Robin Hood (2010)

Jára Cimrman napsal Hamleta bez Hamleta. Ridely Scott natočil Hooda bez Hooda. Ale jinak se tu dá najít spousta jiného - Gladiator (politické intriky), Statečné srdce (sjednocování obyvatelstva), dokonce i vojín Ryan (finální vylodění Francouzů vypadá úplně stejně)! Naopak šerif z Nottinghamu je tu asi pět minut, král Richard umírá hned na začátku, Russell Crowe není Loxley a slovo "hood" zazní poprvé v poslední minutě. Např. s Costnerovou verzí to nemá společného vůbec nic. Jít či nejít může záviset nakolik vás rozčilovalo překopání legendy o Excalibru v Králi Artušovi. Mě moc ne a navíc Scott to pořád vizuálně zvládá, takže pro mě OK. P.S. Ridley by se měl s hudbou znovu vrátit k Hansi Zimmerovi, protože ten člověk co s ním dělal poslední filmy, to ale vůbec neumí. Zvlášť tady by něco ve stylu Gladiatora nebo Krále Artuše výrazně pomohlo.

Divočáci (2007)

Nejen nevtipné, ale místy až trapné.

Kdo je tady ředitel? (2006)

Hodnocení je především za omluvu tvůrce v závěru filmu pro ty, kteří čekali více. Od Triera je možné čekat cokoliv, ale tak strašlivou nudu neberu.

Iron Man 2 (2010)

Tentokrát se kecá až moc a na pořádnou akci je třeba počkat prakticky až do finále.

Cesta na Měsíc 3D (2008) odpad!

Nevyžaduji dokonalou pixarovskou animaci pokud je film zábavný. Tady nejen že je animace opravdu strašná, ale navíc je to hrozná nuda. Napadá mě snad jen Karcoolka, která měla taky dost hroznou animaci, ale pořád tam bylo několik vydařených fórů, které to vytáhly aspoň na průměr. Cesta na Měsíc je katastrofa po všech stránkách.

Survival of the Dead (2009)

Mezi tím věčným (a převážně už nudným) střílením do hlav, se našlo jen pár vtipných scén. Od minulého filmu jsme opět o další stupeň níž a místy to působí až moc televizně (lacině).

Hannah Montana (2009)

Má to několik momentů, kdy jsem se dost nasmál. A ani v jednom případě to určitě nebyl tvůrčí záměr.

Prázdniny pana Beana (2007) odpad!

Při Rowan Atkinson Live brečim smíchy, krátké příhody pana Beana jsou super, u prvního filmu jsem se pořád ještě dobře bavil. Toto je pouze nekonečná trapnost a absolutní vražda Beanova kultu. Prostřihy z videokamery mi lezly na nervy, ale naštěstí aspoň ty dostaly v závěru nějakou zajímavou pointu. Stejná nuda jako film Carsona Claye.

Hairspray (2007)

Při duetu Travolty s Walkenem jsem se málem počůral smíchy. Dlouho jsem se bránil si to pustit a teď můžu říct, že naprosto zbytečně.

ZMD: Zombies of Mass Destruction (2009)

Není to natočeno tak dobře jako Zombieland, ale minimálně stejně zábavné. Výrazně lepší než např. Automaton Transfusion.