• Romantický

Freistatt (2014)

Dychberúci film. Svoju autentičnosťou, hereckými výkonmi, genius loci. Človek by ani neveril, že sa písal rok 1968. Klobúk dolu, že súčasný ústav Freistatt nazdieľal so svetom svoju temnú minulosť a odhalil zverstvá, ktoré sa tu v minulosti diali. Silné emócie a nepríjemný pocit v žalúdku nútia diváka premýšľať, aké sú skutočné ľudské hodnoty. Wolfgang ako symbol nezlomnej vnútornej sily, odvahy, boja za spravodlivosť a nebojácneho odporu sa mi v mysli bude vynárať ešte dlho. Jednoznačne *****!

Člověk (2015)

Ak ste ešte nevideli dokumentárny film "ĽUDKOSŤ", vrele vám ho odporúčam. Hovorí o tom, čo znamená byť človekom, o utrpení, bolesti, strachu, ale aj láske, odpustení a tolerancii. O tom, aké je to byť bez vlasti, rodiny a pomoci, ako sa človek dokáže, či nedokáže vyrovnať so smrťou a zabíjaním, skrátka o všetkom, čo z nás robí ľudí. K tomu úžasné zábery prírody a povznášajúca hudba, proste opäť jedno "must see".

Lví srdce (2013)

Výýýýýýbornééééé. Proste len Severania vedia točiť takéto filmy. Teppo je neonacista, ktorý bojuje s dvomi svetmi - svojim presvedčením a ideálmi a túžbou po rodine a láske, ktorú v tomto nezvyčajnom filme predstavuje servírka a jej moslimský syn, mulat Rhamu. Akú cestu si vyberie a čo je ochotný obetovať? Rozhodne "must see".

Yesterday (2004)

Dávam *****. Mňa naopak dostalo, že film nebol podaný dokumentaristicky. Citlivý príbeh jednej rodiny, zasiahnutej ťažkou chorobou. Jednoznačne "must see".

Mládí (2015)

Nádherný herecký koncert mojich dvoch obľúbencov - Michaela Caina a Harveyho Keitela. Krehká a brilantná sonda do života dvoch mimoriadnych ľudí na sklonku života, o zmysle života, priateľstve, túžbach, zlyhaniach, sklamaniach a nevypovedaných i vypovedaných krivdách.... K tomu všetkému úchvatná scenéria švajčiarskej prírody a nadpozemská hudba. Jednoducho filmový skvost!

Od pěti do sedmi (2014)

Jedna z najlepších romantických drám poslednej doby. Skvelé obsadenie, výborný scenár. Bez zbytočného sentimentu a napriek tomu plná emócií. Citlivé, dojemné, miestami úsmevné. Záver taký, ako to v živote chodí, aj keď... mohlo by to byť aj inak :) Povinný film pre všetky romantické duše, nielen na Valentína ;)

O myších a lidech (1992)

Výborná adaptácia knižnej novely a skvelý John Malkovich. Ak sa vám nechce čítať Steinbecka, nemusíte. Stačí si pozrieť tento vydarený film.

Divoké historky (2014)

Wow, wow, wooooow. Abstolútne skvelé. Nápadité, s jedinečnou gradáciou a vždy perfektne prekvapivým finišom. Jedna z najlepších čiernych komédií aké som kedy videla. Každá poviedka zaručene prekvapí a tá svadobná je pre mňa určite top :) Toto skrátka musíte vidieť!!!

Životní šance (2014)

Mňam, mňam, mňáááááám! Ďalší klenot k Billy Eliottovi alebo Slávikom v klietke. Girard nemohol vybrať lepšie než Dustina Hoffmana, ktorý jednoducho exceluje a rovnako veľmi vydarená voľba hlavného sólistu.A záverečné sólo - proste nádhera!!!! Takto nejak to musí vyzerať v nebi :) Miestami možno trochu sentimentálne, ale tu sa ešte tvorcom podarilo udržať tú správnu mieru, aby sa zo scenára nestalo klišé. Výborné!

Lepší už to nebude (1997)

Absolutne d o k o n a l e! Text, obsadenie, prevedenie, skratka vsetko! Idealny mix humoru, sarkazmu, romantiky a sentimentu. Jack Nicholson, Helen aj Greg absolutne presvedcivi. Tento film mi vzdy vycari usmev na tvari a vieru, ze aj ti najvacsi mizantropi tuzia jednoducho po laske. Ak ste este nevideli, rozhodne musite! MŇAM!