Titanic (1997)

Titanic je mistrovské dílo režiséra Jamese Camerona, které zaujme každého diváka svou epickou vyprávěcí silou a vizuálním zpracováním. Příběh tragické lásky mezi Jackem a Rose je dojemný a emotivní, a přestože je známý osud lodi, film udržuje napětí až do samotného konce. Herecké výkony Leonarda DiCapria a Kate Winsletové jsou přesvědčivé a výrazně přispívají k celkovému zážitku. Vizuální efekty, kostýmy a scénografie dokonale rekonstruují atmosféru doby a dodávají filmu autenticitu. Titanic je nejen filmem o tragédii, ale také příběhem o naději, odvaze a nezlomné lásce, který osloví a zanechá silný dojem na každého diváka.

Klub sráčů (2000)

Ujetá komedie, která si získala srdce mnoha diváků, zejména těch v ranné pubertě. Má svůj nezaměnitelný humor a styl, který může být pro někoho přitažlivý, zatímco ostatní ho mohou považovat za příliš hloupý nebo hrubý. Vzpomínky na společné sledování s přáteli často přidávají na hodnotě tohoto filmu. Ačkoliv názory se mohou různit, Klub sráčů zůstává ikonou svého žánru a pro mnohé znamená milou nostalgii.

Millerovi na tripu (2013)

Skvělá komedie, která diváka baví od první do poslední minuty. Svižný příběh, skvělí herci a neustálé komické situace zaručují, že se u tohoto filmu nudit rozhodně nebudete. Doporučuji všem, kdo mají rádi dobře odvedenou zábavu s příchutí dobrodružství. Moje oblíbená Jennifer Aniston opět nezklamala.

Kolja (1996)

Kolja - klasika české kinematografie a jeden z mála tuzemských filmů, který vybojoval prestižního Oscara. Filmy scenáristy Zdeňka a režiséra Jana Svěrákových mají v naší kinematografii nenahraditelnou pozici. Příběh Kolji asi každý zná, takže o fingovaném sňatku a vyženění rusky mluvícího chlapečka netřeba vyprávět. Pro mně jeden z nejlepších českých filmů.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Od pohledu tuctová, ale jinak úžasná romantická komedie o odhodlané kariéristce, jež si musí projít pracovním i vztahovým peklem, aby si ujasnila priority a našla cestu skrz nekonečné pozlátko módních lodiček, huňatých kabátků a večerních rób s pasem vhodným pro vosy nebo anorektičky. Ďábel nosí Pradu dokonale kombinuje prvky, které má mainstreamové publikum tak rádo, když si chce na sto minut lehnout na gauč, vypnout mozek a nechat si vyprávět příběh o popelce, která přišla nejen ke štěstí, ale i k vybranému vkusu, slávě a penězům.

I Love You Phillip Morris (2009)

V tomto filmu je naprosto všechno. Romantika, sranda, trocha dramatu a je stále na co koukat, má to super děj od začátku až do konce. Steven Russell byl podvodník a byl gay. O tom je tento film. Podobných nezávislých, ne příliš dobře řemeslně zvládnutých filmečků, vzniká ročně spousta, ale málokteré z nich se dostanou do našich kin. A v málokterých z nich hrají hollywoodské superhvězdy. A vůbec to není parodie na gay film, jak si spousta lidí myslí, je to prostě super romantická komedie, ve které se pořád něco děje a je podle skutečné události.

Kluci nepláčou (1999)

Silný a emocionálně náročný příběh založený na skutečných událostech, který ukazuje boj jedince s jeho identitou a hledáním lásky a přijetí ve společnosti. Hilary Swank v hlavní roli podává nezapomenutelný výkon, za který zaslouženě získala Oscara. Režie Kimberly Peirce je citlivá a odvážná, film tak nabízí nejen silný příběh, ale i důležité poselství o toleranci a lidskosti. "Boys Don't Cry" je bezpochyby důležitým a inspirujícím filmem, který zanechává trvalý dojem.