• Romantický

Spider-Man 3 (2007)

Také priepastné hodnotenie oproti predchádzajúcim dvom ma dosť prekvapilo. Ja som sa veru bavila ohromne - Peter ako totálne trdlo, čo si nevidí ďalej od nosa. Jeho najlepší ex-kamoš-pomstiteľ, ktorý z neho chce urobiť sekanú (a že mu to ako záporákovi sluší). Parkerova zmena na temného hajzlíka absolútne maximálna, jeho nafúknuté ego prinieslo štedrú dávku humoru. Plus ďalší dvaja záporáci, ktorí sa nášho hrdinu-nehrdinu (vyberte si) snažia odkrágľovať? Má to príbeh a osobitosť. Čo viac si želať? Možno len pokladám za plus, to čo iní vidia ako hendikep. A áno, zlý Parker je dokonalý, až na hroznú ofinu. Ale proti gustu...

Alenka v říši divů (2010)

Večne nevyspatá Alica s kruhmi pod očami a milo bláznivý ryšavý klobučník....mi na konci filmu nečakane zlomili srdce. Zrejme sa zrodil čudný a bizarný nevedomý shipping. Ale krásny.

Yeonaesepo (2014) (seriál)

Chvíľu som sa musela uisťovať, či nedávam vysoké hodnotenie kvôli obľúbenému hercovi, ale myslím, že nie :). Veľmi krátka záležitosť, ktorá napriek tomu oplýva celkom peknou myšlienkou a jemným humorom. Veď každý cit, ktorý nepoužívate, tak trochu odumiera.

Cheongookeui namoo (2006) (seriál)

Nie, nie a ešte raz nie. Srdcervúca tragédia od začiatku do konca. Toľko, čo sa naplakala hlavná postava, sa jednoducho už nedá brať s nadhľadom ani omylom. Mladučkú Park Shin Hye som tu kvôli tým potokom sĺz až ľutovala. Keď sa ma pokúšajú citovo vydierať, moje srdce sa zatvrdí, ako v tomto prípade. Posledné diely som so sebazaprením preklikala. Už nikdy viac.

Ai Shang Liang Ge Wo (2014) (seriál)

Dorama sa statočne "naťahuje" za štyrmi hviezdičkami, ale akosi jej k tomu ešte niečo chýba. Príbeh aj celé podanie príbehu stojí a padá na postave Lu Tian Xinga/ Xiao Lu, ktorého sa (opäť veľmi úspešne) zhostil Aaron, ktorý svojou postavou strháva pozornosť na seba. Musím uznať, že tá rozpoltenosť bola fakt niečo - postavy boli zahrané tak schizofrenicky odlišne, že som občas mala vážny problém stotožniť ich s jedným hercom ;). Tradičné kancelárske klišé nebolo otravné, ale ani nejak nepútalo. Čo mi vážne vadilo, bolo herectvo-neherectvo hlavnej herečky Tie Li, ktorej zúfalo chýbala mimická škála pre vyjadrovanie niekedy aj tých najzákladnejších emócii. To kvalitu seriálu dosť znížilo, chémia podľa môjho súkromného názoru medzi nimi tiež tak celkom nefungovala. Beatrice Fang bola v tomto smere neporovnateľne lepšia, ale mrzí ma, čo tvorcovia z jej postavy nakoniec urobili. Oproti Just You celkovo prehráva, hoci v niektorých momentoch musím uznať, veľmi príjemne prekvapila.

Dou Niu. Yao Bu Yao? (2008) (seriál)

Taký akýsi priemer. Body strhávam najmä za to, že produkcia má diváka očividne za blbca, ktorý si nepamätá, čo sa stalo pred 5 min. Flashbackov tam bolo, akoby ich búrka nasekala, až to bolo nepríjemné. Mike hrá ďalšieho Ahmona a Hebe drsňáčku, párik sa časom zunuje, všetko ide akosi v jednom kole. U mňa to zachránil Lee Wei, za ktorého dávam 3* všetkými desiatimi.

Ai jiu zhai yi qi (2009) (seriál)

Taká zlatá milá rozprávka, niečím mi pripomínala Devil Beside You. Rainie bola v úlohe tichej Momo výborná, úplne som si tú postavu zamilovala, bola taká "iná" ako zvyčajne hráva, je to proste pani herečka. Jiro fajn herec, rola mu sadla, bez debaty. Proste chuťovka na posedenie pri čajíku na letný podvečer ;-)

Yuan lai shi mei nan (2013) (seriál)

Možno som nemala práve správnu náladu, ale vôbec ma to nechytilo. Zrejme nebudem veľmi na "crossdressing" žáner. Hlavná herečka mi po čase začala liezť na nervy s tým svojím "tlačením na nos" a hlavne tými sebaspytujúcimi otázkami hodnými 2. triedy na základke. Hlavný párik ma tiež nejako nezobral, Jiro Wang mi už v roli háklivej superstar príde asi trošku otrepaný. Seriál som popreskakovala, ako to len šlo. Nevidela som kórejskú verziu, neporovnávam.

Radši kluci než kytky (2009) (seriál)

Škrípem zubami, že som túto verziu nevidela ako prvú. Emcóie by boli oveľa silnejšie a netrpezlivo by som čakala na koniec. Aj keď to tak zo začiatku nevyzeralo, je to v mnohých smeroch lepšie, než japonská verzia. Ale ani tá nie je na zahodenie, to v žiadnom prípade. Kórejci ale akosi lepšie vedia využiť moment prekvapenia v deji a celkovo vedľajšie postavy boli rozpracované hlbšie. Konieckoncov, napomohla tomu aj dlhšia minutáž dielu a vidieť, že tvorcovia nešetrili námetom. A už chápem, prečo sa Lee Min Ho evidentne nepotešil nie celkom úspešne napísanej postave Kim Tana v Sangsog Jadeul - Goo Jun Pyo sa proste nedá opakovať.

Zhan Shen (2004) (seriál)

Aj keď zmes drámy, romantiky a záhad nemusí byť niekomu pochuti, podľa mňa výborné výkony. Barbie Hsu ma teda vie rozplakať. Celkovo je dej tak posplietaný z ľudských osudov, že je takmer nemožné niečo predvídať. U mňa z postáv jednoznačne kraľuje Fang Tong Dao. Geniálny blázon, čo ma nikdy neprestane baviť.