12 úkolů pro Asterixe (1976)

"Neviděli jste kuchaře? Přinesl pár předkrmů a pak se ztratil." pronešeno Obelixem poté co mu kuchař nanosil speciality ze slona, velblouda, kanců, kuřat, atd... za účelem Obelixova přejedení :-)) Na filmu je úžasný právě to, s jakou lehkostí a inteligencí si tahle dvojka s úkoly poradí. Překvapení pro Césara se mi ale líbilo přeci jen víc.

Valentýnská pomsta (1981)

Některým filmům prospívá, že co není vidět, je více děsivé. Tady si ovšem režisér zřejmě neuvědomil fakt, že točí slasher a že by se tedy diváci na nějaký ten krvavější mord rádi podívali. S krumpáčem jako vražednou zbraní se toho dalo nadělat víc ;-)) P.S. UPDATE (11.12.2018) Za původní komentář se tímto režisérovi omlouvám :-) Film jsem prvně viděl roku 2007 a šlo o verzi, kde brutálně zasáhla cenzura. Až v roce 2009 vyšel film s původně vystříhanými scénami a těch pár minut skutečně stálo za to. Po druhé projekci je z toho rázem film zařaditelný mezi to lepší, co v 80. letech mezi slashery vzniklo.

Muka neviňátek (1972)

Než se Fulci pustil na dráhu svých krvavých orgií, natočil vydařený giallo thriller vystavěný na působivé atmosféře a postavách. Nevím jestli je to způsobené tím, že jsem toho už viděl tolik, nicméně o vrahově identitě jsem byl přesvědčen od první chvíle, kdy se dotyčná postava objevila. Škoda, závěrečná odhalení a motivace mě na těhle filmech baví nejvíc.

Terror Firmer (1999)

úchylný, krvavý, kozatý, ÚŽASNÝ ;-))

Motel smrti (2007)

Paráda! Po dlouhý době pořádně napívavej thriller s logicky uvažujícíma postavama.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Je to spíš 3,5* Plné čtyři by zřejmě byly za americkou (o půl hodiny kratší) verzi. Přeci jen se tu mluví víc než by bylo potřeba. Původně bylo Auto zabiják propagováno jako slasher... No kromě tý jedný bouračky, kde nic tu nic. Ta původní NC-17ková přístupnost tedy byla udělena určitě kvůli Rodriguezovi (kdyby Quentin tolik "nefuckoval" vešel by se snad i do "mládeži přístupno") Doufám, že Robert s Grindhousem naloží o něco líp.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Jen škoda, že akce a komedie málokdy fungují současně. Jinak zábava to je bezvadná a brutální. Už se moc těšim na další filmy Edgara Wrighta.

Babel (2006)

Pátá hvězda uniká kvůli emoční prázdnotě.

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Závěrečná honička se i po pětadvaceti letech může směle zařadit k těm novějším z Terminátora 3 nebo Mizerů 2.

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

V podstatě to samé jako TCM 2003, jen je přidáno na brutalitě, což jsem od někoho, kdo natočil slaboučký Dakness Falls nečekal. Po Hory maji oči je to další solidní krvák tohoto roku!