Štamgast (1987)

Na toto dílo jsem se velice těšil, protože tvorbu CH. Bukowskiho mám velice rád. Trošku jsem se i obával toho, jak bude film vypadat, protože kniha je stále kniha, ale musím uznat, že toto dílo je dosti povedené. I když jsem čekal možná trošičku něco jiného - v mých představách vypadal Henry Chinaski upřímně řečeno jinak. Ale celkově je to unikátní dílko a každý fanoušek Bukowskiho by si ho neměl nechat ujít. Edit 21.5.2011 - Mickey Rourke ztvárnil H. Chinaskiho opravdu dokonale... jeho gesta, chování - pravý umělec.

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Hodně povedený film z vězeňského prostředí. Tenhle typ filmu mám rád a Cela 211 mě překvapila svým přístupem. Nový bachař má nastoupit do práce a ke své smůle se ocitne uprostřed vzpoury vězňů. Jediné co se mi nelíbilo byla těhotná manželka. V tu chvíli jsem si říkal, co tam doprčic dělá? Proč nemohla jet domů? no prostě jsem nechápal. Pro pozdější příbeh však měla velký význam. Možná se to dalo udělat trochu jinak a lépe, ale i tak je výsledek uspokojivý. Dal bych 4*, ale za manželku dávám o jednu míň.

Rocky (1976)

Výborný film, nejlepší z celé série o Rockym Balboovi a jeden z mých nejoblíbenějších vůbec. Skvělý příběh o americkém snu z boxerského prostředí, vynikající hudba, úžasné herecké výkony - nejen samotný Rocky, ale i jeho trenér Mickey, láska Adriana a její vždy si naněco stěžující bratr Paulie. Tento film je prostě dokonalost sama. Můžeme jen děkovat Stallonemu, že dal filmovému světu něco tak dokonalého a to Rocky bezesporu je.

JCVD (2008)

Tento film je něco úplně odlišného oproti tomu, na co jsme byli od JCVD zvyklí. Mně osobně film až tak moc nenadchl, ale je to určitý posun a uvidíme jestli nás Jean-Claude ještě někdy v budoucnu překvapí.