Anděl Páně 2 (2016)

Mnohem lepší než první díl,je fain že nechali více rozvinout komediální prvky anděla i čerta.Díky tomu se totiý podařilo vidět pohádku trochu jiným uhlem než ono obyvyklé "dobro zvítězí nad zlem" uprostřed průměrného děje. Mohli bychom i kritizovat určté prvky,ale od toho plně ustoupím.Na naše české poměry velmi podařené dílo keré se realizovalo pod taktovkou Jiřího stracha.Víc k tomu ani netřeba nic dodávat,rozhdně stojí za zhlédnutí a kupodivu s celou rodinou,protože si v té pohádce najde každý něco,čemu se od srdce zasměje.

Pan Stein je online (2017)

I když v sedmdesátých letech zářil v komedii.Je čím dál víc jasné že vážné role mu sedí víc,dokaží ho vybudit k slušným výkonům.To jen potvrzuje tento snímek.Očekával jsem slušný fil a nebyl jsem zklamán.

Skleněné peklo (2017) odpad!

Neočekával jsem zázrak,ale tak špatný remake jako bylo tohle...snad ani natočit nelze.Nejvíc mě fakt rozbila hlavní protagonistka,utrhne si rukávy z košile omotá a jede po nosném lanu dolu popírajíc fyzické zákony zrychlení a tření? Zdá se že se dnes dá natočit paskvil a režiser je štastný že ho natočil.Obsazení a nepřesvědčivé výkony herců umocnili pouze dojem že pokud existuje Béčkový film, tak tenhle zjevně otevřel skupinu D

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Další z řady zbytečných katastrofických filmů...nikoho to dlouhé roky nedokáže nadchnout a ani produkce není schopna pochopit že jsou to celkem vyhozené finance.Možná kdyby je vložili do nezávislého snímku který nebude tak předvídatelný,dopadlo by to mnohem lépe.Už bych si konečně rád sednul a zhlédl něco zajímavého klidně i katastrofického co nebude chtít zničit planetu přilétajícím šutrem nebo rozmarem počasí atd. Chápu že to není jednoduché přijít s námětem katastrofického filmu v nové neotřelé rovině.Na druhé straně nechápu že když to nedokážu musím natočit něco co bude v každé rovině propadák.

Lucy (2014)

Vcelku se mi líbil ten počáteční nápad o možnostech coby mohlo být s využíváním větší kapacity mozkovny.Avšak to počáteční nadšení pomalu ochladnulo když se hrdinka stává postupně supermanem v triku.Tím ten počáteční nápad velmi rychle zabily.Vím že Besson má rád jeho scifi-snímky akčnější,nicméně někdy méně znamená více.

Earth to Echo (2014)

Dost průměrné, v poslední době se scifi moc od sebe neliší. Kolik podobně nic neříkajících snímků o jiném druhu polapeným na zemi který chce domů,dokážete napočítat na prstech. Je spodivem že na tohle téma dokáže ještě někdo vyplýtvat jak film tak finance.

Godzilla (2014)

Pokus o remake Godzilly z japonské serie přelomu šedesátých a sedmdesátých let.Něco tak nepodařeného jsem opravdu hodně dlouho neviděl,skoro jsem měl pocit že to je ten původní japonský výtvor.Nebýt současných digitálních efektů.Rozhodně to jsou zcela vyhozené peníze,tohle by měli produkovat zdarma.Samostatnou kapitolou je Mutuoa což je tak nepovedené dítko přírody a hlavně tvůrce efektů.Proboha jak si mohl myslet že kudlanka se svítícím břichem bude důstojným soupeřem Godzilly u které naštěstí zůstalo alespon částečně chladná hlava co se vzhledu týká.

300: Vzestup říše (2014)

Pokračovat v nějakém stylu je těžké samo o sobě a pokusit se navázat na předchozí díl zřejmě ještě těžší.Ačkoliv jsou si velmi podobné(a možná v tom to je)nemá toto pokračování onu jisktru kterou jí vdechl tvůrce prvního snímku.Má velmi velkolepé efekty i příběh který se prolíná s tím předchozím.Někdo se i nadchne při zhlédnutí tohoto snímku,bohužel si myslím že bude víc zklamaných než nadšených.No očekával jsem skutečně více než do tohoto snímku bylo vloženo,tím vám ovšem nechi brát chuť vstoupit do téže řeky a snímek si prohlédnout...

Zlodějka knih (2013)

Rozhodně stojí za hlédnutí,snímek jako jeden z mála se nevěnuje válce jako takové ani propagandě.Zaobírá se obyčejným životem německé rodiny,která musela žít v takovým podmínkách které panovali přitom nepatřila ani ke střední ani privilegované třídě.Filmy o válečném tématu jsou notoricky určené a málokdy se zaměří na něco jiného než válečné hrůzy a osudy milionů zabitých.Nemám nic proti historii,ta je taková jakou ji lidé vytvořili.Na druhou stranu jsem rád že se někdo pokusil natočit i jiný úhel pohledu oné doby.

Lásky čas (2013)

Velmi zajímavě natočeno,upuštění od harmonického stylu a zaměření se na fakt že člověk se může vracet v čase kolikrát bude chtít a nikdy nedocílí toho čeho chce.Snímek mě velmi pozitivně překvapil.Nepřikrášluje život jako v Lásce Nebeské,spíš naopak zaobírá se obyčejnou realitou tak jak jí člověk vnímá.