Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Další nudná marvelovka s naprosto neopodstatněnou stopáží 160 minut. Dějově řídké, ukecané, velmi málo akce a ani to málo není zajímavé, místy nepovedené efekty (green screen třískal do očí). Pokud jste viděli Avatar (jedno který), netřeba se s tímto Pantherem obtěžovat - je to to samé a výrazně horší.

Trojúhelník smutku (2022)

Hype až na půdu! Satira na "high society" není tak ostrá, jak by mohla být. Na ty dvě a půl hodiny to zas tak velká (a mnohými avizovaná) zábava není. U třetí ostrovní části už jsem se regulérně nudil.

Bouřlivé dny (1990)

Top Gun s auty místo stíhaček a možná i o něco lepším scénářem.

Barbar (2022)

První třetina je jeden z nejlepších hororů posledních let. Závěrečná část má blíže k tradičnějšímu béčku, ale stále velmi dobré. Silné 4*

Terrifier 2 (2022)

Art the Clown je oficiálně novou hororovou ikonou ;-)

Úsměv (2022)

Po delší době pár funkčních lekaček, ale jinak je to slabota a hlavní hrdinka mi spíš lezla na nervy. Podobný typ filmu jako např. Kruh, který funguje lépe a hrdinka je sympatická... takže udělat z něčeho takového dobrý film lze. 2,5*

Nene (2022)

Krásně natočené, bohužel dlouhé, nudné a bez jediné postavy, na které by divákovi záleželo. Get Out se mi líbilo velice. Us bylo divné, ale aspoň to drželo napětí v tom, co se z toho vyklube. Nope je zatím neslabší Peele.

Dobrou, mámo (2014)

Průhledné až hanba, ale přesto gradující a působivé.

Predátor: Kořist (2022)

Tak jsem se na to podíval a říkám si, jestli to všeobecné nadšení nezavání hypem, který si ten film úplně nezaslouží. Co potěší, je jednoduchost příběhu a stejně jako v případě prvního Predatora je i toto film o lovu, nic víc. Jde pouze o to, kdo je v danou chvíli lovec a kdo lovený. Film je zručně natočený, Predator je místy příjemně brutální, indiánské děvče sympatické, má to oku lahodící lokace, ALE... úplně to postrádá nějakou děsivější atmosféru či napětí a v první polovině by se dalo krátit - než se začne něco dít, docela to trvá. Nedílnou součástí původního filmu byl mimo jiné výborný soundtrack Alana Silvestriho, o kterém si Kořist taky může nechat jen zdát. Když to vezmu v kontextu všech predátořích filmů, tak kvalit prvního filmu to nedosahuje zdaleka, městská "dvojka" je taky o něco lepší a svého času mě snad více potěšili i Predátoři z roku 2010. Na druhou stranu je ale Kořist o něco lepší než Evoluce či dvojice AvPéček. Škoda, že to zůstalo jen tak na půli cesty.

The Final Terror (1983)

Na tomhle filmu je nezajímavé snad úplně všechno. Početná skupina převážně nesympatických postav dává naději na solidní vybíjenou, která nepřijde. Nevýrazný zabiják, kterého nikdy pořádně nevidíme - jasně, záměr, ale ona kolem něj není budována ani jakkoliv děsivá aura. Závěrečná konfrontace bez napětí a raz dva vyřešeno. Zapomenutelná nuda. Dvě hvězdy vlastně jen díky tomu, že existují ještě horší filmy než toto - např. Don't Go in the Woods.