• Thriller

Kapitán Phillips (2013)

Výborné herectví Toma Hankse a některých představitelů somálských únosců mi tu dosti kazila ta propagace dokonalé U.S. Army. A taky kamera, co je furt v pohybu, mám z toho pocit, že mě chytá padoucnice.

Dlouhý, široký a krátkozraký (2006) (divadelní záznam)

A nejhorší jsou trpaslíci... ano ano, přátelé, Jára Cimrman tohle věděl daleko dřív, než J.R.Tolkien spatřil světlo Středozemě a rozdělil tenhle malý národ (ne náš, oslíci) na Trpaslíky a Skřety. ..Nebo to spolu nesouvisí??.. Jednou jsme jeli se ženou a dvěma malými dětmi ( tehdy necelých 5 a 7 let ) na dlouhou cestu autem, více než pět hodin. Asi mnozí víte, jak se těžko děti na tak dlouhou dobu zabaví. Pak řidič a cestovní šaman výpravy v jedné osobě ( sám veliký Já ) dostal nápad pustit v přehrávači záznam hry z DJC "Dlouhý, široky..." Záznam se otočil snad čtyřikrát, a to na přání dětí a na konci cesty bychom nejraději jeli ( a poslouchali ) dál. O tom, že kluci byli celou cestu úplně hodňoušcí, ani netřeba psát. Co dodat, tohle opravdu stojí vždy za vidění a slyšení ( nebo aspoň slyšení:)

Američan (2010)

Samotný příběh nic nového nepřináší a děj je vlastně jednoduchý a předvídatelný. Ale... Podmanivá krása prostředí, ztvárnění scén a nádherná dvojka Clooney-Placido, to na mě platí. Tedy chvílemi jsem měl pocit, že se George stal Conneryho dvojníkem, neb se mu nejen podobal, ale i se snažil hrát jako Connery, ale slušelo mu to. A "objevil" jsem Placidovu dcerku, což je žena, jenž na mém pomyslném trůnu krásy vystřídala Monicu Bellucci. I když...

Hodina klavíru (2007) (TV film)

Váhám mezi čtyřmi a pěti. Není to filmařské veledílo, ale ani si naň nehraje. Zato to má hloubku, herectví pánů Polívky a Lišky se mi tu velice líbí, zvláště Pavel Liška je mistr ve ztvárnění takhle slabých lidí. Moc dobrý film a taky podnět k zamyšlení pro ty, co se ještě neprochlastali až na dno. Ta cesta totiž fakt není dlouhá

Tenkrát v Americe (1984)

Tedy, notnou chvíli mi trvalo, než jsem se zorientoval aspoň v tom, kdo je kdo, kdy jsem ho už vlastně viděl a tak.. Ale zase je hezký, že mi na to dal pan Leone fůru času, třeba když se mladý budoucí gangster dost dlouho rozhodoval, jestli má zbaštiť šlehačkový dortík, původně zakoupený za celých pět centů coby klíček ke kalhotkám holky, co asi za kus žvance dala fakt každýmu.. Nakonec se rozhodl správně, ale dlouho mu to stejně nevydrželo :) Výborné herectví De Nira, Woodse (toho mám rád pro to krásné šílenství v jeho očích), hudba pana Morriconeho a celkově povedené vyprávění, to vše udělalo z tohohle filmu jednu z legend. A fakt nevím, jak je možné, že mne tenhle film tak dlouho míjel.. Na druhou stranu, když bych to chtěl srovnávat s "Tenkrát na západě", tak tam bych potřeboval hvězdiček tak asi osm, deset... Teprve po dvouvečerním shlédnutí (naráz to fakt nešlo, taky chodím do práce!!) můžu říct, že jsem pochopil, kdo byl Sergio Leone