platzman

healer :p

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 5.10.2017  23:19

Naprostá paráda, kdy jsem si při filmu říkal xkrát, že je v podstatě filmově špatně, třeba moc rozvláčné a tak - ale to mě jen donutí "snížit" hodnocené ze 150% na 100%.... Protože něco tak futuristického a svým způsobem cizího jsem hodně dlouho neviděl. Z původního Blade runnera si bere hodně, včetně rozvláčnosti - ale ono to tak nějak má být. V těch chvílích je čas vnímat to prostředí a přemýšlet - a na mě to funguje. Uvidíme napodruhé:)

• 9.3.2017  23:27
    Masaryk (2016)

4* za film, a zbylou * jako vyvážení bandy trollů, kteří sypou rozezlené odpady, aniž by film viděli... Scéna v opeře, scéna mobilizace - prostě filmařsky Masaryk opravdu funguje. Neptám se (jako u ostatních českých filmů) proč tam je ten nic neříkající záběr na vodu, protože mi tam sedí a tak nějak tam měl být. A není nic neříkající. Nechoďte na něj s popkornem, je to komorní drama. Ale jděte na něj.

• 1.2.2017  11:04
    Trpaslík (TV seriál) (2016)

Je to satira? Je to sitkom? Co to vlastně je? Nevím, ale dost se mi to líbí. Herci si absurdní role vyloženě užívají, od pana Nárožného nahánějícího jezevčíka s korkovým špuntem v ruce až po Michala „ty vole Litvínov“ Suchánka. No jasně, nejvděčnější je Martin Hofmann, na scény s ním se vyloženě těším. Ani se nedivím, že tenhle scénář neodmítli ani herci, kteří si dost vybírají. Jediné co úplně nechápu je jak seriál míjí tak velkou část zdejšího osazenstva. Doufám, že to nejsou mlaďoši, protože jestli jo, čekají nás sakra nudné časy…

• 15.1.2017  21:42
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Tady hrozí, že ten seriál fakt dokoukám. Hodnocení po prvním díle, abych vyvážil ty mladé hatery... Asi je ale potřeba vidět dost starých ČB filmů, aby se dalo pobrat.

• 8.10.2016  22:54
    Comeback (TV seriál) (2008)

Po Czech Stehu už fakt musím říct - dost dobrý. Slabší části a někdy ochotnické party odpouštím lehce, levná výprava mě neuráží, vždyť skvělých fórků není nikdy dost. Úplně nechápu zdejší hate, tohle je kultovka. (snad se to v dalších dílech tolik nezkazí)

• 8.2.2016  18:28
    Zločin v Polné (TV film) (2016)

Film samotný za 4*, jedna navíc za bohužel asi navždy aktuální téma. Ne vždy se v porotě najde ten jeden (z dvanácti rozhněvaných mužů) a tak k odsouzení člověka k smrti netřeba důkazů. (viz Kramný) A vždy se dá spolehnout na manipulaci lůzou, jakkoliv to slovo nerad používám. Ale jak chcete říkat někomu, kdo proti lidem jiného názoru jde s řevem, kamenem, v ubožácké "férovce" a s kudlou schovanou za zády, just to be sure..

• 25.12.2015  21:36
    Svatojánský věneček (TV film) (2015)

Strasne slaby i pres skvele obsazeni...

• 17.12.2015  11:56

Až moc na jistotu.. V podstatě přeskádané 4+5+6 bez jediného překvapení (všechno tu už bylo). Recyklát. V podstatě každá scéna je odněkud vypůjčená a jen maličko přeměněná. Není to málo, JJ ? Přitom postavy by byly zajímavé, i základní příběh pokud by byl mnohem vyčistěnější, vypointovanější a ********* neproběhlo jen tak jakože mimochodem. I ve staré trilogii měl člověk větší pocit ohrožení. Tady je to jak hra hraček. Někdo už to tady trefil dobře - dobrej pilot k seriálu, kde je druhej díl, kde by se to fakt rozjelo? Aha, to byl film?

• 28.10.2015  17:06

Hodně zvláštní ale hodně chytrý film. Bylo by super kdybychom pochopili celou analogii a konečně začali něco aktivně dělat. Za naše problémy vesměs nemohou ani Francouzi, ani Němci, ani uprchlíci ale ani rasisti - ale jen a jen my sami. Nebo ze všeho chceme vždycky jen tak nějak vybruslit, že to hodíme na někoho jiného?

• 5.10.2015  21:36
    Autobazar Monte Karlo (TV seriál) (2015)

OK, po čtyřech dílech musím konstatovat, že zvítězila trapnost a demence scénářů nad občasným vtipem. Dooost slabý...

• 21.3.2015  19:17
    Ghadi (2013)

Myslím, že pokud máte rádi "svěrákoviny", zaujme vás i tento trochu exotičtější film.

• 13.2.2015  23:19
    Whiplash (2014)

K super výkonu se dá spíš dokopat, než prochválit. Krásně přímočarý, dobře vymyšlený a dokonale přesně sedící film, který se snad i musel hrát sám. Budu ze všech sil fandit na Oscarech! A ještě jsem měl jako bonus ten spiklenecký pocit z utěšeně naplněného sálu v den, kdy se všechny pipky Prahy slétly do těch okolních sálů na přehypované péčko pro mamčy - dokonalý kontrapunkt.

• 10.1.2015  22:03
    Memento (2000)

Naprostá paráda. To žejsem mohl film vidět v roce 2015 a přišel mi originální znamená, že je i nenapodobitelný. Bravo.

• 6.11.2014  22:47
    Interstellar (2014)

Hele - prostě vemte všechny co znáte a jděte na to do kina. Fakt. Těch pár lidí co se tu bude ošívat že to není tak úžasná (nuda) jako 2001 Space odyssey (a přitom dala bezmozkové Gravitaci 4 nebo 5*) ať si prostě chrápe u klasiky. Vy si dáte zas po letech trochu té filmové magie.

• 7.8.2014  20:57

Když se na to podívám za dva dny dvakrát, tak to prostě na 5 hvězd je. Takhle nějak si představuju "festivalový film". Komentáře ala "po odborné stránce neuvěřitelné" asi nikdy s nikým na vozíku nikdy ani nemluvili. Mně to přijde naprosto přesné..

• 25.7.2014  22:17

Žádná velká legrace se nekoná, život v prdeli světa prostě nějak plyne. Hodnotit jako film je těžké - takže za tři podle klíče "znova vidět nemusím, ale z nějakého důvodu jsem rád, že jsem viděl".

• 7.6.2014  00:06

Teda lidi, vy si snad pícháte... Totálně nereálné pimprlové divadýlko, herci přehrávají o stošest, trousí "moudra" že by jeden blil. Tady že není tuna patosu jako v Ryanovi? o m g ... Vojáci se pohybují jak baleťáci, střílí zásadně od pasu a skutečný kvér zaručeně nedrželi v ruce... Jsou filmy které nestárnou. Tenhle mezi ně skutečně nepatří. Pokud chcete starší film o WW2, A bridge too far je asi stokrát lepší (i když na dnešní dobu už taky hodně překonaný). Jinak zůstaňte u Ryana a Band of Brothers.

• 3.4.2014  22:15
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Atmosférická pecka, u které jsem se ani na minutu nenudil ale stejně nevím jak ji popsat. Snad mě to časem napadne, až budu doporučovat ostatním...

• 10.3.2014  21:37
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

CSI – shlédnuto třičtvrtě dílu a vyhodnoceno jako blbost .. Kriminálka Anděl – jeden díl a i to jen kvůli nepřiměřenému nátlaku drahé polovičky. A u téhle kriminálky se těším na další díl – čím to je? Zaprvé při dialozích nešustí papír. Kdy naposled jsem tohle o českém serálu mohl říct? Zadruhé žádné debilní beverly hills - ten s tou, ta s tím, “zvraty” které scénáristé stovky seriálů recyklují znova a znova – zde naprosto minimálně. Max tak pomluvy, problémy doma, obyčejné problémy které úplně stačí k tomu aby vysvětlily že je ten který detektiv nasraný na tamtoho. Nemusí mu hned spát se starou a s dcerou zároveň... Zatřetí skutečné případy i postavy. Díky tomu sice občas uhodnete vraha – ale proč ne? Vždyť v reále je většina vražd banální, problém je spíše vraha usvědčit než najít. Napětí se daří udržet i tak. Chování policie ne vždy skvělé – právě tím reálné. Jo, “policejní brutalita” – to že se chovají i k obětem kolikrát jak pitomci přece víme i z novin. Proč by měli být výjimkou v seriálu? V tom díle si tu necitlivost při výslechu taky sežral, nebylo to tak že by za to dostal metál. Hudba mi připomíná spíše Ripper Street než Sherlocka, hlavně znělka, nijak mě to neštve. Zatím dobré 4*, možná ještě vyšplhá na 5.

• 9.10.2013  17:08
    Gravitace (2013)

“příběh” ** , atmosféra ****** = > **** “Příběh” je neskutečně zflikovaná nereálná slátanina, kde zamrzí, že se to dalo velmi jednoduše udělat líp – jenže on Cuaron potřeboval aby tam byl tenhle záběr a tenhle záběr, a taky vymyslel takový záběr, pročež si jen domyslel nějakou vatu mezi tím. Vatu, která dává místy větší – nebo častěji menší smysl komukoliv, kdo si někdy přičichl k fyzice a kosmonautice. Ale stejně – chtěl jsem se podívat do kosmu a teď se to povedlo:). Napsat reálnější příběh, jde o film roku.

• 22.9.2013  16:46
    Ponorka (1981)

Director's cut je přece jen trochu dlouhý.

• 22.8.2013  14:17

Úžasně uměřený dokument, kde jsem se obával jednostrannosti pohledu - zbytečně. Umím si představit někoho s názorem pro kdo změní názor na proti, stejně jako naopak.

• 16.7.2013  16:47
    Revival (2013)

Šel jsem na film kvůli Krobotovi a přes hromadu kritiky na product placement, pitomost scénáře apod. Ještě že tak, opět jsem si připoměl, že zdejší osazensto je nutno taky brát s rezervou. Produkt placement – netrapný. Scénář – jo, předvídatelný, jako u 90% filmů. A pobavili jsme se skvěle, Krobotovy vražedné hlášky s poker face mě asi ještě pár let bavit budou, Geišberga jsem neznal(!), hodně si to užíval. Polívka paradoxně nejmíň hláškující role - a sedla mu. 4* s přehledem, nicméně za ojedinělost (česká komedie na kterou se nemusím stydět jít) a tak trochu na vykompenzování pseudointelechtuálských pindů zde v některých komentářích +1*.

• 7.6.2013  21:57

90%, trochu uberu za místy pitomější dialogy a absenci závěru který by mě sfoukl ze sedačky... Cool akce je na rozdíl od jedničky už opravdu cool a zajímavě zmutovaný příběh původní Shattnerovské Enterprise dává dobré pozadí - bohužel právě kažené některými klišoidními dialogy. Thumbs up for Simon Pegg and Karl Urban. :)

• 2.4.2013  22:35
    Pán času (TV seriál) (2005)

Prozatimní hodnocení po 10 dílech první série :)

• 23.3.2013  12:46
    Karamazovi (2008)

Výborná hra ještě získala jiný level okamžitými přechody mezi realitou a hrou.

• 24.2.2013  17:14

Téma 5*, zpracování 3*. Rozhodně díky za tento dokument.

• 22.1.2013  22:21
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

Po 1. sérii si nechám ještě jednu hvězdičku v záloze. Zejména začátek 100%ní opravdu není. Ale alespoň už mě přestala (zhruba v 8mém díle) štvát Claire Danes.

• 20.1.2013  17:40

Guilty pleasure, jen by to chtělo líp sestříhat, Quentine. Ne vše co se udrží na filmové pásce je pure gold.

• 12.1.2013  12:45
    Ucho (1970)

Jsem moc rád že jistá "kultovnost" filmu není ani náhodou způsobena jen zamčením filmu do trezoru. Silný zážitek a po dlouhé době film, který bych doporučil i za hranice.

<< předchozí 1 2 3 4