Smysl pro tumor - Epizoda 7 (2024) (epizoda)

Epizoda kde je trošku více vidět citovější vydírání, které ale funguje a postavám věříte naprosto každý pohyb. Nebudu se rozplývat nad zpracováním, to je už standard tohoto seriálu. Obávám se, že u finálního dílu jedno oko nezůstane suché. Hodně silná záležitost tento seriál.

The Curse (2023) (seriál)

Samotný Christopher Nolan tento seriál označil za něco, co na televizních obrazovkách ještě nikdy neviděl. A já s ním do poslední věty souhlasím. Otevírá to spoustu společenských témat a především kritiku elit, které se snaží hrát na otevřené lidi, ale přitom myslí jen samy na sebe. Tenhle seriál bych nikdy nepustil svým rodičům. Absolutně by nepochopili, co na něm vidím. Ale až generace Z dospěje, bude to vypadat přesně jako ústřední (ne)sympatická dvojice seriálu. Věc která mě na seriálu nepřestane udivovat jsou ty kamerové úhly a celková forma a provedení. Kdo sleduje tvorbu od studia A24 pravidelně, nemůže ho žádný zdlouhavý kamerový záběr na postavy udivovat. Zahráno to bylo naprosto skvěle - Emma Stone si vedle úžasných Chudáčků podmaňuje i seriálové diváky, scénář byl úžasný a díl od dílu to je lepší a lepší s naprosto WTF finále, které zpracovávám do teď. Seriály sledujeme kvůli zážitkům a nezapomenutelným scénám, a to vše mi tento seriál (především ta finální epizoda) splnil. Brilantní seriál a tleskám. Už dlouho jsem neviděl tak přízemní ale zároveň zábavný a společensky kritický seriál se skvělým obsazením. Všechny epizody jsou k dispozici na SkyShowtime, tak si to dejte. Něco takového jako The Curse tu dlouho nebylo, a asi už dlouho nebude. Každá další slova jsou zbytečná.

The Curse - Green Queen (2024) (epizoda)

ČEHO JSEM TO PRÁVĚ BYL SVĚDKEM?! Tak tohle budu zpracovávat ještě hodně dlouho. Seriály sledujeme kvůli zážitkům a nezapomenutelným scénám, a to vše mi finální epizoda splnila. Každá další slova jsou zbytečná.

The Curse - Young Hearts (2024) (epizoda)

Předposlední epizoda uzavírající spoustu linek. Seriál je nejsilnější v závěrečných scénách. To platí i zde.

The Curse - Down and Dirty (2023) (epizoda)

Rozhodnutí platit za ukradené (nebo spíše odnesené) džíny z obchodu se začíná Whitney vymykat kontrole a částky za krádeže se začínají šplhat do astronomických výšin. Dougie se snaží Asherovi dostat pod kůži (ten je jako vždy absolutně clueless) a vyrazí spolu na trip. Konec epizody připomínal scénku z Pata a Mata.

The Curse - Self-Exclusion (2023) (epizoda)

Kletba se v této epizodě řeší více, než v předešlých epizodách a upřímně mi tento díl přišel jako jeden z těch méně údernějších. Ale stále se jedná o nadstandard. Tenhle seriál bych nikdy nepustil svým rodičům. Absolutně by nepochopili, co na něm vidím. Ale až generace Z dospěje, bude to vypadat přesně jako ústřední dvojice seriálu. Věc která mě na seriálu nepřestane udivovat jsou ty kamerové úhly. Ale kdo sleduje tvorbu od studia A24 pravidelně, nemůže ho žádný zdlouhavý kamerový záběr na postavy udivovat.

The Curse - The Fire Burns On (2023) (epizoda)

Dougie a Whitney spolu kují pikle jak zlepšit pořad. Ve skutečnosti spíše vytvářejí nafouknuté dramata tak, jakým způsobem jsme u reality show zvyklí. Krátká a úderná epizoda. Detektivní část kdy Asher hledá "viníka kuřecího masa" na hasičské stanici mluví za vše. Finální krvavá scéna byla taky lahodná.

Whitney (2018)

6/10. Už jsem upřímně viděl lepší, působivější a emotivnější dokumenty podle skutečných osobností, které na diváka uměly zapůsobit daleko lépe, než právě zde Whitney. Přirovnal bych to k filmu Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody, který byl moc pěkně natočen, ale něco tomu prostě chybělo. Zde to bylo dobře sestříháno a seskládáno, ale taky tomu nějaký ten wow efekt chyběl. Něco co by se mi vrylo do paměti. Jako retrospektivní podívaná to určitě splní svůj účel, ale při vší úctě když si vezmu jaká byla Whitney zpěvačka, zaslouží si dle mého lepší dokument (i film).

Venom (2018)

6/10. Film co Vás ničím nepřekvapí ale ani nezklame. Pokud bychom se ve světě filmu bavili o průměrnosti, byl by Venom synonymem pro toto slovo. Nezapamatovatelný enemák, pár cool hlášek, rádoby temná atmosféra, ale ne zas tak temná, aby na film mohli do kin i děcka. To vše pod záštitou Marvel v produkci Sony. Jde ale vidět, že si to Tom užívá.

Venom 2: Carnage přichází (2021)

4/10. Venom 2: Cringe přichází aneb na světě musí existovat i špatné filmy, neboť bez těch špatných bychom si nevážili těch dobrých a kvalitních.