Gen V - Celá pravda (2023) (epizoda)

Nová postava "investigativního reportéra" Tek Knighta co se honí za slávou a za dírama oživila děj a přinesla do příběhu několik ze začátku vypadajících komplikací, avšak nakonec se vše vrátilo do starých kolejí. Anebo vůbec? Zatím nejlepší epizoda. I médium a jeho zvrácená schopnost má na naše hlavní hrdiny podstatný vliv.

Česko na drogách - Piko piko na hlavu (2024) (epizoda)

Krátká stopáž + stručné sdělení = dokonalý mix. Nemám co vytknout, tahle epizoda se povedla a především ta část o kratomu je dnes velice aktuální i z pohledu (vysoko)školáků.

Sedm schodů k moci - Epizoda 2 (2023) (epizoda)

Já se teda bavil a celou hodinu jsem nespustil z televize oči (a nebylo to jen kvůli Evě Podzimkové). V epizodě se toho stalo tolik, že být to nekonečný seriál typu Ulice/ZOO, tak to vydá na 2 sezony. Jen tenhle seriál asi nebude oblíbený u (bývalých) politiků, neboť těch paralel bych jen v tomto díle našel několik. Samozřejmě spousta věcí je zde hodně přikreslena (například vyhazov za ekzém na obličeji, což mě jako ekzemistu docela děsí), ale jako celek to prostě funguje a nedívá se mi na to z pohledu občana vůbec hezky, když si vezmete v potaz, že většina z toho se fakt stala. Dobrá práce Primo.

Banda (2019) (seriál)

Pokud jste s tímto seriálem váhali a jste už unavení od všech těch superhrdinských mamlasů, tak nebojte, tady je vše jinak - tedy tak, jak by to vypadalo v našem zvráceném světě. 1. série je skvělá a dokonale si Vás namotá na prst, nepustí Vás a v poslední epizodě Vám předhodí takový cliffhanger, že okamžitě začnete binge-watch 2. série, která je asi "nejslabší". Ano použil jsem uvozovky, protože co je trochu slabší u The Boys, je nadprůměr u konkurence (MCU/DCU). 3. série se vrací ke kvalitám té 1. a opět Vás od začátku do konce bude díl co díl překvapovat a šokovat svou brutalitou a především konzistentní kvalitou. Žádný díl není horší než ten předešlý, právě naopak. Všechno funguje tak jak má. Dejte The Boys šanci a věřte, že nebudete litovat ani jedné minuty. Je to nadpozemská podívaná, jen už asi potom nebude mít rádi ty "obyčejné" supráky u konkurence. Nevadí, i tak se dá žít.

Banda - Série 3 (2022) (série)

Už od úvodní epizody se jede na plný plyn a nepolevuje se až do samotného závěru. Tahle série neobsahuje žádné laciné filler epizody. 3. série The Boys (především v první polovině) stojí na postavě Homelandera. Antony Starr táhne většinu epizod do pětihvězdičkových výšin, proto nechápu, že Antony Star ještě nebyl nominovaný na Emmy. Každým dalším dílem Vás seriál něčím překvapí či zvedne ze židle, a to je třeba oproti 2. sérii podstatný rozdíl. Těch nezapomenutelných scén je tady hned několik. Nemůžu zapomenout zmínit ani soundtrack, kameru, střih - to vše naprosto geniálně zvládnuto. Osobně se mi líbil i konec, avšak nepovažuji ho za to nejlepší ze 3. série. Takže pokud to mám shrnout, třetí série je stejně dobrá jako ta první, a daleko lepší než druhá. PS: Ta plastika je u Erin Moriarty stále více viditelná, a když si jí srovnáte s 1. sérií, je až neuvěřitelné jak Vám to změní vzhled (v tomto případě je to za mě spíše downgrade, ale každý krásu vnímá jinak).

Banda - A nyní svíčka, která ti posvítí na cestu do postele (2022) (epizoda)

Tenhle díl to měl pěkně těžký, přichází totiž po naprosto bezchybné "Herogasm" epizodě, a tak byla laťka nastavena pekelně vysoko. Troufám si říct, že se to povedlo a žádné polevování či "filler episode" se zde nekoná. Je škoda že Butcher dostává pořádný lore až na konci 3. série, ale lepší teď než nikdy. 3. série si prostě drží svojí kvalitu od začátku až do konce.

Banda - Herogasmus (2022) (epizoda)

Jedna z nejlepších epizod seriálu. Škoda že to nemá 100%. Nemám co dodat, každá další slova jsou zbytečná.

Banda - Poslední pohled na ten náš svět lží (2022) (epizoda)

A-Train díky své zradě z minulé epizody čekal, že dostane kredit u Voughtu a především u své komunity, a tak si připravil posezení při kterém se Blue Hawk omluví za své činy, ale stal se naprostý opak. Estrádní vystoupení v nemocnici pobavilo a seriál tak potvrzuje nepsané pravidlo, že stále něčím dokáže překvapit.

Smysl pro tumor - Epizoda 4 (2024) (epizoda)

Vedle prvního dílu se pro mě jedná o nejemotivnější epizoda seriálu. Práce s kamerou, střihem i vkusným výběrem hudby - to vše opět na jedničku s hvězdičkou. Herecky opět bez chyby a adept na český seriál roku 2024. Škoda že si ČT vystřílí své největší bomby hned na začátku roku, a pak budeme po zbytek roku sledovat opakovačky vyprávěj a četnických humoresek. TOHLE JE TA KVALITA, kterou za koncesionářské poplatky chceme! PS: A ten týpek co dal odpad! a ještě si to v komentáři obhajuje nějakýma bludama co ani s touto epizodou nesouvisí? Člověče prober se. Tady jde vidět že se nelze zavděčit všem.

Banda - Berberské pobřeží (2022) (epizoda)

Nastavená laťka z prvních dvou dílů pokračuje a to bez jakýchkoliv výkyvů či polevování, což je oproti 2. sérii ten nejpodstatnější rozdíl. PS: Ta plastika je u Erin Moriarty stále více viditelná a když si jí srovnáte s 1. sérií, je až neuvěřitelné jak Vám to změní vzhled. V tomto případě je to spíše downgrade.