mls

okres Bratislava
simulant

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 29.10.2004  02:59

Problémom tohto filmu je, že nič nerieši. Nastolí otázku, ktorú neposunie žiadnym smerom, len na ňu odpovie alibistickým záverom.

• 7.9.2003  02:07

Asi nie je veľmi dobrou vizitkou filmu, keď väčšinu času rozmýšlate nad tým či je výkon hlavnej predstaviteľky oscarovo presvedčivý, alebo nie. K rozhodnutiu v tejto otázke som nepriešiel, niekedy je asi ťažké posúdiť aké grimasy by človek hádzal v jednotlivých životných okamihoch, no už len fakt, že som nad niečím takým pri filme rozmýšlal hovorí o filme veľa. Film bol nudný. Nielen, že ma nezaujal dej, ktorý takmer nikam nesmeroval, ale psychológia postáv bola slabo vykreslená. Režisér mal síce zaujímavý cieľ, spraviť atmosferické dielo plné silných okamžikov, no akosi zabudol ukázať pocity hlavných hrdinov. Ukázal, že sa v nich niečo deje, no čo presne - to sme už bohužial nezistili. Najsmutnejšie je, že aj pri akejkoľvek snahe porozumieť tomu, čo sa v hlavách postáv udialo som na to neprišiel a tak mi aj erotické scény prišli silne samoúčelné, akosi nepreviazané s vývojom postáv. Ťažko povedať, čo v tomto filme vlastne vyšlo, sú to slabšie dve hviezdičky...

• 21.8.2003  02:06
    Lost Highway (1997)

Ak ste pred Mulholand Drive nevideli žiadneho Lyncha, verili ste zo začiatku, že film skončí už na prvý pohľad logicky, že napriek niektorým nejasnostiam sa všetko vo filme bude dať po chvílke uváženia pochopiť - aspoň ja som si to myslel. V Lost Highway sa tohto obávať nemusíte, už v úvodnych minútach zistíte, že reálnosť v tomto filme nemá významnejšie postavenie. A to, že film nemáme skúšať do úplnosti pochopiť nám Lynch dáva najavo v záverečnej "za všetko hovoriacej" scéne. Lost Highway však rozhodne má podobne ako Mullholand Drive pointu a na jej odhalenie netreba veľký talent, stačí sa jednoducho nechať unášať atmosférou a pocitmi a hneď vám bude jasné čo tým chcel Lynch povedať. A čo som si už všimol v MD, aj tuto Lynch okrem hlavnej línie kritizuje niektoré spoločenské javy a robí to veľmi ironicky. V tomto filme sa dá skrátka hľadať veľa, no vôbec to nemusíte robiť, stačí keď tento film s absolútne geniálnou hudbou precítite. A budete mať dosť.

• 21.8.2003  01:34

Full Metal Jacket je aj nie je dobrým režisérskym počinom. Na jednej strane totiž Kubrick dokázal dokonale vystihnúť psychológiu svojich postáv, no na druhej strane pôsobí prechod z jedného príbehu do druhého akosi neuhľadene a to je myslím jeho chyba. Kubrick vtesnal do príbehu čo sa dalo, nehovorím teraz iba o dvoch silných momentoch na koncí oboch častí, hovorím aj o kamerovej scéne kde vojaci rozprávajú o Vietname a mnohých ďalších, ktoré dokreslovali charakter Vietnamskej vojny. Kubrick to bral skrátka zo všetkých strán a aj keď sa mu to trošičku rozsypalo, je to určite jeden z najkomplexnejších pohľadov na vojnu - "I'm in the world of shit, yes! But I'm alive. And I'm not afraid!".

• 18.8.2003  02:29
    Četa (1986)

Už pred zhliadnutím tohto filmu som dosť nechápal ako mohol vojenský film vyhrať Oscara za najlepší film a tak som od toho očakával niečo VEĽMI dobré. A bol som bohužial sklamaný. Platoon je totiž iba mierne nadpriemerný vojenský film, akých sa odvtedy natočilo niekoľko. Nevyniká ani takou psychológiou ako napríklad Full Metal Jacket, ani nie je takou akčne sentimentálnou bombou ako bol vrámci druhej svetovej vojny Ryan. Bol skrátka slabší a nezachránia ho ani pomerne dobré herecké výkony, zopár silnejších momentov ako napríklad vypálenie väznice a realistickosť snímku, ktorú zaručuje meno Stone. A tú psychológiu dopodrobna pochopí tiež asi len on, ja som sa totiž do pocitov Sheena vžiť celkom nevedel.

• 18.8.2003  02:25
    Hráč (1992)

Dobré je na tom to, že ten film nenatočil človek, ktorý by parodoval sám seba, aspoň si myslím, že nie. A tiež to nebolo nudné, na tom sa dúfam zhodnú aj všetci odporcovia Altamana. Ale je to prehnané, a aj keď to režisér filmu asi vedel, nepáči sa mi to celkom.

• 18.8.2003  02:17
    Odplata (1999)

Jeden z najštýlovejších filmov aké som kedy videl. Taký klasik akým je tuto Mel Gibson sa len tak nevidí. Jeho najlepšia postava a jeho najlepší herecký výkon.

• 18.8.2003  02:14
    Pretty Woman (1990)

Je to určite nadpriemerná romanca, ale prečo prehánať?

• 18.8.2003  01:39

Viem si predstaviť, že cez deň by sa mi to nepáčilo, ale o druhej v noci ma to celkom očarilo a hlavne Riddick je zatiaľ najlepšia postava Vin Diesela. Klíšovitá vec s dobrou atmosférou.

• 18.8.2003  01:11
    Planeta opic (1968)

Tento film je u mňa príkladom toho, ako sa môžte v útlej mladosti pripraviť o filmové prekvapenie. Keď som tento ho pozerať asi pred dvoma rokmi, z celého filmu som si pamätal iba poslednú scénu, a kvôli tomu mi už od začiatku bolo všetko jasné. Preto zakazujte pozerať deťom filmy, až kým na to nebudú zrelé. Lebo to môžu sami neskôr oľutovať. Inak dal by som tomu asi aj tak rovnaké hodnotenie, lebo to má svoje chyby.

• 17.8.2003  16:16

Filmu človek nemôže dať vyššie hodnotenie už len kvôli tomu, že ide o film s prvkami omielanými na každom kroku Hollywoodu, neinovovaný o nič nové. Ale nie som, nebudem, a nechcem byť na tento film nahnevaný. Hlavná predstaviteľka je sympatická, John Goodman má ako vždy charizmu, pesničky sú ok a v tom momente keď som to pozeral som ani nič viac nepotreboval. Len treba mať doma veľkú zásobu nevidených filmov aby ste si vždy pozreli presne to, na čo máte chuť.

• 17.8.2003  16:14
    Kontakt (1997)

Contact je divný film. Je naozaj realistický a budí dojem, že takto nejako sa to môže o pár rokov stať. Lenže sčasti sa tvári aj ako psychologická sonda do vnútra postavy Jodie Foster a ja vážne nechápem, čo niektoré "symoboly" mali znamenať. Konkrétne myslím na rozhovor s otcom. Vy ste pochopili čo tým chceli tvorcovia povedať? A keď aj áno, kde sú emócie, prečo som zostal po celý čas úplne chladný?

• 17.8.2003  16:12
    Casper (1995)

Veľmi dobre si to už bohužial nepamätám, ale ako malému sa mi to dosť páčilo. Ako malému sa mi páčilo všetko.

• 17.8.2003  16:10

Film, ktorý vo vás nezanechá silnejšie dojmy, ale ak ho práve vidíte v televíznom programe a nemáte čo robiť, bude to určite príjemný zážitok.

• 17.8.2003  16:09

Veľa ľudí o tomto filme hovorí, že sa dá ľahko odhadnúť koniec. Priznám sa, ja som tento problém nemal, ale film bol veľmi nezáživný, neoriginálny a jediné čo ma výraznejšie zaujalo bola ústredná herecká dvojica. A tá tiež vydala len čisto priemerné výkony.

• 17.8.2003  16:08

Je to určite lepšie ako niektoré komédie, ktorým som dal "len" tri hviezdičky, len chcem takto vyjadriť rozdiel medzi seriálovým Mr. Beanom a filmom. Ten je pomerne veľký, ale Dobrodružstvá Mr. Beana patria k vrcholom komediálnej tvorby.

• 17.8.2003  16:06

Pre menšie deti je to veľmi zábavné, pár rokov dozadu to bavilo aj mňa, teraz sa mi to už nepáčilo, ale film URČITE netreba odsudzovať. Treba točiť aj pre deti. A nielen kreslené rozprávky.

• 17.8.2003  16:05

Priemerný film, ktorý sa síce tváril veľmi napínavo, no v skutočnosti v ňom o nič nešlo a divák nemal dôvod byť vo väčšom napätí, pretože mu na nikom nezáležalo. Coenovcom sa nedá uprieť snaha o invenciu zabehaných postupov, ale nestačí len atmosféra, ktorá síce vyzerá zaujímavo, no vôbec vás nepohltí. Tak vznikne film z ktorého naozaj nič nemáte.

• 17.8.2003  16:04

Bug's Life nakoniec nebol 5 hviezdičkovou záležitosťou tak ako som očakával, bol dokonca kúsok horší ako AntZ, ale pobavil dobre a zlepšil náladu.

• 17.8.2003  15:58

De Nira som videl v pomerne veľa filmoch a bolo si ho ťažké predstaviť ako komika. Jeho výkon nakoniec nie je taký presvedčivý, ako ostatné výkony, no uspel. Môžem jeho postave veriť a to je pre takúto komédiu základ pre to, aby nevyznievala trápne. A veru že ani nevyznievala, bola naopak veľmi príjemná a nebola komédiou len podľa mienky producentov. Naozaj pobavila.

• 17.8.2003  15:56

Ďalší mierne podpriemerný akčný film, ktorý potápa môj "obľúbenec" Garyho Oldmana, nedostatok napätia a vôbec celková "blbosť" podobných filmov.

• 17.8.2003  15:53

Keď som pred pár rokmi vzhliadol v televízií toho postaršieho uja, ako preberá Oscara, nevedel som kto to je. Tento film mi ho však dokonale predstavil. Nie je to síce nič viac ako romantická komédia, navyše s Helen Hunt, ktorú veľmi nemusím, lenže slovo "komédia" tu vďaka Nicholsonovi naberá silnejší význam ako u jej grantovských, či bullockovských sestier.

• 17.8.2003  15:52
    O Schmidtovi (2002)

Film sám o sebe je dosť veľavravný, no nie je spravený tak elegantne ako by sa možno čakalo. Nicholson zachraňuje čo sa dá, hrá človeka, ktorému sa myslím ani trochu nepodobá a to býva vždy veľmi ťažké, no film bohužiaľ postráda akýkoľvek vtip a vyzerá to tak, že naschvál. A to som veľmi nečakal.

• 16.8.2003  19:22

Chvílu mi trvalo kým som pochopil v ktorom svete sa to nachádzam. Almodovár sa nebojí ukázať "inú" časť spoločnosti, ťažko posúdiť nakoľko je jeho film realistický, no bol reálny a ťažko nechá človeka chladného. Prinúti ho rozmýšlat nad vecami nad ktorými ešte NIKDY neuvažoval, nevnucuje mu žiadny názor, iba ukazuje trochu smutnejší príbeh. Almodovár je schopný režisér. Jeho príbehy sú natoľko odlišné svojím obsahom aj formou, že je im až ťažké uveriť. Je ťažké chápať ich do podrobna, a presne to Almodovar asi chcel. Nechápať, ale pochopiť. Alebo tomu nechápem?

• 16.8.2003  19:21
    Mluv s ní (2002)

Už som vedel na čo zhruba mám byť pripravený. Almodóvar nám znova predostrel absurdne neabsurdný príbeh, ktorý ukázal niečo čomu tak presne neviem pochopiť. Pointa je jasná, no zase je obostretá tým špecifickým oparom pochybností. A nedá sa nad ne tak dobre preniesť ako v Todo sobre mi madre - je to skrátka o kúsok horšie.

• 16.8.2003  19:19

Ach jaj. Film bol robený na oscara a je to na ňom aj vidno. Nie je to zlý film, pochybujem, že Svěrákovci sú schopný natočiť niečo zlé, ale je to rádovo horšie ako niektoré prechdádzajúce snímky. Najzábavnejšie znie fakt, že nakoniec na oscara ani neboli nominovaný. Asi aj on má svoje medze.

• 16.8.2003  19:17

Legendárna česká rozprávka, ktorú musel vidieť snáď už každý, lebo raz do roka zaručene chodí. Nadpriemerné, ale stále len rozprávka. Nežral som to ani vtedy a ani teraz na tom neulietam.

• 16.8.2003  19:16

Vynikajúca paródia na rôzne filmy, ktorú som videl pred Usual Suspects a tak som to trochu oľutoval. Sú tam síce riadne trápne kúsky, ale celkovo sa na tom musíte smiať, hlavne keď máte toľko čo ja. Mnohonásobne lepšie ako napríklad vyhlásená "komédia" American Pie.

• 16.8.2003  19:12

Miestami až veľmi trápne. Za najvydarenejšiu považujem úvodnú scénu, ostatné je buď trápne, alebo len veľmi málo vtipné. A prečo Tori Spelling??!!

• 16.8.2003  19:10
    Samotáři (2000)

Nechápem ako môže ten istý človek vyzdvihnúť Samotárov a potopiť Dedictvi. Sú to dva "najhláškovitejšie" české filmy aké som videl a ani jeden z nich nemá úchvatné dejové pozadie. Tieto dva filmy skrátka vtipne vystihujú realitu a keď Samotárov hodnotím horšie, tak je to len preto, že tu bolo hlášiek trochu menej. V ničom inom nevidím rozdiel.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7