dabingu...

28 dní poté (2002)

Super. Pôsobivo vyľudnený Londýn, vírus, ktorý šíria opičky, katastrofa, vymieranie ľudí a hladní zombíci (nie takí tí praví, ale aj tak). Ani jedna z vecí ma až tak nenadchýna (samostatne), ale dohromady úžasné. A Cillian Murphy je veľmi presvedčivý (hlavne keď ma strnisko :P). Jediná výtka z mojej strany je akurát k správaniu vojakov, ktorí boli nadržaní, akoby ženu nevideli 28 rokov, nie dní, ale bohvie, možno som naivná :D

Silent Hill (2006)

Pre mňa jeden z najlepších a z vizuálnmeho hľadiska najlepších/najkrajších vecí aké som kedy videla (asi 5x). Hru som nehrala (vraj je ešte drsnejšia), ale príbeh je výborny, padajúci popol je až poetický, Cashov Ring of fire trošku humorný (čiernym spôsobom :)) a samotná pointa sa mi tiež dosť páčila. Jediné čo mi film nespôsobil bol nejaký enormný strach, skôr by som ho radila medzi mysteriózne psycho thrillery ako v medzi čistokrvné horory.