• Fantasy

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Čo povedať, druhá časť určite nezaostáva za tou prvou za čo som rád. Dej je dospelejší, scény emotívnejšie, animácie boli najlepšie aké som doteraz videl, soundtrack bol opäť skvelý a ksichty toothless boli asi najvtipnejšie z celého filmu. Avšak na rozprávku mi to prišlo až priveľmi smutné, úsmevných scén bolo pomenej a niektoré veci neboli vôbec vysvetlené čo mi celkom vadilo. Slovenský dabing bol fajn, ale teším sa keď si to pozriem v originálnom znení. Dlho som sa rozhodoval ako hodnotiť, keďže som mal pomerne dosť veľké očakávania, ktoré sa až tak nevyplnili (Prvá časť zostáva u mňa neprekonaná), no bol by hriech dať menej ako plný počet, keďže Ako vycvičiť draka 2 je to najlepšie čo som z rozprávok tento rok videl.

Godzilla (2014)

Koment so spoilermi čítať na vlastnú zodpovednosť. Pre mňa je Muto och pardon, Godžira zatiaľ najväčšie sklamanie tohto roka. Prečo prišla Godžira na plátno až tak neskoro? Na čo vlastne tento film vsadil ? Čo presne ma malo zaujať ? Pretože dej a atmosféra takmer nulová, akcia skoro žiadna(keby zmenili scénu z bitky raz bral by som to ako napínanie atmosféry, ale 3x?! To bolo až komické), ďalej postavy, s ktorými sa nedá nijak stotožniť možno na Cranstona, ale keďže zomrel zbohom. Väčšinou nie som kritik Klišé, ale tu to bolo nimi tak preplnené, že romantické komédie môžu závidieť, btw Love story between Muto and Muto is still better than Twilight. Možno som až moc kritický, ale ja sa proste nudil a po hodine som sa už modlil nech to konečne skončí. 3 hviezdy dávam len vďaka tomu ako bola Godžira spracovaná či už jej rev alebo výzor, pár scén( skok z lietadla,Hawai), ktoré boli fajn, Cranstona, ktorý keď na plátne bol tak sa snažil navodiť vážnu atmosféru a lebo nemám srdce dať menej vďaka celkom vydareným efektom inak fakt sklamanie.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Och ako môže len niekto povedať, že sa pri tomto filme nudil? Parádna akcia,efekty,soundtrack, z ktorého až mrazilo pri niektorých scénach[námestie a final fight]. Obsadenie bolo skvelé keďže medzi Emmou a Andrewom to proste iskrí, čo sme už mohli vidieť v prvej časti a villains duo Foxx DeHann ma milo prekvapilo hlavne teda DeHann, ktorému Green Gobil dosť sadol. *SPOILER* Scéna s Gwen bola fakt krutá a aj keď som to vedel bol som dosť vyvedený z miery.*SPOILER* ..Film síce mal isté muchy, ale mňa to proste bavilo a preto musím povedať, že prvú trilogiu skovala táto čast do vrecka a to som bol jej veľký fanúšik.

Temný rytíř (2008)

Žiadne slová nedokážu opísať pocity, ktoré som mal po záverečnej scéne. Nolan, Zimmer, Ledger a ešte raz Ledger. Tí spravili tento film bezkonkurenčným a nezabudnuteľným.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Po nie moc vydarenej druhej epizóde prišlo to na čo som tak túžobne čakal. Epizóda III bola vynikajúca vo všetkých ohľadoch. Od vydarených efektov cez hudbu, dialógy, príbeh až po tie najmenšie detaily(napr. vymazanie pamäti C3P0) a samotná zmena Anakina na Dartha Vadera bola tak skvelo zobrazená, že vo vás vyvolá hnev, po ktorom by ste ho najradšej udreli. Musím pochváliť herecký výkon Haydena Christensena, ktorý ma po druhej epizóde príjemne prekvapil. Konečná zmena na skutočného Vadera mi priniesla mráz po chrbte, čo sa mi stáva len pri špeciálnych filmoch. Ako povedal pán Nolan ,,every great story demands a great ending´´. Epic.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Na tento film som nešiel do kina s veľmi veľkým očakávaním, keďže prvá časť ma až tak nezaujala ako som očakával, no to čo som dostal od pána Lawrenca bolo skvostné. Catching fire je na úplne inej úrovni ako jeho predchodca. Je vyspelejší, uveriteľnejší a prehľadnejší. Konečne môžeme vidieť totalitný režim, ktorý v Paneme panuje. Prvá polovica filmu má temnú atmosféru, v ktorej proste vidíme, prečo by sa mala Katniss alias vynikajúca Jennifer Lawrence postaviť tejto nadvláde. Druhá polovica trošku zaostáva za tou prvou, no aj tak je to krásne natočené či už po efektovej alebo príbehovej stránke. Koniec ma vyslovene dostal. Už sa mi dlho nestalo, aby som po zhliadnutí filmu zostal tak rozrušený, že som si musel na druhý deň kúpiť knižnú predlohu. Film je skvelý aj vďaka úžasnému hereckému výkonu Jennifer Lawrence, ktorá je pre mňa jednou z najlepších herečiek tejto doby. Pre mňa veľmi veľké prekvapenie tohto roku.

Muž z oceli (2013)

Po prvých minútach na Kryptone som si povedal ,, Wau keď to bude takto pokračovať tak to bude najlepší akčný film tohto roku´´ no nestalo sa. Neviem či to je tým, že som čakal tak veľa, ale tento snímok vo mne nezanechal nič len sklamanie. Časť na Kryptone bola zvládnutá vynikajúco a je smutné povedať, že som v nej prežil viac emócií ako v celom filme. Film mi síce dal neskutočne veľa výbuchov, ničenia mrakodrapov, zabíjania miliónov nevinných, ktorých by mal Superman chrániť, nelogických scén (čierna diera, ktorá vťahuje všetko vo svojom okolí z nejakého dôvodu Lois nechá padať, len kvôli tomu aby prišiel Superman a zachránil ju; smrť Kevina Costnera tornádom; záchrana jednej rodiny pred Zodom), no nedal mi to čo ja vo filme potrebujem ako soľ a to sú emócie. Keby mám hodnotiť len časť na Kryptone, dám bez rozmyslu plný počet. Ach taká škoda.

Carrie (2013)

V prvom rade je nutné si povedať, že tento film sa určite ako horor považovať nedá, preto bude asi pre veľa divákov sklamaním. Ja osobne som vedel čo od Carrie môžem očakávať a som s tým nadmieru spokojný, hlavne vďaka hereckým výkonom. Už len po zhliadnutí prvých pár minút môžeme vidieť aké úžasné obsadenie tento film má. Julianne Moore ako šialená posadnutá matka je geniálna. Verím jej to celú dobu čo je na plátne a pravdupovediac bola pre mňa najdesivejšou časťou vo filme. Chloë Grace Moretz neprekvapuje a ako obvykle hrá úžasne. Vďaka nej sa môžete vcítiť do postavy Carrie a prežívate všetko poníženie, hnev a smútok s ňou. Film od začiatku postupne graduje (zistenie o schopnostiach, učenia sa ich využívať) až do finálnej fázy (kill them all), ktorá nie je až taká drsná ako som si predstavoval no nesklamala. Tento remake má svoje muchy(hlavne pupočná šnúra), no určite stojí za zhliadnutie už len kvôli hereckým výkonom, ktoré podali vyššie zmienené herečky a samozrejme nemôžem zabudnúť na dobrý soundtrack.