• Fantasy

Román pro muže (2010)

Tak to už si znova nepustím. Možná je to tím, že jsem žena, čímž u mě logicky boduje Román pro ženy, anebo zkrátka nebyla nálada. Film jsem si pustila ze zvědavosti, ale byl pro mě až nechutným zklamáním. Snímku chybí snad všechno, co dělá dobrý film dobrým filmem. Jasný podprůměr. Dvě hvězdy jsou opravdu z milosti - za to, že Donutil umí perfektně hrát zazobanýho snoba. Všechny postavy byly neskutečně nesympatické. Román pro ženy byl svěží, veselý, měl šmrnc, šťávu, humor. Tohle byl frk o ničem, je mi líto.

Emma's Wings: A Bella Sara Tale (2013)

Viděno na Youtube, půlhvězda ze soucitu a nostalgie, víc tomu dát fakt nemůžu. BellaSara byla přece jen podstatná součást mého dětství, sběratelské karty mám pořád schované, a jelikož už se neprodávají, je to takový můj osobní poklad. Byly krásně malované, prostě kousky umění. Tenhle film však nestojí za zhlédnutí. Animace mě bolela v každém okamžiku, neustále jsem měla před očima Bubeníka a princeznu (https://www.youtube.com/watch?v=Q6pvuIn_mlk) a upřímně, všechno ostatní včetně příběhu, hudby, dabingu... byl místy nejen vtipný, ale i dost děsivý zážitek. Vždyť i 15 let staré reklamy na Bella Sara karty mají mnohonásobně krásnější animaci a hudební podkres. Radši si pustím ty, zasním se budu předstírat, že se tohle nikdy nestalo. RIP

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Audio-vizuální orgie. Ale to je tak vše. Sci-fi je zde poměrně neadekvátní označení, spíš bych to viděla na akčnější fantasmagořinku, když chce člověk fakt vypnout mozek. :) Tolik věcí nedávalo smysl a tolik věcí nudilo, že mi to celé přijde jako ostudné pokračování kultovního snímku. Promiň, Emmerichu - pro mě jsi nejlepší práci odvedl u Hvězdné brány.

Pokémon (1997) (seriál)

Nechápu, co na tom ty děcka tak fascinovalo/fascinuje. Moje generace to žrala, já to vždycky neměla ráda. Jedna hvězda za rozkošný "Pika pika".

Galactik Football (2006) (seriál) odpad!

Můj první, a doufám, že i na dlouho poslední 'odpad'. Tohle jsem byla nucena zhlédnout proti své vůli. Napřed jsem se trochu proklínala, že mám předsudky, ale o to víc hořké zklamání nastalo, když to mé předsudky naplnilo - a bylo hůř. Animace příšerná, bylo by pro všechny lepší, kdyby nekombinovali 2D a 3D. Pokud si nemohou dovolit náklady na celé díly ve 3D provedení, ať s tím ani nezačínají. Nejsem fanoušek fotbalu, ale snažila jsem se vžít do role desetiletého kluka, který se na tohle s chutí dívá. Ale po některých dialozích jsem málem šla hodit šavli do kouta. Matka: "Naše dcera se při zápase ošklivě zranila a ty si tu jen tak sedíš!" Otec: "No, co na to říct.. sedni si a zavři klapačku." Tímto se tedy krmí dnešní děti? Tak to teda spaste duši. Před tohle bych svoje dítě neposadila ani za nic na světě.

Malé lásky (2017) (pořad)

Odpad dávám porodnickým praktikám jdoucím úplně mimo doporučení WHO a často i mimo zákon. Odpad dávám tomu, že se takové praktiky poté jeví jako "normální". Odpad dávám tomu, že se z nejintimnější chvíle v životě stává reality show. Jedna hvězdička za to, že jsou na TV Nova i daleko horší výplody. Nelíbí se mi, že je to na pokračování, bohatě by stačil jeden díl jako "dojemná" ukázka toho, jak to u nás (bohužel) chodí.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Naprosto otřesný, bezduchý a odporný zážitek, který ve mně zanechal hluboké trauma.