Agáva (2016)

Nabité hereckými osobnosťami, no napriek tomu, že ide o drámu, chýbalo mi tam niečo výraznejšie, nie nevyhnutne dynamické.

13. komnata - 13. komnata Daniela Landy (2006) (epizoda)

Toto bolo natáčané cca 20 rokov po tom, čo bol z Landu jednoznačný radikál. V súčasnosti je to už zase o poznanie iné vystupovanie, uplynulo ďalších 15 rokov a možno by bolo zaujímavé zo súčasného pohľadu nazrieť aj na obdobie, kedy sa táto 13. komnata natočila. Verím, že aj tam by bol veľký rozdiel. Každopádne je zaujímavé sledovať toho "rádoby" novinára, ktorý sedí v kresle a hneď na začiatku o sebe povie, že je feťák, ako každou jednou vetou zaujíma jednoznačné protilandovské stanovisko. Viac zaujatého človeka pred kameru dostať naozaj nemohli.

Bourák (2020)

Hviezdami nabitý film nie je ani zďaleka zárukou kvality. Na úvod síce zaznelo niekoľko pomerne vtipných hlášok, no po tretine filmu som už chytal mikrospánky a som rád, že s ami to podarilo dopozerať.

13. komnata - 13. komnata Terezy Pergnerové (2006) (epizoda)

S odstupom času môže divák nahliadnuť do súkromia známej tváre televíznej obrazovky a zistiť viac o tom, čo počul, ale aj o tom, čo nepočul.

Žena na válečné stezce (2018)

Nemôžem si pomôcť, nadobúdam dojem, že Emir Kusturica mal na Erlingssona nemalý vplyv.

Chlast (2020)

Ďalší skvelý Vinterbergov film, ktorý nemalou mierou nastavuje spoločnosti zrkadlo. Režisér znova siahol po istote - Mikkelsena si "vyskúšal" už v Hone.

Husí kůže (2015)

Ako fantasy kniha pre mládež by to možno obstálo, no takéto spracovanie je pre príliš naivného diváka. Jack Black si očividne potreboval skúsiť niečo tohto rázu, a nedal tomu pokoj, až kým sa neobjavil v remaku Jumanji, ktorý už bol o poznanie lepší, než tento počin Roba Lettermana.

Vlastníci (2019)

Pozerateľná blbosť.