Proti ledu (2022)

Opravdu moc jsem si přál, aby to bylo skvělé či dobré. Ale navzdory tvrzení, že byl minimálně využíván green screen, téměř celý film mě nijak nevtáhl, necítil jsem žádnou autenticitu a navzdory exteriérům na mě působil studiově sterilně a nedokázal přenést téměř žádné emoce. Snad nebudou totéž vnímat ostatní diváci, pro mě ale velké zklamání...

The Day of the Triffids (1981) (seriál)

Úměrně k v době vzniku adekvátním trikovým možnostem, soundtrackům a stylu herectví je šestidílná televizní série důstojným a skoro doslovným zpracováním legendární klasiky (čtenář znalý knihy je ve výhodě, leccos je jen naznačeno) která by si zasloužila novou verzi s využitím současného CGI.

Resident Alien - Girls' Night (2022) (epizoda)

Tento způsob dosti lacinèho humoru se mi zdá dost nešťastným pokusem navrátit žanrově tápající RA zpět k vtipu a zábavě z počátku první série. Tím spíše v kombinaci s genderovou agitkou. Ne, že by některé kratičké záblesky nebyly vtipné, ale celkově to posouvá druh zábavy k úplně jiné cílové skupině.

Resident Alien - Sexy Beast (2021) (epizoda)

Není to špatné, jen jakoby se tvůrci nemohli rozhoupat, jaký žánr by měl převážit a co vlastně chtějí točit, úvod série byl příjemně legrační taškařicí, aby se postupně měnil skoro v sociální, fádnější, o poznání méně zábavnou a málo vtipnou skoro telenovelou, a po polovině se nám z toho stává protiemzacká detektivka. Baví mě to, ale ta rozpolcenost se nedá vnímat jako pozitivum.

Resident Alien - Birds of a Feather (2021) (epizoda)

Hmno, stále je to koukatelné, ale zásadně to uhnulo od povahy jasně naznačené v pilotu a stává se nám z toho tak trochu nějaké limonádové Virgin River a zabavný, poťouchlý, sarkastický Alien element ustoupil zcela do pozadí na úkor telenovelovatosti..