Ant-Man (2015)

Po opätovnom pozretí a hlbšom preskúmaní som dospela k záveru, že je to najnekomixovejší komixový film všetkých doterajších čias. Dôvod: komixová časť je jasná. Chlapík má super oblek, ktorý ho dokáže zmenšiť na veľkosť mravca, musí to byť práve on čo si oblečie super oblek lebo je super zlodej, ktorý vďaka svojej superzlodejskej zručnosti a super obleku môže ukradnúť oblek jeho podobnému (len vylepšenému o lietanie a zopár lejzre strieľajúce pohyblivé pinzety) aby tak zachránil svet. Tá nekomixová časť filmu je však omnoho lepšia, ktorá však komixovej časti neuberá z ničoho, práve naopak. Keď sa tieto dva svety zmiešajú, vznikne realisticko-nerealistický sci-fi film. Nechýba humor, ktorý príjemne odľahčuje dej, máme tu síce klišé s dcérou, ktorú tatko nemôže vídať lebo je kriminálnik, ktorý sa chce zmeniť, čo by mohlo byť otravné ak by tatka nehral Paul Rudd, ktorý má kukuč obyčajného chlapíka s obyčajnými problémami. Dôvod, prečo práve on, len on a iba len jedine on si musí nasadiť oblek a ukradnúť iný, omnoho vymakanejší oblek je tak krásne reálny, že sa na to nedá ani hnevať. Otec, ktorý potrebuje oblek si najme zlodeja, aby tak ochránil svoju dcéru, ktorá je síce schopnejšia ukradnúť suprovejší oblek, ale otecko sa o ňu bojí, tak si musí zohnať niekoho iného. Nie je to vojak, ktorý je neznesiteľne patriotický, ani znudený milionár, ktorý sa rozhodol vyrobiť zbraň aby len on sám mohol chrániť svoje mesto, ani severský boh, ktorý.... no... je boh, ani nie je chytrý mladík, ktorého pohrízol geneticky upravený pavúk a zapáčilo sa mu zachraňovať ľudské životy, či osudom nezmierený profesor meniaci sa na kričiaci, zelený šuter permanentnej zúrivosti. Ant-man je najnekomixovejšia komixová komixovka posledných rokov. Pochybujem, že sa takýto počin niekedy vo svete komixu ešte niekedy zopakuje. Komix... komix... komix....komix.... koľkokrát som to slovo v tomto komente vôbec napísala? Začína to byť otravné. Do zkomixovania, priatelia. Komix.

Padesát odstínů šedi (2015)

Náučný film, ktorý nás takmer počas celej stopáže učí právo - nepodpísať zmluvu bez poriadneho prečítania, emancipuje ženy - keď vás bije sebevíc šarmantný a bohatý mladík treba od neho odísť, učí mužov, že ženu si získajú iba vtedy ak jej kupujú darčeky všetkého druhu od kúpi auta, cez let helikoptérou, ktorú bude najlepšie pilotovať on sám až po ďalší len ultra skvelým a drahým lietadlom, ktoré bude rovnako pilotovať jedine on. Zavše nás učí, že ženy sú z veľkej časti zlatokopky, ktoré by sa zo žiadneho racionálneho dôvodu nezamilovali do tak masochistického sadistu ak k tomu ony samy nemajú sklony, a dáva nám do pozornosti, že priznanie problému nie je prvý krok k liečbe. Za tie milióny sa mohol objednať na terapiu u toho najlepšieho odborníka v obore. Keby si film zobral len námet z onej knihy, mohla to byť slušná dráma o tom, ako sa mladý muž pre lásku snaží prekonať svoje sexuálne peripetie.

Báječný hotel Marigold (2011)

Tento film vo mne vždy vyvolá chuť žiť naplno. Svojský vtip a stále skvelá Maggie Smith v roly, ktorá jej dokonale sedí. Vo filme vidíme rôzne osudy a charaktery, ktoré sú vykreslené skutočne, napriek faktu, že by sa na čosi také vo vysokom veku dal len veľmi odvážny (ak chcete hlúpy) človek a nieto ešte taká veľká skupina.

Moulin Rouge (2001)

Jedinečný muzikál. Je svieži, hoci jeho zápletka je jednoduchá, jej prevedenie je okúzľujúce. Piesne sú chytľavé, celý film hýri farbami, neskutočné kostými a choreografia tancov robí z tohoto muzikálu muzikál všetkých čias. Skôr pôsobí ako veľkolepá divadelná hra než veľkofilm určený na plátna kín, čo však nie je chybou, práve naopak.

Fantastická čtyřka (2015)

Skvelé efekty, originálna a nápaditá práca so schopnosťami hlavných hrdinov a hudba. Nič viac skutočne dobrého tam nie je. Ten zvyšok je iba kronika z jedného dňa dvoch chlapcov, ktorí sa stanú nerozlučnými kamošmi po tom, čo prístroj ktorý jeden z nich postavil zbaví celé mesto elektriny. Potom sa rázom presunieme do školy, kde oný dvaja chlapci už v dospelejšom vydaní prezentujú svoj projekt (v ktorom druhý z nich má jedinú úlohu - priniesť autíčko - a aj to poserie) a tam sa stretneme so životnou láskou Malého vedca, ktorá je preňho rovnako neviditeľná ako on pre ňu. S neodolateľnou ponukou sa Malý dospelý vedec ubytuje na internáte školy, kde budú stavať prístroj na teleportáciu, ktorý však môže vytvoriť čiernu dieru, ktorá pohltí celú planétu. Tam sa zoznámime s bratom Lásky jeho života, ktorý napriek jeho predpísanému charakteru rebela, je rebel asi ako Rozmočený suchár. To, že je čierny je to posledné čo z Johnnyho nerobí Johnnyho. Mladý dospelý vedec sa v škole stretne so svojím sokom, ktorý je okrem vychytralého vedca aj zamilovaný do Lásky jeho života. Ten, ako jediný z nich má zmysluplný charakter. Po zoznámení s našimi hrdinami, sa dostávame do situácie, kedy to začne byť zaujímavé, avšak príliš rýchle. Chlapci a dievča získajú schopnosti, jeden z nich sa na rok stratí, ostatní sú naňho za to nasratý. Keď je mašina, ktorá sa rozbila a teraz je už opäť takmer hotová, potrebujú nájsť strateného Malého vedca, aby mohlo USA vládnuť aj niekde inde. Malý vedec sa za ten rok márne pokúšal zostrojiť teleportačné zariadenie, aby mohol svojim poškodeným priateľom navrátiť ich predošlí ľudský stav, ktorého snahu však ani jeden s priateľov nehodlá oceniť. Keď je tím znova kompletný, sa partia nezaujímavých chlapíkov v skafandroch teleportuje do inej dimenzie na inú planétu, kde nájdu krivkajúceho muža prechádzajúceho sa nazeleno bublajúcimi planinami. Vysvitne, že je to ich Domnele mŕtvy priateľ, vezmú ho so sebou späť do školy, kde sa z neho vykľuje skutočne desivý chlapík s obrovskou mocou. Hýbe mysľou vecami a necháva vybuchovať ľudské hlavy. Domnele mŕtvy priateľ má však svoje vlastné plány. Chce zlikvidovať planétu ľudí, kde sa nikdy necítil doma, bol vždy sám a nikto ho nemal rád. Jeho domovom sa stala planéta v inej dimenzii, čo jeho profesor - otec Lásky jeho života a Rozmočeného suchára- mu jeho názor stále vyvracia. Po návrate domov, zámerne necháva otvorenú bránu a vytvorená čierna diera, začína vťahovať do seba postupne nejaké tie lesy, autá a neznáme trosky. Neboli detekované žiadne obete na životoch. Ak by však vcuclo nejakého človeka, naši fantastický hrdinovia by si to vôbec nevšimli a bezpečne by sa v poslednej chvíli vrátili späť. Po súboji, ktorý nám prizvukuje, že spolu sme silnejší než každý zvlášť, naši štyria fantastický hrdinovia veľmi premyslene zabijú Domnele mŕtveho priateľa, ktorý hoci mal schopnosti hýbať akýmikoľvek vecami jedinou myšlienkou a rovnako tak nechať vybuchovať ľudské hlavy sa ulakomil na hádzanie kameňov a búchanie päsťami. Zkántrili ho, vrátili sa na Zem, vydiskutovali si podmienky svojej superhrdinskej existencie, našli si pokojné miestečko kde budú môcť pracovať a nakoniec si vymysleli aj meno. Absencia vtipu je citeľná, do takýchto filmov vtip skrátka patrí. Nulová chémia medzi hercami počas celého filmu, ktorý nás násilne chce presvedčiť o tom, že sú to priatelia a dvaja z nich sú dokonca súrodenci. Po tomto počine si radšej pustím Fantastickú 4-ku z roku 2005, tá je aspon vtipná.

Mimoni (2015)

Na začiatku veľmi vtipné a svieže. Akonáhle však ide o nejakú zápletku, rozprávka prestáva byť vtipná, je nudná a násilná. Hlavná záporáčka je iba na jednu vec: na to aby vytvorili nejakú zápletku, ktorá je v tomto prípade veľmi slabá. Celá "rozprávková séria" o zloduchoch, ktorá sa začala Ja, zloduchom je nedostatočne zlá. Ako inak, veď ide o rozprávky pre deti. Ako v niečom takom môže byť skutočný zloduch? A ešte k tomu zloduch, ktorý by bol sympatický, zároveň naozaj, naozaj zlý a charizmatický? Scarlett je nezaujímavá, nudná a v konečnom dôsledku nepotrebná. Rozprávka o vtipných mimoňoch ako služobníkoch najväčšieho zla nemala nikdy potenciál a tu sa to ukázalo. Rovnako ako je Kocúr v čižmách iba skvelá vedľajšia postava v Shrekovi, tak mimoni patria do skvelých vedľajších postáv a nie k hlavným. Vytvoriť zaujímavý a pútavý príbeh na hodinu a pol o malých žltých tik-takoch je nemožné. Vedela by som si predstaviť seriál. Toto bolo iba sklamanie.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Výpravná grandióznosť, to je Hra o tróny.

Přátelé (1994) (seriál)

To nie sú len priatelia, to je rodina. Vtipná každá epizoda bez výnimky, nápadité a nestarnúce. Jednoducho sitcom ako má byť!

Živí mrtví: Počátek konce (2015) (seriál)

Séria 1: Atmosféra potešila, zombie apokalypsa sa nezačala ihneď, bola divákovi trpezlivo dávkovaná čo vôbec nevadilo. strach z neznámeho sme doposiaľ videli len u Ricka v TWD, takže hrôza z niečoho nepochopiteľného tu zasiahlo viac ľudí a mohli sme vidieť rôzne reakcie čo rozhodne bolo pre diváka obohacujúce. Z veľkej časti však séria bola nudná, postavy nevýrazné a ich konanie bolo veľmi predvídateľné. žiadny charakter nebol zaujímavý (okrem feťáka) a žiadny nebol dostatočne výnimočný, aby si ho človek stihol obľúbiť. najväčšia chyba - postavy a scenár.

San Andreas (2015)

Lepšia americká sračka kde vidíme rodiaci sa romantický vzťah mladej holky k mladému chlapcovi na pozadí svetovej americkej katastrofy. Aby tej romantiky, na ktorú medzi padajúcimi budovami, rozpadajúcimi sa mestami, záchrane životov iba rukami Dwayne Johnsona je fúra času na romantiku medzi takmer rozvedenými manželmi. Manželkin nový priateľ musel byť zbabelec a zahynúť ako hlupák, aby mohli konečne byť spolu a vyjasniť si obrovskú pravdu: po smrti inej dcéry, ktorú nemohol Dwayne zachrániť sa odcudzil žene a teraz ide o život ich ďalšej dcére a tentoraz to Dwayne nesmie zvorať. "Nečakane" bude musieť nájsť silu a zachrániť dcéru z rovnakej situácie, v ktorej zomrela jeho predošlá dcéra. Tak neskutočne hrdinský film je možné vidieť iba v teraz tak rozšírených komixových filmoch. Jupijajéj, americká vlajka vlaje nad zničeným mestom, všetci hrdinovia hrdo stoja, hľadia na tú spúšť a katastrofa sa skončila záchranou modrookej dcéry bohyne Atény.