Medvěd - Forever (2024) (epizoda)

No finále předešlé řady už překoná máloco, ale bylo by nedůstojné furt vše srovnávat s úžasnou druhou sérií. Nutno ale dodat, že nic nového finále této řady nepřineslo a spíše nám přineslo více otázek než odpovědí. Po herecké a vizuální stránce to bylo opět bez problému, ale na to jsme si už tak nějak zvykli. Závěrem tak v ústech přetrvává po finále 3. řady hořčejší pachuť s optimistickými výhledy do budoucna (respektive na příští léto).

Medvěd - Apologies (2024) (epizoda)

Carmymu stále leží duchové minulosti v hlavě a nedokáže se s nimi vypořádat, tak mu musí pomoct jeho kámoši a vydat se na misi do nemocnice. Škoda že neměla delší průběh. Díl nadstandartní a prošpikovaný kvalitní hudbou.

V hlavě 2 (2024)

8/10. Krásná, poučná a zatraceně trefná podívaná pro všechny věkové kategorie. To, po čem jsem volal v předešlém díle, zde přišlo. Mám samozřejmě na mysli nové emoce. Ne všechny byly vytěženy na maximum, ale oživení jednoznačně přišlo, a i proto se mi dvojka líbila o chlup více než jednička. Závěrečná sekvence se mi vryla pod kůži a budu si jí pamatovat ještě hodně dlouho. Nejvíc se do budoucna těším asi na paní nostalgii, která s přibývajícím věkem Riley začne vykukovat ze dveří častěji. Musím zde zmínit i tátu - veškerá interakce s ním je golden a vždy k popukání. Velká gratulace Pixaru za kvalitně odvedenou práci, za chválu od kritiků i laiků, ale i za kvalitní finanční úspěch. Pixar v žádném případě není za zenitem.

Medvěd - Ice Chips (2024) (epizoda)

Epizoda, která nebude pro mužské publikum tak zajímavá a intenzivní jako pro ženy. Porod je dlouhodobý a bolestný proces, do kterého se asi nikdy nebudeme schopni vcítit. Příběhově ale epizoda nic moc nového nepřinesla.

Deadpool & Wolverine (2024)

8/10. Od filmu Spiderman: No Way Home se jedná po dlouhé době o povedenější počin. To, co tento film dělá skvělým je mj. sebekritika studia, dělání si šoufků ze všech možných žijících i nežijících postav, množství skvělého humoru, sympatických herců, parádních kulis a takhle bych mohl pokračovat dál a dál. Přesně tohle všichni chceme vidět. Jen chvílemi mi těch keců co Deadpool dokáže vypustit z pusy přišlo trochu zu viel, ale to by jinak nebyl mrtvý bazén tak, jak ho známe. Film plný potěšení pro komiksové fandy a nerdy, ale i pro masovky, což z tohoto filmu dělá jeden z nejvýdělečnějších filmů roku 2024. A nutno říci, že právem. Tohle se povedlo, tak už se nemůžu dočkat až si Marvel opět zk*rví reputací hned u následujícího snímku.

Banda - Série 4 (2024) (série)

Miluju když někdo napíše, že takhle série je nejslabší. Jenže ta hlavní věc na tomto tvrzení je ta, že i "nejslabší" série The Boys je kvalitativně o několik dimenzí jinde, než veškerá seriálová tvorba od konkurence (jestli se vůbec Mrvel za konkurenci dá považovat). 4. série v žádném případě nezklamala a nabídla nám především ve své polovině vysoce kvalitní (a někdy i perverzní) podívanou. Díly 4-6 se řadí opravdu k tomu nejlepšímu, co lze v současnosti v seriálové tvorbě vidět. Asi se shodnu s většinou, že rozjed byl pomalejší než jsme byli zvyklí u předchozích řad, a že seriál chvílemi vykrádal sám sebe, ale nebylo to nic dramatického. Osobně jsem měl problém i s finální epizodou, která sloužila opravdu jako výtah k 5. řadě. Nezbývá než si počkat na finále a na rok 2026. Bude to velkolepá rozlučka.

Banda - Finále čtvrté řady (2024) (epizoda)

Mrzí mě, že nesdílím to všeobecné nadšení ze závěrečné epizody. Finále jsem spíše dokoukal, než že bych si ho vysloveně užil (třeba jako epizody 4-6). To, co se dalo očekávat se stalo, tedy že to bude spíše takový výtah k 5. sérii, ale i tak jsme se zde dočkali pár zajímavých a nečekaných momentů, ale i chvil, kdy jsem si klepal na čelo. Hledat logiku v seriálu o suprácích není dobré, ale občas je to tak hloupé, že se tomu nelze nesmát. Třeba když Starlight stihne utéct z vězení a okamžitě je na hlavní bitevní scéně v hlídaném podzemním bunkru. Jsem zároveň zvědavý jak v budoucnu zamíchají kartami postavy z Gen V, které byly v této sérii spíše do počtu a "...a aby se neřeklo". Pětihvězdičky si tak schovám na závěrečnou sérii, která bude bezesporu nejočekávanějším seriálovým počinem roku 2026.

Medvěd - Legacy (2024) (epizoda)

Nemilé překvapení na parkovišti při nákupu ubrousků. Jinak další velice oddychová epizoda.

Kriminálka Las Vegas - Série 5 (2004) (série)

Ty dvě epizody, které Vás nejvíce zajímají (režírované Q. Tarantinem) jsou ty poslední dvě z této série, tedy "Oběma nohama v hrobě I. a II.".

Kriminálka Las Vegas - Oběma nohama v hrobě II. (2005) (epizoda)

Sice jsem nepolíbený seriálem CSI: Las Vegas, ale i tak jsem si nemohl nechat ujít tyto dvě epizody, režírované mágem Quentinem Tarantinem. Jeho rukopis je zde celkem zřetelný a každý po několika minutách pozná, kdo sedí za režií. Vzpomínka na Kill Bill vskutku povedená a právem se (i dle pravidelných diváků tohoto seriálu) tyto 2 epizody řadí k tomu nejlepšímu, co tento seriál nabídl. Snad se někdy dočkáme toho, že QT přesedlá na seriálovou tvorbu.