To se mi snad zdá (2023)

9/10. Studio A24 to zase dokázalo! Po Velrybě která byla pro větší část publika těžko stravitelným kouskem dokázalo toto studio vrátit radost z herectví po Brandonu Fraserovi i Nicolasi Cageovi, protože nutno podotknout, že poslední filmy Cage byly...no řekněme béčkovějšího charakteru - zdravím Renfielda. Nicolas Cage předvádí skvělé výkony a roli milovaného a nenáviděného profesora si vysloveně užívá. Film je po příběhové stránce zábavný a s přimhouřením oka lze říct, že i originální. Myšlenek v sobě totiž skrývá daleko více, než si myslíme. Ať už je to koketování s tématem cancel culture nebo náhlý úpadek slávy, který se změní v nenávist či fobii z dané osoby, film nikomu nevnucuje žádný názor, pouze poukazuje na bizardní chování dnešního světa. Film přišel jako blesk z čistého nebe a zařadil se pro mě mezi TOP 10 filmů za rok 2023 - skvělá práce mezi mixem komedie a thrilleru i s pár lekačkama, u kterých jsem se vylekal více než u kdejakého hororu. Jen ten český překlad je trochu mimo - "Snový scénář" nebo "Scénář snů" by zněl daleko lépe než nicneříkající "To se mi snad zdá".

Vítejte ve Wrexhamu - Up the Town? (2023) (epizoda)

Brilantní zakončení 2. série. Asi nejlepší moment dílu byl ten, kdy se po výkopu dokument přeměnil na záznam daného zápasu, a krásně tak zachytil branku v 1. minutě do sítě Wrexhamu v zápase o postup do EFL. Zakončení jak se patří a ve Wrexhamu podle mě slaví až do teď. Takový úspěch toto město už dlouho nezažilo, a nikde není napsáno, že ta pohádka skončí "jen" EFL.

Americké psycho (2000)

9/10. V dnešní době už kultovní film s naprosto špičkový obsazením a geniálním výkonem Ch. Balea, který v tu dobu ani netušil, jak úspěšný, napodobovaný a trefný film v roce 2000 on a celý tým natočili. Ta všeobecná dokonalost a neodolatelnost Patricka Batemana představující ikonu mužské toxické maskulinity a zároveň kritika vyšší třídy je hlavně v dnešní době TikToku a Instagramu zachycena tak trefně, že se člověk nestačí divit jak je tento film nadčasový. Jen Vás varuji, abyste si ani nepokoušeli pouštět Americké psycho 2 - tento odpad prosím vynechte a pusťte si znovu tento klenot.

Vítejte ve Wrexhamu - Hand of Foz (2023) (epizoda)

To na co jsme dlouhou dobu čekali přišlo. Důležitý zápas s Notts County byl zachycen naprosto skvěle. Přesně to co jsem očekával jsem dostal. Bravo!

Hawkeye - Ronin (2021) (epizoda)

Sakra proč to nešlo takhle už od začátku? Mohli se vykašlat na zdlouhavé a nudné epizody, vměstnat je do jedné a seriál by měl 4 fakt kvalitní epizody. Přijde mi, že koukatelná je opravdu až ta druhá část seriálu. A teď už k samotné epizodě. Florence Pugh ukazuje že je PANÍ HEREČKA a s přehledem zvládá i východní přízvuk, aniž by divákům bylo trapně. Děj konečně dostává spád a konečně mě zajímá co se s postavami stane, a kdo si dá příště do držky. Nesmím zapomenout na parádní atmosféru a tentokrát i kameru.

Vítejte ve Wrexhamu - Gresford (2023) (epizoda)

Vzpomínka na nepěknou událost, která postihla Wrexham byla zpracována s respektem a na konci epizody mi běhal mráz po zádech a není to tím, že je prosinec. Tuto epizodu bych čekal už daleko dřív.

Vítejte ve Wrexhamu - The Grind (2023) (epizoda)

Úžasně zpracovaná epizoda mapující šílených 28 dní, ve kterých musel Wrexham odehrát 9 soutěžních utkání. Zranění, únava a strach z konkurence - to vše v jednom měsíci je pro hráče ale i pro vedení těžký oříšek.

Krásný kluk (2018)

9/10. Jsou filmy, které jsou tak silné, že se i den po jejich projekci cítíte dojatě a nepustíte je z hlavy. Přesně to se mi stalo i u tohoto filmu. Drogy neničí jen toho, co je bere, ale i okolí, a pokud je bere váš syn/dcera, je to o to horší, že vidíte pomalý rozklad vašeho nejmilovanějšího. A přesně to bylo v tomto filmu zachyceno na výbornou. Musím pochválit jak Steva Carella tak Timothéeho - oba předvedli bravurní výkony. Doporučuji si vychutnat i závěrečné titulky, ta řeč mě chytla za srdce a něco pravdy na ní bude, není liž pravda?

Poslední noc v Soho (2021)

9/10. Film tak dobrý a hutný, že by se z něho dal z fleku udělat osmidílný seriál. Takovou parádu jsem už dlouho nezažil. Film se absolutně trefil do mého vkusu, obzvlášť když jsem od něho nic neočekával. Obě hlavní herečky si kradou film pro sebe a především charisma slečny Joy je neuvěřitelné. Casting se v tomto filmu tedy povedl na výbornou. A kdyby jen ten casting... Soundtrack je úžasný a fanoušci oldies si přišli na své (včetně mě). Moc mě bavila i poslední půlhodinka, u které jsem se bál (doslova), že jí zbabraj a z filmu se tak rázem stane břečka plná nesmyslů. Naštěstí se tak nestalo a i pro někoho nic neříkající konec se mi velice líbil. Jelikož jsem fanoušek neonů, nemohu si odpustit chválu i na ten pokoj, který v noci vypadá jak disco klub v Benešově. Nezbývá mi tedy nic jiného, než zařadit tento film, co přišel jako blesk z čistého nebe, mezi moje nejoblíbenější snímky. Bravo!

Vítejte ve Wrexhamu - Giant Killers (2023) (epizoda)

Tak za mě asi nejlepší epizoda 2. série. Mělo to vše, co mi zatím chybělo. Emoce, drama, napětí... FA cup je právě pro týmy jako Wrexham skvělá příležitost, jak někomu "slavnějšímu" vyrazit dech.