Česko na drogách - Cesta z pravěku (2024) (epizoda)

Poslední epizoda přinesla několik řešení, jak bychom se měli k tématu drog chovat, respektive jak o tomto tématu mluvit i na veřejnosti. Zákazy nikdy nepřinesly nic dobrého, a i já si myslím, že spíše než veškerá zakazování by bylo lepší dávat více prostředků na osvětu, což se i díky tomuto počinu děje a já jsem za to rád.

Smysl pro tumor (2024) (seriál)

Na naše poměry kvalitně odvyprávěný a především bravurně natočený počin, který se se svou originální kamerou, střihem a režií odpoutává od zašedlého českého seriálového odpadu. Nenechte se zmást bílým pláštěm na úvodním obrázku, tohle není ordinace. Seriál představuje neokoukané tváře (Březina, Malá) i sázky na jistotu (Bartoška, Řezníček) a všichni hrají absolutně skvěle. Postava již zmíněného Jiřího Bartošky vnáší do seriálu úplně nový náboj a jeho postava s divákem žije až do poslední epizody. Povedlo se zde odvyprávět neskutečně silný příběh, který se v naší společnosti pojí jen s tím nejhorším - se smrtí. A přitom stačí tak málo, a můžeme zasaženým osobám neskutečně pomoct. Za mě jednoznačně seriál roku 2024 (ano, nic lepšího už v roce 2024 v ČR určitě nepřijde, za tím si stojím).

Sedm schodů k moci - Epizoda 5 (2023) (epizoda)

Tak konečně se to začíná opět zamotávat a od teď bude každý další díl víc pikantní. Novinář dostal sice přes čuňu a slibuje že už bude hodný, ale z jeho výrazu je jasné, že až bude mít jakoukoliv příležitost Aničku podrazit, vychutná si to. Perfektní díl.

Messi's World Cup: The Rise of a Legend - Episode 1 (2024) (epizoda)

Podstatná část epizody se věnuje úvodnímu duelu Argentiny proti Saúdské Arábii, po kterém si většina fotbalové veřejnosti říkala, jestli ten HYPE okolo Argentiny nebyl až moc velký. SPOILER: Ne, nebyl.

Identita - příběh českého grafického designu (2024) (seriál)

Tohle by mělo chodit v prime-time na hlavním kanále. Identitu národa poznáš nejen podle chování, ale i podle toho, jak to v jeho veřejném prostoru (ne)vypadá. Skvělý projet ČT a doufám že se podobných pořadů v budoucnosti dočkáme více. Je to něco, co tu chybělo. Moc doporučuju.

Gran Turismo (2023)

7/10. Film přímočarý jak samotná závodní dráha v Le Mans, jenže přesně v tom je jeho kouzlo. Na nic si nehraje a je to přesně to, co od toho skalní fanoušci (popřípadě diváci) čekají. Je asi naivní si myslet, že se ve filmu nebude vychvalovat Sony/Playstation/Gran Turismo, ale nebije to do očí a vlastně to do sebe moc pěkně zapadá. Film od kterého jsem toho moc nečekal mě nakonec mile překvapil. Jen v mém případě si ho už asi mockrát nepustím, neboť ten prvotní zážitek z filmu už asi nepřekonám.

Česko na drogách - Výchova narkomanů v Čechách (2024) (epizoda)

Tenhle díl mi docela sednul a bylo to daleko lépe sestříhané a poskládané než ten předešlý. I postřehy odborníků dávaly větší smysl. Jsem zvědavý na poslední epizodu.

Smysl pro tumor - Epizoda 7 (2024) (epizoda)

Epizoda kde je trošku více vidět citovější vydírání, které ale funguje a postavám věříte naprosto každý pohyb. Nebudu se rozplývat nad zpracováním, to je už standard tohoto seriálu. Obávám se, že u finálního dílu jedno oko nezůstane suché. Hodně silná záležitost tento seriál.

The Curse - Young Hearts (2024) (epizoda)

Předposlední epizoda uzavírající spoustu linek. Seriál je nejsilnější v závěrečných scénách. To platí i zde.

The Curse - Down and Dirty (2023) (epizoda)

Rozhodnutí platit za ukradené (nebo spíše odnesené) džíny z obchodu se začíná Whitney vymykat kontrole a částky za krádeže se začínají šplhat do astronomických výšin. Dougie se snaží Asherovi dostat pod kůži (ten je jako vždy absolutně clueless) a vyrazí spolu na trip. Konec epizody připomínal scénku z Pata a Mata.