Asterix a Vikingové (2006)

Asterix v poněkud moderním hávu. Příběh zajímavý, skvělé vtipy (jsem balvan). Od starého Asterixe je tu dost odlišností (chybí tu mlácení desítek Římanů), ale i tak příjemně potěší. A dle mého skromného názoru lepší než Velký boj a Dobývání Ameriky.

Don Matteo (2000) (seriál)

Celkem zdařilé detektivky kladoucí důraz na obrácení pachatelů na správnou cestu. U nás celkem logicky propadl (kdo by se chtěl v ČR dívat na portrét inteligentního faráře?), podle přátel v Itálii je tam ale velice populární.

Pokémon (1997) (seriál)

Spousta odpadů, ale proč? Je jasné, že pro obyčejné dospělé lidi to není. Ale Pokemoni se přesto stali legendou a jako malí jsme pravidelně brzy vstávali, abychom nezmeškali jediný díl. A neřekl bych, že nás to nějak negativně poznamenalo. Naopak, je tu celkem dobrý důraz na přátelství, lásku k přírodě a živým tvorům...

Království nebeské (2005)

Království nebeské mi přišlo nehorázně osekané, spousta věcí mi tam chyběla. Po shlédnutí director's cutu se ale stává jedním z mých nejoblíbenějších filmů. Dobrá akce a zároveň přehršel zajímavých myšlenek k zamyšlení. Oblíbená postava: Hospitaller. :)

Temná noc (1989)

Zajímavý snímek, vzbudil u mě zvědavost, asi si seženu nějaké knihy a poezii sv. Jana od Kříže a pak film ohodnotím znovu, možná už s větším pochopením. Takhle je ve filmu dost okamžiků, které by potřebovaly další vysvětlení.