Slídil (2014)

8/10. Skvělé vyobrazení toho, kam až jsou některé (bulvární) hyeny schopny zajít pro dobré záběry a poplácání po zádech od nadřízených. Jake Gylenhaal podal přesvědčivě chladný výkon, který jsem mu věřil od začátku do konce filmu. Film který úplně zapadl a já ho objevil náhodně v jeden sobotní večer na ČT2. Atmosféra především v druhé polovině filmu se dala chvílemi krájet. Moc povedený thriller.

Zjizvená tvář (1983)

7/10. Pokud snímek vidíte až po Mafiánech, Kmotrovi, Tenkrát v Americe a všech těhle profláknutých mafiánských filmech, nemá Vás to už ničím novým překvapit. Pokud bych film viděl před výše zmiňovanými snímky, byl bych asi odvařený. Takhle je to poctivý mafiánský příběh co Vás uchvátí skvělým hereckým výkonem Al Pacina nebo Michelle Pfeiffer a především skvěle vyobrazenou atmosférou 80´s Ameriky, diskoték a všeho okolo.

PSH Nekonečný příběh (2022)

7/10. Povedený dokument o legendách českého rapu z Prahy. Jen bych možná uvítal více záběrů z koncertů, i když chápu že tohle není žádný záznam z koncertu, ale plnohodnotný dokument. Moje nejoblíbenější skladba asi už navždy zůstane "Praha" a Jižní Město".

Polda - Podvodníci (2024) (epizoda)

Za Matonohovu nepoctivého taxikáře o 1 hvězdu navíc, jinak klasický průměr, který si 6. řada poldy konzistentně drží.

Dokonalé dny (2023)

7/10. Kdyby Hijarama viděl naše veřejné toalety a musel by uklidit hajzly třeba na Kačerově nebo na Smíchově, spáchal by okamžitě harakiri. Příjemný kousek který plyne a vy si vychutnáváte dokonalé dny obyčejného uklízeče toalet v Tokiu. Ty architektonické skvosty (čti veřejné toalety) mě uchvacovaly po celý film. Koncem jsem už pomalu začal cítit že film neví kam a trochu tápal, naštěstí ve správnou chvíli skončil a nezkazil tak příjemný dojem z celé té budované atmosféry. Za mě zdařilá a povedená artovka, ale na oscara to určitě není. Jo a ten soundtrack je fakt skvělej.

Ted - Moji dva tátové (2024) (epizoda)

Takový průběh a vyvrcholení může vymyslet jen parto okolo Setha MacFarlana. První epizoda mě bavila asi o chlup více, ale stále je to svěží, hravé, zábavné a originální.

Polda - Dokonalý výhled (2024) (epizoda)

Povedený díl. Mě to osobně moc bavilo a jeden z nejlepších dílů 6. série.

Sedm schodů k moci (2023) (seriál)

Odpadní braková komerční TV PRIMA se konečně vyšvihla, a dokázala sestrojit seriál, který nejen že funguje, ale je i dobře zahraný a nepůsobí sterilně a trapně jako 99,9 % její otřesné tvorby. Většinu epizod jsem se bavil a většinu času jsem nespustil z televize oči a nebylo to jen kvůli Evě Podzimkové, která zahrála roli (J)aničky naprosto bravurně a smekám před ní klobouk. Bavil mě i Měcháček nebo Batěk a Žilková. Po herecké stránce se jedná o naprostou parádu - jde vidět že casting se povedl. Vyorálek se dle mého naprosto skvěle naučil tu Nečasovu mimiku ublíženého hlupáčka. Jen tenhle seriál asi nebude oblíbený u (bývalých) politiků, neboť těch paralel bych našel několik. Příjmení fiktivních postav taky někoho připomínají: Vichr - Nečas nebo premiér Dub - Topolánek. Samozřejmě spousta věcí je zde hodně přikreslena (například vyhazov z pozice za ekzém na obličeji, což mě jako ekzemistu docela děsí), ale jako celek to prostě funguje a nedívá se mi na to z pohledu občana vůbec hezky, když si vezmete v potaz, že většina z toho se fakt stala. Dobrá práce Primo!

Polda - Jeleni neumějí střílet (2024) (epizoda)

Mladší verze Jany Kolesárové (B. Bezáková) je příjemnou novinkou této jinak průměrné série. Díl mě kupodivu bavil více než ty předešlé ale nikoliv z detektivní stránky, ale spíše z té osobní.

31. Český lev - Ceny České filmové a televizní akademie za rok 2023 (2024) (pořad)

Pan Eben podal opět kvalitní výkon. Daria se chopila o nejzajímavější část večera, kdy sice mluvila o důležitém tématu, ale forma alá student co prezentuje před třídou s iphonem v ruce a neumí nazpaměť ani kkt, nebyla dle mého ta nejšťastnější. Bod obnovy vyhrál z filmů nejvíce ocenění (za což jsem rád), a i ta Volha mi nevadila, i když míchat filmy a seriály je docela fuj. Suma sumárum vlastně docela podařený lev.