Věc (1982)

Tenhle film mě zaujal atmosférou a hlavně paranoii ,inspiroval další hororry i dokonce herní hry. S  vetřelcem a predátorem určitě patří mezi kultovní horrory.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Přijde mi to moc americké, samotný zdravotník zachranuje desítky přeživší a nikdo mu nahoře nepomůže . Z loosera je hrdina ,všichni ho berou vážně a bez něho nepujdou dál do války než se pomodlí z bible :-D Nevím jestli to co Mel z filmoval se opravdu stalo podle skutečné události prý jo? ale film si může toho vymyslet navíc:-) takže 3 hvězdičky stačí

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Rozhodně nejlepší film své doby a nejakčnější sci-fi co mohlo být.Ten film působí tak reálně a skutečně že tomu věříte až do dnes.Velkou poklonu Jamesu Cameronovi a Arnoldovi, bez nich by byl film poloviční. Dvojka je závěrečná a předčila jedničku, což se málokdy stává ve filmech. Škoda je že o dalších pokračování se to nedá říct. 95%

Avatar (2009)

Příběh je super,efekty jsou paráda.Je to velkolepé tak jak to umí Cameron.Pandora je krásný svět(pohádkový),ale pro někoho to může být až příliš moc modrý svět s modrýma mimozemštanama a dalšími barevnými živočichy. Max 85 %