Samotáři (2000)

Zrejme nie som sám, keď poviem, že samotári - 83. najobľúbenejší film ČSFD ide úplne mimo mňa a takémuto hodnoteniu absolútne nechápem. Film umelý, atmosféru som tam nenašiel, vtip zozačiatku - aj to len zopár hlášok, i tie sa postupne vytratili do neznáma. No nič, v číslach ledva 50%. Akurát Jitka sa mi veľmi páčila.

Alphamann: Amok (1999) (TV film)

Celkom slušný (priemerný) film a podľa môjho názoru jeden z najlepších Morettiho filmov. 60%

Komisař Rex (1994) (seriál)

Kým bol komisárom sympaťák Tobias Moretti, dalo sa na to celkom pozerať. A čoby len dalo, pozerali sme to stále a s obľubou. Potom čo seriál postupne opúšťali Markovics, Moretti a vôbec celé pôvodné obsadenie, kvalita s ich odchodmi upadla postupne až na úroveň odpad. Posledné série v hodnotení neberiem vôbec do úvahy a vychádzam z pôvodného obsadenia seriálu. 60% bez hanby

Frekvence (2000)

Tak Frekvenciu som odkladal niekoľko rokov (!), pretože mi tento film nič nehovoril, nik ho nepoznal, žiadny moji obľúbenci sa okolo filmu ani nemihli, takže ma k nemu nič nelákalo. Po jeho vzhliadnutí som bol ale spokojný. Skutočne dobrý scenár, spracovanie ktoré naozaj držalo v napätí a skutočne nebyť toho až príliš hollywoodskeho záveru, bolo by to na viac ako 80%. Aj tak - dobrá práca.

Hořký měsíc (1992)

Tento film bol rana na city. Dokonalá ukážka toho, čo mnohým filmom chýba. Môžete mať dokonalý vizuál i hudbu na svojej strane, ale bez emócií, ktoré skutočne chytia za srdce, bez vžitia sa do postáv ostane film len sterilnou "podívanou". Horký mesiac nebol vizuálne ohromujúci, ale dokázal ma primäť prežíval príbeh spolu s postavami, vcítiť sa do nich tak ako v máloktorom filme. Po jeho vzhliadnutí som ešte dlho nevedel zaspať. Odo mňa snáď prvý krát - 100%.

Spalující touha (1999)

Tak mňa teda tento Stanley vôbec nenadchol a skôr by som ho zaradil niekde do kategórie priemerné. Technicky veľmi dobre natočené, sugestívny hudobný doprovod 1*, kamera, celkom šťastná voľba hérečiek, veľmi slušná a predsa šteklivá erotika. Všetko však v závere bohužial akosi vyfučí do prázdna. Práve keď dej mal vyvrcholiť, nejako spľasol. Stanley má rád nejasné závery, ktoré diváka viac-menej nasrdia, ale tu to bolo ani nejasné ani napínavé, jednoducho to Tom s Nikol len nejak dokecali a spustili sa titulky. Stopáž bola tiež prehnaná a pár krát som dej dopredu už tlačil očami. Škoda. 65%

Nebezpečná metoda (2011)

Súhlasím s tu už dostatočne kvetnato vyjadrenými názormi, že Nebezpečná metóda je síce vizuálne príťažlivá, technicky pekne spracovaná i samotný dej má čo povedať, avšak podarilo sa to dokonale sterilne a nepresvedčivo. Hodnotím s dvojročným odstupom s tým, že si z filmu pamätám len pramálo, vyjadrené v percentách slabých 60.

Devil (2001)

Tento film v žiadnom prípade nie je hororom. Ale to by nevadilo, pokiaľ by to aspoň bola dobrá mysteriózna dráma. Ale spracovanie a herecké výkony mi prišli len priemerné a scenár, príliš jednoduchý, plytký a predvídateľný. Celkovo mi film mi pripadal, ako roztiahnutá krátkometráž a pritom dostatok deja tam bol. Holt chyba nastala niekde mimo môjho príjmača. Pre mňa ani plnohodnotných 60%.

Pohřben zaživa (2010)

Milo prekvapil. Nečakal som, že ma to chytí. Čakal som skôr 1,5 h klaustrofóbnej umeleckej agónie, ale ono to bolo nakoniec celkom záživné, miestami až akčné :) ale hlavne prekrásne čiernohumorné, ironické a tragikomické. Klobúk dole, opäť jeden z dôkazov, že španieli vedia točiť filmy.

Paralelní světy (2012)

Pridávam sa do rady divákov, ktorým na tomto filme neskutočne prekážajú logické (hrubé!) chyby a taktiež mačkopsovitosť, z ktorej sa ani vlk nenasýti a ani len ovca neostane celá. Romantická časť len vlažná, scifi časť len vlažná, všetko vlažné. A je to skutočne škoda, lebo námet i technické spracovanie bolo excelentné.