Surové diamanty (2023) (seriál)

(Netflix) Belgická 'detektivka' z prostředí ortodoxní židovské antverpské komunity, obchodující s diamanty. Plusy: zajímavý vhled do pro nás exotického náboženského prostředí, v první třetině bratelné vztahové i kriminální zapletky. Mínusy: otravně rozplizlý, telenovelový střed série a víc a víc nesympatický představitel hlavní role. Resumé: na zabití pár večerů to není úplně marné, ale velmi solidní úvodní příslib není, bohužel, naplněn a hodně zajímavé téma postupně klesá do skoro televizního béčka.

Halo - Season 2 (2024) (série)

První polovina byla hodně rozpačitá, ale naštěstí nakonec chytla 2. série dech a skončila se ctí, co se úrovně týče.

Tady to musí být (2011)

Inu, zpracováním (nikoliv tématem) ohromně divný a praštěný film, s kterým jsem si dost nevěděl rady. Asi hodinu mě děsně iritovalo kňochtání Penna a marně jsem hledal důvod, proč by mě ten projev a stylizace á la Robert Smith neměla srát, ale nakonec, a trvalo to většinu stopáže, mě tahle podivnost naladila na patřičnou vlnu a na konci jsem se dokonce přistihl, že bych bral i víc! Takže zajímavé určitě, ale díky jisté zbylé míře rozpaků nejsem ohromen či nadšen a neaplauduji, nicméně ve finále pozitivní dojem převážil, na což bych nevsadil v polovině ani zlámanou grešli a to se neděje často, tudíž jisté zvrhlé, vleklé charisma Sorrentinově variaci upřít nelze.

Bombastický Johan (2022)

Notně hořká a nikoliv hořkosladká norská dramedie, která se snaží být roztomile ztřeštěná a praštěná a jímavá, ale spíše jí to nevychází. Rád bych napsal, že to bylo super a krásné, ale většinu času jsem spíše cítil promarněný potenciál a rozpaky a čekal, kdy se to rozjasní, ale nedočkal jsem se, jakkoliv to bylo místy milé. Konec byl fajn, ale to nestačilo.

Halo - Aleria (2024) (epizoda)

Vatový díl plný plkání a klišoidních scén. Ale bůhví proč mě to i tak baví...

Rodina nindžů (2024) (seriál)

Pokud si oblíbíte pro našince nezvykle tempo i mix žánrů a začnete je brát jako pozitivum a všímat si dotaženosti a promyšlenosti série, na konci si řeknete, že House of Ninjas je mimořádně povedený projekt.