• Krátkometrážní

Vyvolený (2000)

Vynikajúci thriller, nečakal som, že môže jeden človek za sebou natočiť dva krát za sebou dva štrukturálne podobné filmy, preto bolo moje prekvapenie na koniec ešte väčšie. A hlavne podľa reakcií okolo mňa som čakal niečo veľmi nudné a bol som prekvapený ešte viac.

100 sladkých holek (2000)

Ja mám pri sledovaní podobných filmov vždy (správny) pocit, že sa z toho dalo vyťažiť rozhodne viac. S počiatočným nápadom sa dal vytvoriť naozaj ftipný scenár. Takto to bol len trochu nadpriemerný tínejdžerský film.

Americká krása (1999)

"I quess I could be pretty pissed off about what happend to me. But it's hard to stay mad when there's so much beauty in the world. Sometimes I feel like I'm seeing it all at once and it's too much. My heart feels up like a balloon thats about to burst. And then I remember to relax. And stop trying the hole lone do it. And then it flows through me like rain. And I can't feel anything but graduate for every single moment of my stupid little life. You have no idea what I'm talking about. But don't worry. You will some day." - Som rád, že chápem. A milujem filmy, ktoré sa stotožnujú s mojimi pocitmi.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Podľa môjho názoru veľmi podarený romantický film, ktorý síce ničím neprekvapí, ale poteší a rozhodne mám z takéhoto filmu väčšiu radosť ako z niektorých iných veľmi vážne tváriacich sa snímkov. V momente keď čítala hlavná predstaviteľka "10 Things I Hate About You" som mal na mále aj ja a nič lepšie sa vám pri podobnom filme ani nemôže stať.

Dožeň, co se dá! (1999)

Film, ktorý vo vás nezanechá silnejšie dojmy, ale ak ho práve vidíte v televíznom programe a nemáte čo robiť, bude to určite príjemný zážitok.

eXistenZ (1999)

No v dnešnom svete gamerov to komerčne úspešné byť nemohlo, ale Cronenberg sa možno stane slávnym spoločenským kritikom keď nás budú o 50 rokov preberať na dejepise.

Jiná láska (1999)

Film tak nudný a nezáživný, že by sa to vynímalo aj v televíznom programe. Istým spôsobom je to horšie ako napríklad Klub sráčov, lebo tam ste hneď od začiatku vedeli na čom ste, kdežto tu si stále hovoríte, že niečo predsa musí prísť, to predsa nemôže byť "o ničom"...a ono NIČ NEPRÍDE.

Klub rváčů (1999)

Fincher si tentoraz zobral priveľké sústo a vytvoril film, ktorý na prvý pohľad nie je úplne geniálny. Ak v "Hre" a v "Seven" kritizuje ľudí, teraz kritizuje rovno celý systém. Robí to veľmi pútavou a dejovo zaujímavou formou, pochopiť však celý film si žiada veľké odhodlanie a niekomu sa to nemusí páčiť. Ja som jeden z tých ktorým sa to páčilo a ktorých bavilo sedieť hodinu po zhliadnutí filmu na stoličke a rozmyšlať o čom to všetko sakra bolo :).

Matrix (1999)

Teraz mi už ten humbuk okolo toho lezie dosť na nervy, predsa len to je stále iba dobrý akčák so schopnou pointou, ale v dobe keď tento film bežal v kinách sme sa so spolužiakom hrali na Nea a Trinity. Matrix je pojem, kult a nestal sa ním určite náhodou.

Mumie (1999)

Som úplne spokojný. Od tohto som čakal niečo veľmi neoriginálne a svojím spôsobom trápne. A ono to také aj naozaj bolo! Ale kedže som to vedel už pred tým bol som spokojný a aj obrazovo očarený.