Broadchurch - A Town Wrapped in Secrets (2013) (série)

První sérii seriálu BBC Broadchurch činí pozoruhodným nejen podoba s Forbrydelsen, ale několik dalších skutečností: Výborné psychologické vykreslení rodičů i dalších hlavních postav a podezřelých, dostatek emocí, velmi dobrá hudba a na BBC vcelku netradičně správná řešení několika morálních dilemat, včetně pozitivní role místního duchovního.

1883 (2021) (seriál)

Velký a mistrovský příběh o cestě za snem i cílem, kterou může projít, pokud ji chce vidět, najít i jít po ní, každý z nás. Nádhera lidských osudů, nalézání a ztrácení, krutosti i něhy, odpovědnosti a lásky, vytrvalosti i naděje. Nádhera krajiny, hudby i lidské moudrosti. Prostě putování do místa, které se nazývá Paradise. "I understand it now. I know what it is. And I'm not scared, Daddy."

Avatar: The Way of Water (2022)

Tak trochu něco mezi pozitivní myšlenkou, že v rodině je třeba více dětí, vč. těch adoptovaných, Titanicem, ve kterém jsem ale postrádal di Capria a Vetřelci, kteří jsou vlastně hodní. Zpočátku činí potíž se v těch modrých a zelených příšerkách vyznat, navíc když jsou tam i falešné. No na pokračování je zaděláno, ale abych se na to díval podruhé, to asi těžko. Takže průměrné *** a ta čtvrtá je za technické a vizuální zpracování.

Mikulášovy patálie na prázdninách (2014)

Příjemná komedie na léto, ve které možná přinášejí více smíchu dospělí. Zejména scéna s Mikulášovou maminkou na večírku je přímo kouzelná.

Il Boemo (2022)

Scéna, kostýmy a především hudba sama jsou úchvatné, Vojtěch Dyk velmi dobrý, vykreslení tehdejších poměrů v Itálii zřejmě reálné, avšak důraz pak na milostné scény, vedoucí v důsledku k předčasné smrti maestra, přehnaný. I když nakonec vlastně pravdivě dokumentují, že "toužit po lepším (nesprávným způsobem) může přinést to horší."

Vražda v Londýně (2022)

Kdo má rád Past na myši od Agathy Christie i autorku samotnou, parodii (ať už na detektivky či na policejní postupy), humor a chce se pobavit, ať neváhá. Když nic jiného, spraví mu to v dnešní době náladu.

Stalo se za bílého dne (1958)

Návrat do dětství, kdy tenhle film patřil k těm z nejděsivějších, takže mi některé pasáže dodnes utkvěly v paměti. Má spád, výbornou hudbu, o hlavních představitelích nemluvě.

Nevinný (2018) (seriál)

K season 1: Kromě dobrého propracování děje i spádu přípomínajícího Forbrydelsen, hodnotím velmi pozitivně důraz tvůrců na mezilidské vztahy, škody na nich napáchané, možné způsoby nápravy i zejména poslední scénou zdůrazněné řešení...

Pán prstenů: Prsteny moci - Série 1 (2022) (série)

Abych to hodnotil po dílech, to bych musel být masochista :-) Obstojí hudba a vizuální efekty, samotný příběh a obsah vč. Frodiho a Samulky, pardon Nori a Makulky, raději komentovat nebudu...