Uprchlík (1993)

Po letech jsem shlednul znovu a musim pridat jeste jednu hvezdu na maximum. Ten film ma vsechno, co ma thriler mit, vcetne dvou hlavnich charismatickych postav. Tomm Lee Jones je trochu vic cool, ale tak to ma take byt a pribeh to koneckoncu vyzaduje. Vyborne!

Volný pád (1993)

V první půlce má Foster, hádám, téměř stoprocentní sympatie diváka. Na festivalech se při poměřování burgru na obrázku a burgru skutečného kdysi dokonce tleskalo..Schumacher ale v závěru o tohle všechno Fostera připraví, podá ho jako člověka, který jde přes čáru až příliš a původní našláplý vynikající portrét muže, na kterého je toho prostě moc, se podivně zvrhne. I tak je ale tenhle Shcumacher nadprůměr.

Červený trpaslík - Hololoď (1992) (epizoda)

KRYTON: Ale byla to nádhera, viďte? Jak obětoval svoji kariéru, své sny, všechno pro ženu, kterou miloval. RIMMER: Tak abys věděl, tohle byla nejhorší ubulená limonáda, jakou jsem kdy musel přetrpět. Dokonce to urazilo i mou zadnici, jež se oprudila, neboť chudinka moje malá dřepěla u tak děsného puberťáckého škváru!

Konkurenti (1992)

Lahůdka. Vidět tak tohle divadelní představení na Broadwayi v tomhle obsazení! Al Pacino, Lemmon, Spacey, Harris Arkin jsou prostě (pro mě v tomto pořadí) reálnými realitními agenty od prvního okamžiku (stejně tak Baldwin jakožto návštěva z vedení s cílem povzbudit prodej) a všem jede pusa jako mašina. Jediné, co ve filmovém vyznění trochu drhlo byly výsostně divadelní kulometné dialogy Arkin/Harris v baru, jinak prostě perfektní.

Nesmiřitelní (1992)

Trochu jiny western. Ne snad v tom, ze chlapi v tomhle snimku netrefi vsechno, na co streli a ze lidi, co drzi pusku a na nekoho miri, maji viditelne stejny strach jako jejich potencialni terce. Hlavni jinost je v tom, ze tady nenajdeme rozdeleni na dobro a zlo. Vsichni zucastneni jsou, rekneme, moralne ambivalentni. Prostitutky vedou svoji pomstu za hranici, ktera je obecne prijatelna, Hackmanuv serif je trochu podly chlapek s podivnou minulosti, nevybocuje ovsem ze standardniho pohledu na serifa Zapadu, pri trochu pootocenem pohledu by se z neho mohla vytvorit kladna postava s Earpovskym nadechem (ovsem ne toho s Burtem Lancasterem:)). Nikdo neni nositelem moralky, nikdo nebojuje za neco silneho, ve smyslu cti,lasky, povinnosti ke statu nebo spolecnosti. Existuje jakasi naklonost, kterou ma Munny k Nedovi, to je vsechno. Eastwood vypada jako cely Divoky zapad v jeho filmu: unaveny, s trpkou minulosti, vi, ze neco konci a je mu to jedno. Za podivanou to rozhodne stalo.

Simpsonovi - Bart milencem (1992) (epizoda)

Simpsonovi vymýšlejí dopis na rozloučenou od fiktivního milence pro učitelku Krabappelovou. Lisa: 'I cannot see you for the next five years for I will be farming the ocean floor." Homer: "Three simple worlds: ''I am gay." Marge: "Homer, for the last time, I am not putting that." Lisa "And anytime I hear the wind blow it will whisper the name Edna" Marge: "Oh, Thats very good, Lisa!...P.S. I am gay."

Simpsonovi - Ctěný pan Homer (1992) (epizoda)

"Tady na tom místě se psali dějiny. V roce 58 přesně v tomhle rohu řekl Buddy Holly: V týhle díře točit nebudu"

Simpsonovi - Homer na pálce (1992) (epizoda)

"Byla velká bouřka. Sebral jsem největší kus plechu a běžel se schovat pod nejvyšší strom na zahradě." Aniž bych se o baseball (zde přeložený jako softball, v rozdílech aby se prase vyznalo) jakkoli zajímal, celý děj jsem výtečně bavil. "Jste lepší než já? Já vás neznám, ale..jo."

Simpsonovi - Spasitel zabijákem (1992) (epizoda)

Homer "A ty, kdyby ti bylo 17, mohli jsem bejt v balíku. Ale to né, to bude musí bejt deset." a vždycky se směju u Skinnera:" "Jakou houbu? Já jsem zvyklý, že mě vláda zrazuje.."

Simpsonovi - Vzhůru na prázdniny (1992) (epizoda)

"Drahá maminko a tatínku.Už se nebojím pekla, protože jsem na Krustyho táboře. Výlety do přírody se změnily v pochody smrti."