Sebevražedný oddíl (2021)

Gunn utržený z Marvel řetězu a překvapivě hodně funkční. V celém DCEU už mám trochu zmatek, ale Suicide Squad je rozhodně tou nejzábavnější podívanou tohoto univerza.

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Nejlepší kriminálka od první série True Detective? Těžko říct. Nemám rozhodně nakoukáno žánrově tolik, abych něco takového mohl prohlásit, ale jestli se první řada True Detective řadí mezi špičku žánru, za mě je Mare ještě o level výš než vyšetřování McCounaugheye a Harrelsona. Namísto příslibu nějakého mysteriózna s uzavřením jako "každá tuctová" kriminálka nás Mare netahá za nos a od první minuty je to přesně to, jako co to vypadá. Vyšetřování kriminálního případu na straně jedné a hutné sociální drama na straně druhé. Pro každý seriál jsou pro mě nejdůležitější postavy. Pokud Vás nezajímají postavy, jejich motivy a počínání, k seriálu si budete jen těžko hledat cestu. V případě Mare mě hodně překvapilo, jak mě hned po prvním díle zajímaly osudy naprosté většiny postav. Lví podíl na tom samozřejmě mají herci, nicméně všem postavám byla dopřána prvotřídní péče a ani bych neřekl, že bych se za celou dobu sledování dočkal nějakého logického lapsu v jejich chování. Výborně natočené, výborně napsané, výborně zahrané a vypointované v obou směrech vyšetřování i sociálního dramatu srozumitelně a  parádně. Nelze jinak než plný počet. Mare z Easttownu je minimálně jednou z nejlepších minisérií, které jsem za poslední roky viděl.

Black Widow (2021)

Přesně na pomezí třech a čtyř hvězd, ale protože mám slabost pro Florence, přihmouřím oko.

Ozark - Zlaté pobřeží (2018) (epizoda)

Tak nakonec se v druhé polovině druhé řady ten plyn přecijen sešlápl. Po vlažné první půlce se pomalu ale jistě gradovalo až do závěrečných dvou epizod, kdy ta poslední zůstává malinko ve stínu vynikajícího devátého dílu, ale pořád se tu jede neskutečně vyhrocená jízda, kde nikdo nemá nic jisté.

Ozark - Osamělost (2018) (epizoda)

Druhá série zatím ne a ne šlápnout na plyn. Hlavní devíza té první byla, že jsme se neustále posouvali vpřed a teď když stojíme na místě s hodinu dlouhými epizodami moc to neutíká. Pořád to není nikterak špatné, ale z toho příjemného nadprůměru jsme se prozatím ocitli ve vodách průměrných, a to je škoda, protože potenciál tady ještě pořád je.

Yellowstone - Season 2 (2019) (série)

Rozpaky z první řady jsou po té druhé pryč. Nad Duttony rozhodně nelámu hůl (ba naopak) a doufám jen, že kvalita zůstane i pro náslwdující roky na takové úrovni, jako celá druhá sezóna.

Yellowstone - Hříchy otců (2019) (epizoda)

Čekal jsem doslova peklo na Zemi, ale to překvapivě nepřišlo. Zato jsme dostali dost systematický postup jednak celým dílem, ale i při jesnotlivých raidech a to i bez zbytečného patosu. Surové, věcné a jsem zvědav, kdo hodlá zkřížit Duttonům cestu v další sérii..

Yellowstone - Zmrtvýchvstání (2019) (epizoda)

Chtěl jsem okomentovat až celou řadu, ale tenhle díl mě nenechal v klidu. Hodně intenzivní závěr a jen se podtrhlo to, co tvrdím dlouho. Alfa a omega seriálu jsou postavy a v tuhle chvíli mě už tahle banda z Yellowstonu má omotanýho kolem prstu a jsem opravdu hodně zvědav, co se bude dít.

Yellowstone - Dotknout se nepřítele (2019) (epizoda)

Oproti třem předchozím epizodám se tady malinko ubralo, ale pořád se jede televizní nadstandard a zatím dává druhá řada zapomenout na rozpaky z té první.