Dark Waters (1993)

Veľmi slabé. Film síce stavia na psycho-strašidelnú atmosféru, ale túto sa mu akosi nedarí vybudovať. Začína už s tým, že divák je vystrašený a stačí ho len nechať napospas podivným záberom. Nie, veru nie. Nehovorím, po filme som mal riadne divné sny, ale báť som sa nebál ani trochu a ani len v napätí som nebol. Slabé. 40%

Pacho, hybský zbojník (1975)

Pomerne negatívna kritika z českej strany, ktorú sa tu hojne vyskytuje svedčí o tom, že tento film je síce párodiou Slovákov, ale - pre Slovákov. Rázovitosť filmu a príznačná sebaironizácia je zrejme pre divákov mimo náš kraj ťažko pochopiteľná a stráviteľná. Avšak my sa bavíme. Skutočne, je len málo filmov, ktorých repliky sa v takom množstve prepracovali do môjho (a nie len môjho) každodenného slovníka. Slovenských 100%, objektívne hodnotiť nemôžem, keďže som zaujatý.

Vražedná terapie (2001)

Opäť raz ani nie tak horor ako skôr psychlothriller. To by som ale nevyčítal, keďže atmosféra bola budovaná slušne a skutočne som bol v napätí a premýšľal, kde bude ten zdochnutý bláznivý pes zakopaný. Čo mi je ľúto je to, že záver bol dosť predvídateľný a tak som čakal nejakú tú búdu na diváka. Poctivo som si priebežne zhŕňal jednotlivé dôležité momenty, aby som nakoniec zistil, že to vôbec nebolo potrebné a stačilo len pozerať. Žiaden pozorný ani premýšľajúci divák sa nekonal. A to je škoda, pretože, keďže samotný strach absentoval, tak nejaká tá nejasnosť a lá Shining, alebo podivný zvrat a lá stovka iných filmov by to mohla zachrániť. Takto pre mňa len priemerných 60%.

Ženy v pokušení (2010)

Príjemná ani nie tak komédia ako oddychovka, ktorá rozhodne neurazí, miestami pobaví možno i trochu dojme. Vejdělek si pri tomto kúsku nacvičil to čo neskôr zúročil v Mužoch v nádeji. Čo do obsahu aj formy filmy identické, muži sú podľa môjho názoru kvalitatívne aspoň o 20% lepší a je pre mňa nepochopiteľné, že ženy majú naopak dokonca o 1% viac, ale budiž. 70%

Romance X (1999)

Po sérii filmov obdobného zamerania ako Shame, Sex a Lucia, Lie with me, Nymfomanka I,II a.d., mi už Romanca X nepripadala kontroverzne a poronograficky. Sexualita je vo filme vykreslená decentne a veľmi realisticky, za čo chválim. Tak do polovice film ešte vhodne dopĺňa filozofujúci rozprávač, ale neskôr už je toho filozofovania až príliš a film tým trpí. Dej prešľapuje hodnú chvíľu na mieste a potom to chce náhle záver všetko dobehnúť, ale na mňa to pôsobilo totálne prepálene, čo je škoda. Nebyť toho, dal by som o hviezdu viac. 60%

Smrt přichází v bílém (2003)

Musím povedať, že tento film síce fanúšikovi hororov nič svetoborné neukázal, ale napätie a atmosféru dokázal budovať veľmi slušne, oceňujem najmä skvelé zábery kamery vhodne doplnené zvukom a hudbou. Súhlasím ale s názorom, že tých humorných vložiek je až príliš veľa a keďže sú skutočne zábavné, bráni to mrazivej atmosfére rozvinúť sa naplno. Ja osobne som film od polovice vnímal už ako hororovú komédiu. Možno je to škoda, ale mix to nebol zlý a film ako taký sa páčil. 75%

Poslední akční hrdina (1993)

Pridám sa ku skupine ľudí, ktorej sa tento film páčil. Dokonca veľmi páčil. Trochu komédia/paródia, trochu akčné, dej zaujímavý, celkovo Arnie v tom veselšom svetle v akom ho mám rád (a lá Pravdivé lži). 4* bez rozpakov.

Kaši no ki Mokku (1972) (seriál)

Tento seriál som taktiež pozeral v 90. rokoch na nemcoch a nemecký dabing mal teda rozhodne vyššiu úroveň než oveľa neskoršia slovenská verzia, v ktorej sa mi tento seriál vyslovene protivil. Treba mu ale uznať dejovú pestrosť (nie je to stále dookola to isté naháňanie lopty Benjaménom), výchovné prvky, napätie. Odo mňa má teda za tieto atribúty mierne prilepšené hodnotenie.

Attack No. 1 (1969) (seriál)

Taktiež som to sledoval v 90.tych rokoch po nemecky pod názvom Mila superstar. Keďže som tomu aj rozumel, nemalo pre mňa toto manga konkurenciu. Mila mala síce abnormálne veľké oči, ale pekné nožky a pohľad aj na ostatné sporo odeté volejbalistky mi už vtedy lahodil :D. A tá romantická zápletka s jej trénerom a následná tragédia, jednoducho skutočne vážne veci rozoberané v tomto seriály, to si pamätám aj po 20-tich rokoch. Podľa mňa lepšie ako Kickers (Ganbare! Kikkāzu) či Captain Tsubasa.

Příští rok ve stejnou dobu (1978)

Úžasný film! Úžasný film, ktorý napriek svojmu veku (a z toho vyplývajúcich neduhov), komornému spracovaniu a nedostatku fyzického deja dokonalými konverzáciami, hereckými výkonmi (najmä skvelého Aldu) dokonale líči lásku ako hlboký cit, ktorý dokáže medzi ľuďmi pretrvať napriek všetkým možným okolnostiam, ktoré hrajú proti nemu. Ellen Burstyn síce nebola zlá, ale mne osobne nesedela, napriek tomu, nič na kvalite netratí, romantika za 5*, ktorá by už v dnešných časoch ale nebola možná. 90-100%